Membrana dachowa turbo plus 3000

Membrana dachowa Turbo plus 3000 – trójwarstwowa wysokoparoprzepuszczalna

666,97 

? minimalizuje ubytki ciepła
? reguluje obukierunkowy przepływ pary wodnej
? chroni termoizolację przed zawilgoceniem
? produkt niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia

Podana cena jest ceną za rolkę o powierzchni 75m2

Membrana dachowa TURBO plus + produkowana jest przez lidera wśród producentów membran budowlanym wysokoparoprzepuszczalnych Fiberweb Blowitex GmbH. Ten solidny niemiecki producent, oprócz produkcji, także sprzedaje i dystrybuuje swoje produkty dla szczególnie wymagających klientów na terenie Niemiec, a także poza granicami. Oprócz wysokojakościowych wyrobów podkładowych na dachy, takich jak membrany Turbo+, które silnie konkurują z innymi znanymi markami, firma jest uznanym producentem tkanin łączonych do zastosowań przemysłowych. Poza produktami słynących ze swoich wysokich parametrów technicznych w sektorze budowlanym, osobne linie produkcyjne skierowane są także do innych sektorów, wymagających bardzo wysokiej jakości wykonania, takich jak: medycyna, przemysł filtrujący a także przemysł samochodowy.

Membrana dachowa turbo plus 3000

Membrana dachowa Turbo plus 3000

Membrana dachowa z Turbo + 3000 o wysokiej gramaturze 170g/m2 i mocnej strukturze. Nie przerywa się nawet przy dużym obciążeniu i zwiększonej sile tarcia, w związku z czym szczególnie polecana jest na dachy o pełny deskowaniu. Wyjątkowa wytrzymałość folii Turbo plus + 3000 daje gwarancję szczelności dachu w czasie całego okresu eksploatacji dachu, a jej wysoka paroprzepuszczalność (3000g/m2/24h)  zapobiega gromadzeniu się wilgoci w warstwie termoizolacyjnej, eliminując powszechne zjawisko przemarzania. Brak możliwości zawilgocenia warstwy termoizolacyjnej eliminuje możliwość powstawania grzybów i pleśni odpowiadających za choroby górnych dróg oddechowych, infekcje, alergie, przemęczenie.

• membrana przeznaczona na dach z pełnym i niepełnym deskowaniem
• wstępne krycie dachów skośnych, ocieplonych, wentylowanych
• do większości pokryć dachowych, a w szczególności pod dachówki ceramiczne, betonowe i blachodachówki

• minimalizuje ubytki ciepła
• reguluje obukierunkowy przepływ pary wodnej
• chroni termoizolację przed zawilgoceniem
• produkt niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia

GRAMATURA TURBO + TO AŻ 170g/m2

Jest to najpopularniejsza gramatura wytrzymałych membran dachowych. W porównaniu z membranami 120/125g jest znacznie bardziej wytrzymała za rozciąganie w każdym kierunku, rozdzieranie przypadkowymi narzędziami oraz inne mechaniczne uszkodzenia. Zamów u nas próbki membrany Turbo + aby przekonać się jak bardzo jest ona wytrzymała

Instrukcja montażu membrany turbo plus

1. Rozwinąć membranę równolegle do okapu napisami ku górze.

2. Przymocować membranę do krokwi za pomocą  gwoździ lub zszywek.
3. Dla zapewnienia szczelności na krokwiach, przykleić pas taśmy uszczelniające do kontrłaty od strony, która będzie przylegać do membrany na krokwi.
4. Przybić kontrłaty i łaty na rozciągniętej membranie. Kontrłaty zapewniają odstęp między membraną, a łatami. Łączna wysokość łaty i kontrłaty powinna wynosić ok.8-10 cm. Należy zwrócić uwagę na to, aby  miejsca przebicia membrany zszywkami lub gwoździami były zakryte taśmą uszczelniającą i znajdowały się pod kontrłatą.
5. Następny rząd membrany ułożyć z zakładem 10-15 cm (przy spadku dachu poniżej 30° -20 cm). Dla zapewnienia prawidłowego montażu membrany i jej szczelności na dachu oraz do sklejania zakładów należy używać taśmy jednostronnej lub dwustronnej .
6. Przy elementach wychodzących ponad połać dachu, membranę rozciągnąć i umocować
7. Przy małych elementach (np. rury wywiewowe) membranę naciąć w kształcie trapezu i przybić brzegi do łat.

Deklarowane własności użytkowe membrany TURBO + 170

turbo plus wlaściwości użytkowe

Deklarowane własności użytkowe membrany TURBO plus 170

turbo plus właściwości membrany

Etykieta

membrana turbo + etykieta

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Membrana dachowa Turbo plus 3000 – trójwarstwowa wysokoparoprzepuszczalna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.