kołnierz do okien dachowych velux EDW do 120mm 66x98

VELUX EDW 1000 FK04 66×98 kołnierz do okien dachowych o profilu do 120mm

391,20 454,40 

PRODUCENT: Velux
KOLOR: 7043
PRZEZNACZENIE: Do płaskich pokryć tupu gont bitumiczny, blacha płaska, papa

 

VELUX Kołnierz uniwersalny do okien dachowych EDW rozmiar 66x98

Kołnierze uszczelniające są bezwzględnie zalecane w przypadku montażu każdego okna dachowego – zapewniają nie tylko precyzyjne osadzenie i najwyższą estetykę, ale także zachowanie parametrów termoizolacyjnych okna oraz najwyższej szczelności. Dzięki temu chroniona jest także warstwa izolacji dachowej oraz wokół okna, a całość zachowa najwyższą, możliwą trwałość. Kołnierz ma także za zadanie odprowadzanie wody deszczowej poza obszar okna i jego łączenia z pokryciem dachowym, co dodatkowo podnosi szczelność konstrukcji. Od 2023 roku wszystkie kołnierze VELUX o oznaczeniu 1000 (wcześniej 0000) są wyposażone w dodatkową izolację przeciwwilgociową BFX. 
Kołnierz standardowy EDW Velux do pokryć profilowanych 1
velux kołnierz do 120mm edw FK04 66x98 (2)
Kołnierze uszczelniające o uniwersalnej budowie, takie jak EDW przeznaczone są do montażu pojedynczego okna dachowego w każdym typie pokrycia, którego wysokość nie przekracza 120 mm.
 • Kołnierz uszczelniający uniwersalny
 • Do montażu pojedynczego okna dachowego Velux
 • Do pokryć falistych o wysokości do 120 mm
 • Materiał – aluminium w kolorze szarym
 • Kolorystyka pasująca do oblachowania okien Velux
 • Montaż w dachach o nachyleniu od 15° do 90°
velux kołnierz do 120mm edw FK04 66x98 (1)

VELUX: Kołnierz uniwersalny EDW do pokryć profilowanych rozmiar 66x98 - opis

 • Uniwersalny kołnierz uszczelniający do okien dachowych EDW Velux to produkt, dzięki któremu montaż okna w dachu będzie precyzyjny i estetycznie połączony z pokryciem dachowym, co zapewni całej konstrukcji szczelność, ochronę energii cieplnej oraz zachowanie maksymalnej trwałości. To przy tym nieodzowny element montażu okien dachowych, zalecany przez producenta, ponieważ tylko dzięki zastosowaniu oryginalnego kołnierza instalowane okno zachowa w trakcie użytkowania wszystkie parametry techniczne deklarowane w karcie produktu. Uniwersalna konstrukcja kołnierza uszczelniającego EDW w rozmiarze 66×98 oznacza, że będzie on odpowiedni w przypadku większości tradycyjnych okien dachowych Velux (GLL, GZL, GLU, GPL, GGL, GPU, GTL, GXL i innych), oraz w przypadku wszystkich rodzajów pokryć dachowych, których wysokość nie przekracza 120 mm, dlatego mogą to być zarówno dachówki, blachodachówki, jak i strzecha oraz wiele innych.
 • Kołnierz uszczelniający EDW przeznaczony jest do montażu pojedynczego okna dachowego. Wykonany jest z aluminium w kolorze szarym (RAL 7043), czyli będzie idealnie dopasowany do standardowej kolorystyki okien dachowych Velux, która jest w tym samym kolorze. Ponadto powierzchnia aluminium zabezpieczona jest lakierem ochronnym, dzięki czemu produkt nie wymaga konserwacji i zachowa swoje właściwości techniczne i estetyczne wraz z kolorem przez cały okres użytkowania.
 • Budowa kołnierza uszczelniającego EDW zapewnia skuteczne odprowadzanie wody deszczowej poza obszar samego okna oraz jego połączenia z pokryciem dachowym, co wraz z systemem ukośnych nacięć dodatkowo podwyższa szczelność, także w zakresie silnego wiatru, ułatwiając przy tym dostosowanie kształtów do pokrycia dachowego.

Kołnierz uszczelniający EDW Velux do okien dachowych – detale produktu

 • Kołnierz uszczelniający do montażu okien dachowych
 • Wymiary – 66×98
 • Uniwersalny – odpowiedni do wszystkich typów pokryć dachowych do wysokości 120 mm
 • Do montażu pojedynczego okna
 • Materiał – aluminium w kolorze szarym (RAL 7043)
 • Zakres montażu – dachy o nachyleniu od 15° do 90°

Promocja na okna dachowe z BDX! Przy zakupie dodatkowego pakietu termoizolacjnego BDX producent przedłuża gwarancję użytkową z 10 do aż do 20lat! Dokup pakiet izolacyjny i ciesz się spokojem na wiele lat. Dodatkowo pakiet termoizolacyjny BDX zwiększa izolację termiczną całego okna o około 10% – co znacząco wpłynie na rachunki za ogrzewanie. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VELUX EDW 1000 FK04 66×98 kołnierz do okien dachowych o profilu do 120mm”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.