Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

roben dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne Roben

Dachówki ceramiczne Roben należą do najpopularniejszych w Polsce a marka cieszy się zaufaniem nie tylko w kraju, ale i zagranicą. To firma, która w produkcji ceramicznych pokryć dachowych specjalizuje się od ponad 150 lat a jej produkty reprezentują najwyższą światową jakość i wyjątkowy design, a to wszystko w optymalnych cenach. Wśród wyrobów marki Roben znaleźć można ceramiczne pokrycia dachowe w wielu wariantach, czyli dachówki naturalne, w powłokach z angoby i glazury a także takie produkty, jak ceramika budowlana – cegły klinkierowe, licowe, płytki a nawet cegła brukowa, ceramika na posadzki i wiele innych. Poznaj największe zalety dachówek ceramicznych Roben oraz wyjątkowe możliwości w zakresie kształtów, kolorów i sposobów wykończenia. Wybierz dla siebie idealne pokrycie dachowe spośród najwyższej jakości dachówek ceramicznych Roben.

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Dachówki ceramiczne Roben – światowa jakość i dobra cena dla Twojego domu

Ceramika dachowa Roben to najwyższa jakość w swojej klasie. Dachówki, które wytwarzane są ze starannie dobieranej gliny, projektowane w najmniejszym detalu przez najlepszych specjalistów i wytwarzane z udziałem najnowocześniejszych technologii, zapewniają pokrycie dachu, które przetrwa w doskonałej jakości nawet więcej niż 100 lat. Wśród wielu wzorów i szerokiej gamy kolorystycznej można znaleźć dachówki w stylu tradycyjnym, czyli ponadczasowe i zawsze popularne modele, a także wzornictwo nowoczesne, które zachwyca unikalnym stylem, lekkością formy i niebanalnym designem. W obrębie poszczególnych modeli pojawiają się także różne sposoby wykończenia – od dachówek naturalnych, czyli wytwarzanych wyłącznie z naturalnej gliny, przez dachówki w powłoce z angoby aż po lśniącą i gładką glazurę, dlatego każdy kształt dachówki może prezentować się zupełnie inaczej, w zależności od wybranego koloru i powłoki.
dachówki ceramiczne roben

Dachówki ceramiczne Roben naturalne

są najbliższe swojej pradawnej formie, chociaż nowoczesne technologie produkcji zapewniają im znacznie lepszą wytrzymałość, mrozoodporność czy precyzję wykonania. Dachówki naturalne to także naturalny kolor gliny, z której zostają wytwarzane, dlatego każda partia może nieznacznie różnić się odcieniem, co często cenione jest przez miłośników tradycji.

Dachówki ceramiczne Roben z angobą

są to dachówki pokrywane warstwą ciekłej masy glinianej, do której dodawane są odpowiednio skomponowane minerały nadające kolor. Angoba wygładza także glinianą powierzchnię, dlatego trudniej osadzają się na niej zabrudzenia i dachówki nie mają tendencji do porastania mchem, dlatego łatwiej jest utrzymać dach w czystości. Powierzchnia angobowana nie odbiera także dachówkom właściwości dyfuzyjnych.

Dachówki ceramiczne Roben z glazurą

takie wykończenie dachówek uważane jest za najbardziej ekskluzywne, ponieważ zapewnia kryształowy połysk i nieskazitelną gładkość. Glazura to szkliwo z dodatkami wzmacniającymi właściwości oraz nadającymi kolor. Warstwa ta spaja się z powierzchnią dachówki podczas wypalania, dlatego zapewnia pełną ochronę – trwałość estetyki, ochronę przed wchłanianiem wilgoci, zabrudzeniami czy mchem. Dachówki zachowują doskonały wygląd przez wiele dziesięcioleci.

Dachówki ceramiczne Roben – poznaj możliwości

dachówka roben ceramiczna (1)
Dachówki ceramiczne Roben to wybór zarówno ponadczasowych, jak i nowoczesnych wzorów w różnych formatach, które dzięki wielu sposobom wykończenia oraz bogatej palecie kolorystycznej zapewniają dziesiątki, wyjątkowych możliwości. Kształty zaliczane do tradycyjnych, takie jak falista dachówka Piemont lub MONZAplus w dużym formacie, mogą zapewniać zupełnie inny efekt na dachu budynku, w zależności od wybranego rodzaju wykończenia. Ceramiczne dachówki faliste Roben mogą idealnie podkreślić np. tradycyjne budownictwo, dzięki klasycznym odcieniom i lśniącemu wykończeniu, a w innym przypadku, przełamać minimalizm nowoczesnych budynków, gdy wybrane zostaną np. w matowym wykończeniu i stonowanych kolorach. Z kolei modele zaliczane do kategorii kształtów nowoczesnych, takie jak dachówka ceramiczna płaska Bergamo, nie ograniczają swojego zastosowania jedynie do nowoczesnych domów – bardzo często wybierane są do wykończenia dachów w domach o tradycyjnym stylu, w przypadku których dodają estetycznej lekkości i odświeżenia.
dachówka roben ceramiczna (2)
Dachówki o optymalnych wymiarach mają szerokie zastosowanie pod względem konstrukcji dachowych i umożliwiają precyzyjne wykończenie bardziej skomplikowanych obszarów dachu, z kolei dachówki wielkoformatowe zalecane są szczególnie na dachy o rozległych połaciach, gdzie wpływają na znacznie szybsze układanie pokrycia i sprawniejsze dostosowanie do rozstawu krokwi. Co ważne, ceramika dachowa produkcji Roben to modele, które stanowią całościowe linie produktów. Oznacza to, że każdy poszczególny model zawiera nie tylko dachówki podstawowe, ale także cały szereg ceramicznych akcesoriów dachowych, dlatego umożliwia całościowe wykończenie dachu, także w zakresie takich elementów, jak gąsiory, dachówki kominkowe czy wentylacyjne, elementy komunikacji dachowej i wiele innych. Dzięki temu pokrycie dachowe jest w pełni dopracowane zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Poznaj modele dachówek ceramicznych Roben dostępne w naszym sklepie:
Cart
Your cart is currently empty.