isover super mata pro wełna szklana

ISOVER SUPER-MATA PRO 3000m x 1200mm – wełna szklana

218,74 

KOSZT TRANSPORTU USTALANY INDYWIDUALNIE
Oferta ważna do wyczerpania zapasów

ISOVER SUPER-MATA PRO
wełna szklana izolacyjna 15cm

Wełna mineralna szklana w postaci mat Isover Super-Mata PRO należy do najskuteczniejszych metod termoizolacyjnych w obrębie dachów skośnych, a także w innych częściach budynków mieszkalnych. Kształt i specyfika mat to przy tym wygodne zastosowanie i przyspieszenie prac dachowych. Wełna mineralna szklana Isover zapewnia nie tylko bardzo wysoką izolację termiczną, ale i akustyczną, co często wykorzystywane jest w wewnętrznych izolacjach budynków. Maty z wełny szklanej to przy tym najwyższe bezpieczeństwo ogniowe, bardzo wysoka trwałość i zachowanie niezmienionych parametrów przez długie lata.

 

Najnowsza propozycja od Isover to połączenie najlepszych właściwości wełny mineralnej szklanej w formie wygodnych mat, z zastosowaniem praktycznej siatki z welonu szklanego, który ułatwia przeprowadzanie prac związanych z wykonywaniem warstw izolacji oraz czyni je bardziej stabilnymi.

 

Isover Super-Mata PRO to jedyny produkt w Polsce, w którym zastosowano innowacyjną siatkę z welonu szklanego – zapewnia stabilność i brak konieczności sznurkowania.

 

Innowacyjne maty z wełny szklanej Isover Super-Mata PRO z welonem szklanym przeznaczone są do wykonywania warstw izolacji termicznej w dachach skośnych oraz innych elementach budynków. Maty zapewniają wyjątkowo skuteczną ochronę przed stratami energii grzewczej oraz izolację akustyczną. Dzięki bardzo niskiemu wskaźnikowi przenikalności cieplnej, która wynosi λD = 0,032 W/mK, maty z wełny szklanej Isover Super-Mata PRO mogą być stosowane zarówno w standardowym budownictwie, jak i w domach energooszczędnych i pasywnych.

isover profit mata wełna mineralna

Współczynnik przewodzenia ciepła: 0.033 W/m*K

Wełna szklana izolacyjna:

  • Grubość: 15cm

  • Izolacja termiczna i akustyczna

  • Do izolacji dachów skośnych, strychów i poddaszy

  • Izolacja stropów między legarami

  • Również jako izolacja konstrukcji szkieletowych z drewna lub stali

  • Izolacja ścian działowych

  • Izolacja wentylowanych stropodachów

  • Do izolacji dachów skośnych

Wełna mineralna szklana wykorzystywana do produkcji mat Isover Super-Mata PRO tworzona jest w oparciu o rozwiązania nowoczesnej technologii Thermistar, która zapewnia jeszcze wyższą porowatość i delikatność włókien szklanych, co bardzo dobrze wpływa na poprawę parametrów termoizolacyjnych tych produktów.

 

Wyjątkowa nowość od Isover, czyli połączenie mat z mineralnej wełny szklanej z welonem szklanym zapewnia bardziej stabilne osadzenie mat w wypełnianej przestrzeni. Welon szklany znajduje się po jednej ze stron maty, dzięki czemu nie ma konieczności wykonywania pracochłonnego sznurkowania w zastosowaniu pomiędzy krokwiami dachowymi. Jest to zauważalne ułatwienie i przyspieszenie prac związanych z ocieplaniem dachów a także jeszcze wyższa estetyka wykończonych powierzchni.

 

Welon szklany w matach z wełny szklanej zapewnia poprawę stabilności elementów ułożonych pomiędzy krokwiami – maty nie wymagają dodatkowego sznurkowania.

 

Prace dachowe będą szybsze i łatwiejsze – maty z welonem szklanym są lepiej chronione przed uszkodzeniami i nie osypują się z nich drobiny. Welon szklany ułatwia także precyzyjne docinanie, ponieważ zapewnia zwiększoną sztywność i stabilność.

 

Welon szklany wykańczający jednostronnie maty Isover Super-Mata PRO to także poprawa estetyki izolowanych powierzchni.

 

Wełna mineralna szklana w technologii Thermistar wykorzystywana do produkcji materiałów Isover to znany i popularny od dziesięcioleci sposób na tworzenie skutecznej izolacji termicznej oraz akustycznej, teraz w ulepszonej odsłonie. Wełna mineralna szklana to jeden z najlepszych materiałów do izolacji dachów skośnych – jest odpowiednio lekka i sprężysta, dlatego zarazem nie obciąża nadmiernie konstrukcji dachowych, jak i pozwala na łatwe i precyzyjne wypełnianie przestrzeni pomiędzy krokwiami dzięki właściwości rozprężania. Cecha ta zapewnia zabezpieczenie wszelkich luk i skuteczną ochronę przed powstawaniem mostków termicznych, czyli niedocieplonych przestrzeni, przez które następuje wzmożona utrata energii grzewczej. Wełna mineralna szklana stosowana jest do wykonywania warstw izolacji nie tylko w dachach, ale również w ścianach działowych czy podłogach lekkich, gdzie dodatkowym jej atutem jest bardzo skuteczna izolacja akustyczna. Izolacje z wełny szklanej są nie tylko niezwykle efektywne i praktyczne, ale zapewniają także wysokie bezpieczeństwo, ponieważ są materiałem niepalnym a ich skład i właściwości pozostają całkowicie neutralne dla zdrowia mieszkańców.

ISOVER SUPER-MATA PRO - wełna szklana izolacyjna na poddasze

wełna izolacyjna do dachu isover super mata pro

Materiały Isover na baize wełny szklanej, takie jak Super-Mata PRO, mają uniwersalne zastosowanie w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym. Przeznaczone są do wykonywania izolacji w dachach skośnych, zarówno w przypadku poddaszy mieszkalnych i ogrzewanych, jak i nieużytkowych strychów. Ich zastosowanie zalecane jest także w wentylowanych stropodachach, stropach pomiędzy legarami, w przypadku podłóg a także ścian działowych oraz w konstrukcjach szkieletowych.

 

Najlepsze efekty w ograniczaniu strat energii grzewczej uzyskuje się poprzez podwójny układ mat z wełny szklanej Super-Mata PRO – wzdłuż i w poprzek krokwi. Dzięki temu ograniczone zostaje powstawanie efektu tzw. mostków termicznych.

Mata szklana ISOVER SUPER-MATA PRO - do izolacji poddaszy

isover super-mata pro wełna dociepleniowa

Jedną z najskuteczniejszych metod układania mat z wełny szklanej Super-Mata PRO jest metoda na lekki docisk, która polega na docinaniu poszczególnych elementów maty na wymiar przestrzeni pomiędzy krokwiami +1 cm, dzięki czemu wymagają one jedynie lekkiego wciśnięcia w otwór, a dzięki mechanizmowi rozprężania bardzo dokładnie wypełniają wszelkie luki i zapewniają bardzo skuteczną izolację cieplną. Dzięki zastosowaniu po jednej ze stron welonu szklanego, układ taki nie wymaga dodatkowo czasochłonnego sznurkowania i mata będzie stabilnie utrzymywać się na swoim miejscu.

 

Dla zachowania najlepszych właściwości produktu Super-Mata PRO zaleca się przechowywać materiał w fabrycznie przygotowanym opakowaniu zbiorczym, w którym może być przechowywany na otwartym powietrzu, na utwardzonym podłożu. Po otwarciu lub uszkodzeniu opakowania zbiorczego materiał nie jest dłużej chroniony przed zawilgoceniem, dlatego powinien być przechowywany w suchym, zadaszonym miejscu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ISOVER SUPER-MATA PRO 3000m x 1200mm – wełna szklana”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.

Potrzebujesz pomocy z wyceną wełny?

Zadzwoń do nas, napisz e-mail lub zostaw nam wiadomość w formularzy – pomożemy Ci dobrać odpowiednią ilość wełny na Twoje poddasze.
wełna na poddasze isover
darmowa wycena okien dachowych

Wiemy że wybór okien dachowych może być skomplikowany, dlatego skorzystaj z porady naszych specjalistów którzy z chęcią pomogą wybrać odpowiedni model okna, kołnierza a nawet dodatki do Twoich okien. Zostaw do siebie kontakt lub zadzwoń do nas a z chęcią pomożemy