FAKRO EZV-F – kołnierz okien dachowych do dachówki płaskiej

306,00 368,00 

PRODUCENT: FAKRO
KOLOR: Standard: 7022
PRZEZNACZENIE: Do dachówki płaskiej

 

kołnierz do dachówki płaskiej

Kołnierz uszczelniający EZV-F umożliwia szczelne połączenie okna połaciowego z pokryciem dachowym typu dachówka płaska. Specjalne opracowane elementy kołnierza zapewniają szybki i estetyczny sposób montażu okna dachowego w tym coraz popularniejszym rodzaju dachówek. Wydłużony dolny element kołnierza nie jest wyposażony w fartuch ołowiany co znacznie poprawia estetykę montażu w tym pokryciu i zapewnia doskonałą szczelność połączenia. Specjalna konstrukcja usztywnia dolny element kołnierza i zabezpiecza go przed deformacją, np. w wyniku zalegania śniegu . Standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu. Występuje również w wersji modułowej do zespalania okien w grupy: poziome, pionowe i blokowe.

Kołnierz ten występuje również w wersji z dodatkowym ociepleniem EZV-FT – co zwiększa termoizolacyjność całego okna o około 10%

FAKRO EZV-F – kołnierz okien dachowych do dachówki płaskiej

Przekrój i elementy kołnierza

1 ? górny element kołnierza
2 ? dolny element kołnierza
3 ? rynny boczne
4 ? rynienka odwadniająca
5 ? haczyki montażowe

Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (dolny element, dwa boczne i górny element). Dolny element kołnierza posiada podklejoną od spodu masę plastyczną pozwalającą na przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego. Wyposażony jest ponadto w rynienkę odwadniająca mającą na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO EZV-F – kołnierz okien dachowych do dachówki płaskiej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.