Fakro drewniane okna dachowe

drewniane okna dachowe fakro

Fakro drewniane okna dachowe, w przeciwieństwie do stolarki pionowej – okna dachowe zazwyczaj wykonywane sa z drewna. Wynika to z innego sposobu montażu i innego rozkładu siły grawitacji działającej na okno. Drewno jest po prostu bardziej wytrzymałe od plastiku i nie zmienia swojej formy z biegiem czasu. Dlatego w standardzie wszyscy producenci okien dachowych posiadają właśnie drewniane okna przeznaczone do pokoju czy salonu. Pokryte są one zazwyczaj specjalnym lakierem do drewna chroniącym go i nadając mu wyjątkowego wyglądu.

W ofercie drewnianych okien dachowych fakro wyróżnić można kilka modeli, poniżej krótka lista z informacjami o modelach a po wybraniu tego który Cię interesuje dowiesz się więcej na temat ceny 🙂

  • FTS-V U2 – najbardziej podstawowe okno dachowe drewniane w ofercie Fakro. Dwuszybowa konstrukcja zapewnia energooszczędność na poziomie Uw=1,3W/m2K (oraz UW=1,2W/m2K z kołnierzem termicznym)
  • FTP-V U3 – to rozwinięcie poprzedniego okna – pakiet szybowy U3 został wzbogacony o Ciepłą ramkę dystansową. Oznacza to ograniczone skraplanie się wody na krawędziach szyb eliminując powstawanie zacieków i ułatwiając utrzymywanie okna w czystości.
  • FTP-V P2 – okno wyposażone dodatkowo w laminowaną szybę wewnętrzną co oznacza zwiększoną ochronę przed włamaniem.
  • FTP-V U4 – to okno otwierające gamę trzyszybowych okien drewnianych FAKRO. Daje ono współczynnik termoizolacyjności Uw=1,1W/m2K co znacząco wpływa na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Jest to pierwsze okno w tym zestawieniu spełniające normy na rok 2021.
  • FTP-V U5 – jest ono rozwinięciem modelu FTP-V U4 – wyposażone dodatkowo w ramkę dystansową TGI (ciepła)
Cart
Your cart is currently empty.