CENNIK SCHODY STRYCHOWE FAKRO 2022

Sprawdź aktualne cenniki nowoczesnych i praktycznych schodów strychowych produkcji Fakro – dowiedz się, jakie masz możliwości, poznaj różnorodność modeli oraz najlepsze oferty i wybierz najlepiej!
wyprzedaż promocja schody strychowe fakro lwt lwk ltk 70x120 (1)
fakro schody drewniane strychowe lwk 70x120 wyprzedaż

Najbardziej podstawowy z promocyjnych modeli. Parametr przenikalności U=1,1 jest to najniższy z możliwych parametrów stosowanych w schodach strychowych. Sprawdzi się przy montażu w miejscach w których utrata ciepła nie stanowi problemu – np na działce, domku letniskowym lub w garażu. 

Najlepszy stosunek jakości do ceny. Schody LTK dzięki wzmocnionej konstrukcji gwarantują przenikanie ciepła na poziomie 0,68 co stanowi bardzo dużą róznicę względem poprzedniego modelu. Najlepiej sprawdzą się w przypadku nieogrzewanego poddasza i montażu np na korytarzu, salonie, czy kuchni. 

Najcieplejsze schody z tego zestawienia U=0,51. Model ten sprawdzi się gdy zależy nam na pozbyciu się utrat ciepła z pomieszczeń. Stosowany w budownictwie pasywnym i gdy chcemy mieć pewność utrzymania temperatury – głównie stosowany np w sypialniach, pokojach dzieci i wszędzie tam gdzie zależy nam na najlepszych możliwych parametrach. 

Cennik składanych schodów strychowych Fakro 2022 znajdziesz tutaj:

Czym są schody strychowe Fakro

fakro schody strychowe
Schody strychowe Fakro to niezwykle praktyczne rozwiązanie – pozwalają na bezpieczne i wygodne wejście na nieużytkowe poddasze, także z pomieszczeń, w których brak jest przestrzeni na budowę tradycyjnych, stacjonarnych schodów. Certyfikowane rozwiązania Fakro spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa, są trwałe i wygodne w użytkowaniu.
Oszczędzaj przestrzeń w swoim domu – schody strychowe Fakro chowają się w stropie, zaś do ich rozłożenia nie potrzeba zbyt dużej przestrzeni. Dzięki temu mogą zostać zamontowane nad korytarzem lub łatwymi do przesunięcia meblami, bez obaw o utrudnienia w korzystaniu z pomieszczeń użytkowych.
Szybki i prosty montaż – montaż dostosowany jest do przeprowadzenia przez dwie osoby, a schody sprzedawane są w gotowej do zainstalowania formie, nie wymagają więc prac przygotowawczych. Konstrukcja schodów jest w dużej mierze uniwersalna i pozwala na dostosowanie długości drabinki do wysokości pomieszczenia.
Komfort użytkowania – otwieranie oraz zamykanie klapy schodów możliwe jest z użyciem drążka, a ponieważ jest on dostatecznie długi, nie stanowi to trudności nawet w przypadku wysokich pomieszczeń. Schody strychowe Fakro wyposażone są w mechanizm odciążający klapę i/lub samą drabinkę (w zależności od wybranego modelu), co znacznie ułatwia obsługę. Drążek do obsługi zawsze dołączony jest do zestawu.

Poznaj możliwości Fakro – składane schody strychowe

W ofercie Fakro znaleźć można wiele, różnorodnych modeli schodów strychowych, dzięki czemu można z łatwością wybrać rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Każdy z modeli schodów strychowych posiada właściwości termoizolacyjne oraz wysoką szczelność, dlatego nie trzeba obawiać dodatkowego wychładzania pomieszczeń poniżej montażu schodów. W asortymencie pojawiają się schody składane posiadające poręcz dla większego bezpieczeństwa, stopki z wykończeniem stabilizująco-antypoślizgowym oraz białą klapę maskującą, która pozostaje jedynie nieznacznie widoczna w suficie. W niektórych modelach przewidziano rozwiązania przyspieszające montaż lub podnoszące wygodę użytkowania, jak na przykład dodatkowa poręcz w połowie wysokości drabinki czy wspomaganie siłowe obsługi drabiny. W cenniku Fakro znajdują się między innymi:


Rodzaje schodów strychowych Fakro, które znajdziesz w cenniku

Jeżeli od schodów strychowych oczekujesz jak najwyższych wartości izolacji termicznej, to w ofercie Fakro znajdą się także schody strychowe o podwyższonych parametrach, jak supertermoizolacyjne schody LTK Energy lub wariant wyposażony w trzy uszczelki – LWT. Natomiast dla domów pasywnych, gdzie wymagane jest spełnienie szczególnie podwyższonych norm izolacyjności termicznej powstały schody LWT w wariancie Passive House z dodatkowym zestawem izolacyjnym.
Gdy w miejscu poniżej planowanego montażu schodów nie ma wystarczająco dużo miejsca aby swobodnie rozłożyć drabinkę, wtedy najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się schody z wysuwaną drabinką – LDK. Z kolei w przypadku budynków, które powinny spełniać zaostrzone normy bezpieczeństwa, może być wymagane zastosowanie schodów pełniących rolę zapory ogniowej, zapobiegające przedzieraniu się ognia – z myślą o bezpieczeństwie ogniowym powstały różne modele schodów ognioodpornych, czyli LWF 45, wyposażone w drewnianą drabinkę o budowie segmentowej, schody LMF oraz LMF45 z metalową drabinką segmentową a także schody o konstrukcji nożycowej LSF.
Schody strychowe, które przeznaczone będą do intensywnej eksploatacji powinny mieć dodatkowo wzmocnioną konstrukcję. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się schody LMS, które posiadają metalową drabinę o podwyższonej wytrzymałości lub w rozbudowanej wersji, czyli LMK posiadające poręcz oraz białą klapę.
Pomieszczenia bardzo wysokie mogą stanowić pewne utrudnienie w zakresie łatwości operowania drabinką, dlatego jej otwieranie ułatwi wtedy konstrukcja schodów LMP, wyposażonych w mechanizm wspomagający składanie i rozkładanie drabinki.Z kolei elementy usprawniające szybki montaż oraz podnoszące komfort użytkowania zastosowano w przypadku schodów LML oraz właściwie w przypadku wszystkich modeli schodów o budowie nożycowej.
Modele LST i LSZ, czyli schody nożycowe, mają pomniejszone skrzynki, dlatego idealnie sprawdzą się w miejscach, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca, by zastosować schody o konstrukcji segmentowej. W ich przypadku użyty został mechanizm, który umożliwia obsługę z użyciem drążka (stanowiący dodatkowo przydatne rozwiązanie w przypadku wysokich pomieszczeń).

Wszystkie te modele schodów strychowych Fakro możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu, w preferencyjnych cenach!

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!