Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

dachówka betonowa creaton

DACHÓWKA BETONOWA CREATON

Creaton to uznany producent pokryć dachowych, posiadający w tej branży wieloletnie doświadczenie i renomę, dlatego dostarcza na rynek najwyższej jakości pokrycia dachowe, w tym cenione dachówki betonowe, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność na rodzimym rynku. Betonowe dachówki Creaton to znakomita alternatywna dla ceramiki dachowej, szczególnie, że niektóre ich właściwości rozszerzają zastosowanie na większy zakres konstrukcji dachowych, a dzięki atrakcyjnej cenie i niezwykle szerokiej kolekcji kształtów, kolorów i sposobów wykończenia, pozwalają zrealizować bardzo wiele, unikatowych i najwyższej jakości realizacji w zakresie wykończenia dachów w budownictwie mieszkalnym. Poznaj możliwości, jakie zapewniają wyjątkowe dachówki betonowe produkcji Creaton.

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Dachówki betonowe Creaton – specyfika i właściwości

creaton dachówki betonowe (2)
Betonowe pokrycia dachowe produkcji Creaton mają krótszą tradycję wytwarzania niż ceramika dachowa, jednak za sprawą nowoczesnych technologii i szczegółowo dopracowanej konstrukcji, zapewniają najwyższą jakość wykończenia dachu, szczelność i bezpieczeństwo na lata a także wyjątkową estetykę. Głównym budulcem wykorzystywanym do produkcji dachówek betonowych Creaton jest odpowiednio spreparowany cement, w połączeniu z piaskiem oraz tlenkami żelaza – są to więc komponenty całkowicie bezpieczne dla zdrowia organizmów żywych, pozbawione szkodliwych substancji. Dachówki betonowe są przy tym bezpieczne dla środowiska naturalnego a proces ich produkcji, w przeciwieństwie do wypalania ceramiki dachowej, nie pochłania wiele energii, dlatego nie przyczynia się do nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
creaton dachówki betonowe (2)
Bazowa powierzchnia dachówki betonowej sama w sobie nie jest zbyt estetyczna, dlatego zawsze posiadają one wykończenie powierzchni, które jednocześnie zapewnia gładkość, kolor i połysk, a z drugiej, zwiększoną trwałość estetyczną i poprawiają właściwości pokrycia dachowego. Takie wykończenie dachówek betonowych jest odporne na zabrudzenia czy porastanie mchem a kolor jest trwały i w pełni odporny na blaknięcie, także w wyniku promieniowania UV. Tak opracowane dachówki betonowe Creaton osiągają trwałość w granicach 80 – 90 lat, w trakcie których zachowają zarówno swoje najlepsze walory techniczne, jak i estetyczne. Co ważne, tak wysoka jakość i długoletnia trwałość dachówek betonowych Creaton to przy tym wyjątkowo korzystne ceny, znacznie niższe niż w przypadku ceramiki dachowej. Wynika to z faktu całkowicie odmiennego procesu produkcji, który wynika z mniejszego zapotrzebowania na energię potrzebną do ich wykonania.

Konstrukcja dachówek betonowych Creaton to m.in.:

dachówki betonowe creaton (1)
  • Głębokie boczne zakładki – taka konstrukcja to zabezpieczenie przed porastaniem mchem, który nie ma w jaki sposób się rozprzestrzeniać i zagnieździć, chroni także przed osadzaniem się zanieczyszczeń
  • Zapory wodne – wspierają szczelność zapobiegając wnikaniu wody i śniegu pod pokrycie
  • Wypustki stabilizujące – wspierają wytrzymałość na obciążenia oraz stabilne mocowanie dachówki
  • Podwójne zamki boczne – dodatkowo wspierają szczelność oraz stabilność mocowania
  • Spodnie ożebrowanie – chroni przed wnikaniem śniegu i wilgoci pod powierzchnię dachówek
  • Podwójne żebra wzmacniające – zwiększają wytrzymałość na obciążenia

Dachówki betonowe Creaton – najwyższa estetyka chroniona przez lata

creaton dachówki cementowe
Oferowane kształty dachówek betonowych Creaton pozwalają na wykończenie dachu zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Dostępność modeli obejmuje wzory, które inspirowane są dachówkami falistymi, takimi jak holenderka czy holenderka płaska, oraz wzornictwo stworzone z myślą o nowoczesnym budownictwie, czyli minimalistyczne dachówki płaskie. Dodatkowo, za sprawą niezwykle szerokiej palety kolorystycznej, dostępnej dla każdego modelu z osobna, a także dwóm szlachetnym sposobom wykończenia, możliwości kreowania estetyki dachu stają się bardzo szerokie. Powierzchnie, jakie mogą stanowić wykończenie dachówek betonowych Creaton to technologie PLANAR oraz DURATOP PRO.
Powierzchnia PLANAR to wykończenie matowe, zapewniające bogate możliwości kolorystyczne oraz jednoczesną ochronę powierzchni pokrycia dachowego przed wieloma czynnikami środowiskowymi i atmosferycznymi. Warstwa PLANAR wygładza strukturę bazowego betonu i zapobiega wchłanianiu wilgoci, która swobodnie spływa po powierzchni, co dodatkowo wspomaga szczelność pokrycia. Na gładkiej, niemal hydrofobowej powierzchni nie osadzają się też zabrudzenia, nie ma ona też tendencji do porastania mchem.
Powierzchnia DURATOP PRO to wysokiej jakości wykończenie dachówek betonowych, które zapewnia bardzo skuteczne wygładzenie powierzchni i głęboki, kryształowy połysk. Powierzchnia ta chroni dachówki przed wnikaniem wilgoci, zanieczyszczeń oraz porastaniem mchem, zwiększa wytrzymałość dachówki w kontakcie z warunkami atmosferycznymi czy czynnikami mechanicznymi oraz poprawia szczelność poprzez wspomaganie odprowadzania wody z powierzchni dachu. Wykończenie to jest odporne na promieniowanie UV, dlatego kolor dachówek betonowych Creaton pozostaje niezmienny przez długie lata użytkowania, dach jest także chroniony przed efektem wizualnego starzenia się.
Cart
Your cart is currently empty.