Folia paroizolacyjna aluminiowa Dachfol 110

176,00 

  • odporna na UV (Czas ekspozycji na słońce do 45 dni)
  • dzięki zbrojeniu siatką polipropylenową odporna na rozrywanie,
  • bardzo wytrzymała elastyczna i łatwa w montażu zapobiega kondensacji pary wodnej nad termoizolacją
  • nie dopuszcza do zawilgocenia termoizolacji

Cena za rolkę 75m2

Dachowa powłoka paroizolacyjna DachFol ALU 110g (75m2)

Charakterystyka

Zbudowana jest z dwóch zewnętrznych warstw folii polietylenowej oraz wewnętrznej warstwy zbrojeniowej z siatki polipropylenowej. Pokrycie górnej warstwy polietylenowej warstwą aluminiową, pozwala uzyskać efekt refleksu, co umożliwia odbijanie promieni cieplnych. Ponadto warstwa folii aluminiowej zapobiega utracie ciepła i hermetyczności poddasza, stanowiąc jednocześnie barierę dla kurzu, pyłu, wiatru oraz wody z zewnątrz. Dzięki zbrojeniu siatką polipropylenową folia paroizolacyjna Dachfol ALU 110 posiada dużą wytrzymałość na rozerwanie.

Optymalna gramatura produktów Dachfol powoduje że produkty te są stosunkowo lekkie i wygodne w montażu, a z drugiej strony zapewniają stosunkowo wysoką wytrzymałość na działania sił zrywających, zagrażających tego typu foliom dachowym. Dzięki odporności na promieniowanie UV pozwalają na odstęp czasowy od momentu montażu folii na dachu do czasu położenia pokrycia dachowego (do 45 dni). Spełnione są ponadto normy dotyczące ochrony przeciwpożarowej według normy DIN 4102 B2.

Zastosowanie: Folia paroizolacyjna stosowana w spadzistych konstrukcjach dachowych jako wielofunkcyjne zabezpieczenie poddaszy pod pokryciem dachowym. Utworzenie szczeliny wentylacyjnej pomiędzy folią Dachfol a termoizolacją, w połączeniu z paroizolacyjnością folii gwarantuje sprawną wentylację dachu, dzięki czemu zapobiega się kondensacji pary wodnej nad termoizolacją, nie dopuszczając do jej zawilgocenia. Należy pamiętać, iż szczelność zakładów folii wpływa znacząco na szczelność całego systemu dachowego i w związku z tym zaleca się łączenie zakładów folii specjalistycznymi taśmami do łączenia folii dachowych (np. taśmy systemu Corotape?).

Zalety

– odporna na UV (Czas ekspozycji na słońce do 45 dni)

– dzięki zbrojeniu siatką polipropylenową odporna na rozrywanie, bardzo wytrzymała

– elastyczna i łatwa w montażu

– zapobiega kondensacji pary wodnej nad termoizolacją, nie dopuszcza do zawilgocenia termoizolacji

Przechowywanie

Magazynować w pomieszczeniach krytych, z dala od źródeł ognia – zalecany okres przechowywania towaru na magazynie to max 1 rok, przy czym rolki powinny być odpowiednio zabezpieczone (każda osobno w rękawie foliowym) jak i znajdować się na ostretchowanej palecie, tak aby w trakcie transportu/ magazynowania wykluczyć możliwość uszkodzenia/zanieczyszczenia/ poddania na oddziaływanie warunków zewnętrznych;

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Folia paroizolacyjna aluminiowa Dachfol 110”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.