membrana dachowa turbo fix

Membrana dachowa z klejem TURBOfix 3000

786,89 

  • do dachów stromych wentylowanych i z pełnym odeskowaniem
  • wysoka paroprzepuszczalność (3000g/m2/24h)
  • odporność na promieniowanie UV do 3 miesiecy
  • dodatkowy pasek klejący

Podana cena jest ceną za rolkę o powierzchni 75m2 (1,5m x 50m)

Membrana dachowa TURBO Fix produkowana jest przez lidera wśród producentów membran budowlanym wysokoparoprzepuszczalnych Fiberweb Blowitex GmbH. Ten solidny niemiecki producent, oprócz produkcji, także sprzedaje i dystrybuuje swoje produkty dla szczególnie wymagających klientów na terenie Niemiec, a także poza granicami. Oprócz wysokojakościowych wyrobów podkładowych na dachy, takich jak membrany Turbo Fix, które silnie konkurują z innymi znanymi markami, firma jest uznanym producentem tkanin łączonych do zastosowań przemysłowych. Poza produktami słynących ze swoich wysokich parametrów technicznych w sektorze budowlanym, osobne linie produkcyjne skierowane są także do innych sektorów, wymagających bardzo wysokiej jakości wykonania, takich jak: medycyna, przemysł filtrujący a także przemysł samochodowy.

turbo fix membrana na dach

Membrana dachowa Turbo fix 170g z paskiem klejącym

Membrana dachowa z Turbo fix o wysokiej gramaturze 170g/m2 i mocnej strukturze. Nie przerywa się nawet przy dużym obciążeniu i zwiększonej sile tarcia, w związku z czym szczególnie polecana jest na dachy o pełny deskowaniu. Wyjątkowa wytrzymałość folii Turbo fix daje gwarancję szczelności dachu w czasie całego okresu eksploatacji dachu, a jej wysoka paro-przepuszczalność (3000g/m2/24h)  zapobiega gromadzeniu się wilgoci w warstwie termoizolacyjnej, eliminując powszechne zjawisko przemarzania. Brak możliwości zawilgocenia warstwy termoizolacyjnej eliminuje możliwość powstawania grzybów i pleśni odpowiadających za choroby górnych dróg oddechowych, infekcje, alergie, przemęczenie.

• membrana przeznaczona na dach z pełnym i niepełnym deskowaniem
• wstępne krycie dachów skośnych, ocieplonych, wentylowanych
• do większości pokryć dachowych, a w szczególności pod dachówki ceramiczne, betonowe i blachodachówki

• minimalizuje ubytki ciepła
• reguluje obukierunkowy przepływ pary wodnej
• chroni termoizolację przed zawilgoceniem
• produkt niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia

GRAMATURA Fix TO AŻ 170g/m2

Jest to najpopularniejsza gramatura wytrzymałych membran dachowych. W porównaniu z membranami 120/125g jest znacznie bardziej wytrzymała za rozciąganie w każdym kierunku, rozdzieranie przypadkowymi narzędziami oraz inne mechaniczne uszkodzenia. Zamów u nas próbki membrany Turbo fix aby przekonać się jak bardzo jest ona wytrzymała

Instrukcja montażu membrany Turbo fix

1. Rozwinąć membranę równolegle do okapu napisami ku górze.
2. Membranę należy lekko napiąć i przymocować do krokwi za pomocą gwoździ z szerokim łbem (papiaków) lub zszywek.
3. Przybić kontrłaty w sposób, zapewniający przykrycie miejsc przebicia membrany przez zszywki lub papiaki. W celu uszczelnienia membrany zaleca się (w przypadku dachów o nachyleniu poniżej 20° wymaga się) przed zamontowaniem kontrłaty, podklejenie jej taśmą do kontrłat od strony dociskającej membranę. Wysokość kontrłaty należy dobrać zgodnie z wytycznymi normy DIN 4108-3:1996.
4. Kolejne pasy membran należy montować z odpowiednim zakładem, zgodnie z nadrukiem na membranie.
5. W celu wyeliminowania przewiewów w przegrodzie dachu zaleca się (w dachach o nachyleniu poniżej 20° wymaga się) klejenie membran na zakładach za pomocą taśmy dwustronnej.

Membrana dachowa Turbo fix - właściwości użytkowe

membrana dachowa turbo fix wlasciwosci uzytkowe

Membrana turbo Fix - dane techniczne

turbo fix dane techniczne membrany dachowej

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Membrana dachowa z klejem TURBOfix 3000”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!