Akcesoria do okien dachowych

Wybór akcesoriów dachowych jest ogromny – żaluzje, rolety wewnętrzne i zewnętrze w różnych kolorach wykonane z różnych materiałów oraz markizy. Co wybrać? Czym się od siebie różnią te produkty? Sprawdź poniższy podział akcesoriów do okien dachowych i wybierz to co najbardziej spełnia Twoje potrzeby! Akcesoria do okien mozna podzielić na 3 podstawowe grupy. Produkty zewnętrzne – w których skład wchodzą rolety zewnętrzne oraz markizy. Akcesoria okienne wewnętrzne zaciemniające/ograniczające słońce. Moskitiery – czyli produkty dzięki którym mozemy zostawić otwarte okna bez obawy o atak muchami, komarami i innymi owadami.

okna dachowe osłona przed sloncem markizy

Markizy na okna dachowe

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym a jednocześnie pozwala na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Dużym plusem markiz jest ich niska cena oraz wysoka jakosć wykonania.

Sprawdź cenę markiz
fakro roleta ARZ zewnętrzna

Roleta zewnętrzna

Roleta zewnętrzna na okna dachowe natomiast zapewnia ochrone przed ciepłem, umozliwia całkowite zaciemnienie wnętrza, stonowi ochrone przed hałasem, zwieksza poczucie prywatnosci na poddaszu.

Rolety zewnętrzne na okna
moskitiera zil velux siatka na komary

Moskitiera

Moskitiera na okna dachowe sprawia że możesz zostawić otwarte okno i nadal cieszyć się świeżym powietrzem bez owadów. A przy tym nie zasłania widoku przez okno dzięki czemu dalej możemy ciesyzć się widokiem zza okna

Sprawdź ceny
roleta przyciemniajaca fakro

Rolety przyciemniające

Rolety dachowe przyciemniające doskonale kontrolują ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Wykonane z wysokiej jakości półprzezroczystych materiałów. Rolety plisowane, gładkie oraz żaluzje.

Sprawdź
roleta zaciemniająca fakro

Roleta zaciemniająca

Rolety zaciemniające  mają za zadanie odbijać promienie słoneczne co zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń. Powłoka zastosowana w roletach poprawia komfort i temperaturę w pomieszczeniach.

Roleta zaciemniająca
akcesoria na okna dachowe

Dodatki do okien

Dodatki do akcesoriów okien dachowych takie jak drążki, przedłużki czy zamki do okien - stanowią ułatwienie obsługi okien i rolet dla okien zamontowanych zbyt wysoko aby obsługiwac je manualnie

Dodatki do okien

Ochrona przed nagrzewaniem

Akcesoria okienne stanowią najlepszą ochronę przed uciązliwym upałem, skutecznie chronią podasze przed nagrzewaniem w upalne dni

Kontrola światła

Akcesoria umożliwiają regulacje ilości światła które wpada do pomieszczenia. Dzięki nim mozna uzyskać także pełne zaciemnienie

Komfortowa obsługa

Akcesoria fakro charakteryzują się wygodną obsługą, do wyboru mamy możliwość sterowania ręcznego, elektrycznego a nawet z telefonu

Ochrona prywatności

Akcesoria do okien FAKRO stchronią przed niepożądanym zaglądaniem z zewnatrz co zapewnia poczucie prywatności

Dekoracja wnętrza

Akcesoria na okna dachowe wewnętrzne nadają każdemu pomieszczeniu nipowtarzalny charakter i indywidualny styl

Ochrona przed UV

Dodatki na okna dachowe ograniczają ilość promieni UV (promieniowanie ultrafioletowe) które przenikają do wnętrza pomieszczenia.

Optymalna ochrona przed upałem?

Dalej nie wiesz które akcesoria stanowią najlepsza ochronę przed nagrzaniem pomieszczenia? Sprawdź poniższy wykres na którym firma FAKRO przedstawiła wyniki przeprowadzonego badania. Według normy DIN 5034-1 w okresie letnim pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem w okresie lata za pomocą zewnętrznych osłon umiejscowionych przed szybą które odbijają ciepło. Firma FAKRO w celu udoskonalenia swoich produktów dokonała analizę skuteczności ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonało kilka identycznych pomieszczeń badawczych które były wyeksponowane na działanie promieni słonecznych. Badanie wykonane zostało na zamkniętych oknach na które zamontowano różne akcesoria okienne – rolety, markizy oraz żaluzje. Poniżej prezentujemy Państwu wykres efektów badań.

Wyniki przeprowadzonego badania jednoznacznie wskazują na wyższość markiz oraz rolet zewnętrznych nad akcesoriami wewnętrznymi jeżeli chodzi o ilość pochłanianego ciepła. Czyli najlepiej chronią przed upałem z zewnątrz. Akcesoria wewnętrzne robią to w ograniczonym stopniu dając możliwość regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Najlepszy stosunek ceny do funkcjonalności jaką jest nagrzewanie pomieszczenia stanowią zdecydowanie markizy  do okien dachowych.

Jeżeli w poradnikach nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania napisz lub zadzwoń do nas!

    Cart
    Your cart is currently empty.