drabinka przeciwśniegowa

IVT Drabinka przeciwśniegowa UNIVERSAL SNOW D2

180,00 252,00 

  • ława służąca do bezpiecznego poruszania się po dachu
  • antypoślizgowa
  • wygodna w montażu
  • zabezpieczona przed korozją, wywołaną opadami atmosferycznymi

Inne rozmiary i kolory – na zamówienie.

Drabinka przeciwśniegowa UNIVERSAL SNOW®

Celem zabezpieczeń przeciwśniegowych jest zapewnienie ochrony elementów budynku oraz bezpieczeństwa osób i mienia znajdujących się w jego otoczeniu, poprzez zapobieganie niekontrolowanemu zsuwaniu się nagromadzonego śniegu z dachu. Bariery przeciwśniegowe są instalowane nad wejściami do budynku, wjazdami do garaży oraz nad przejściami komunikacyjnymi w obrębie obiektów.
  • TYP D2 – montaż do dachówek zakładkowych, maksymalna długość dachówki 47 cm. Łączna grubość łaty i dachówki może wynosić maksymalnie 61 mm.
  • Zawartość zestawów:
    240 cm – drabinka 2 szt., wsporniki 4 szt., łączniki drabinki 2 szt.
    360 cm – drabinka 3 szt., wsporniki 6 szt., łączniki drabinki 4 szt.
drabinka przeciwśniegowa

Zastosowanie płotków przeciwsniegowych

Ze względu na wymagany rozstaw wsporników, zestawy przeznaczone są do montażu tylko w 1., 2. i 3. strefie śniegowej. W przypadku montażu w 4. i 5. strefie wymagane jest zwiększenie ilości wsporników: • zestaw 240 cm – dodatkowo 2 szt. wsporników, • zestaw 360 cm – dodatkowo 3 szt. wsporników,

Polska norma PN-EN 1991-1-3 definiuje m.in. podział kraju na strefy obciążenia konstrukcji budynków śniegiem. Na właścicielach i zarządcach domów jednorodzinnych, mieszkalnych oraz innych budynków spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa dla użytkowników tych obiektów oraz osób znajdujących się w ich otoczeniu. Koniecznym środkiem zabezpieczającym przed niekontrolowanym osuwaniem się masy śnieżnej z dachu są drabinki lub pnie przeciwśniegowe, a także stopery i rozbijacze śniegu.

 

Odległość między wspornikami drabinek lub pni nie powinna przekraczać: 60 cm dla stref 1., 2. i 3. oraz 40 cm dla stref 4 i 5. W przypadku budynków położonych powyżej 1000 m n.p.m. w każdej strefie odległość ta nie może być większa niż 40 cm. Ponadto, na dachach o nachyleniu większym niż 40° i długości połaci przekraczającej 8 m, zaleca się zamontowanie co najmniej dwóch rzędów rozbijaczy śniegu. Alternatywnym rozwiązaniem jest instalacja stoperów śniegowych na całej powierzchni dachu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „IVT Drabinka przeciwśniegowa UNIVERSAL SNOW D2”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.