kołnierz ekw velux do okien dachowych kombi (3)

VELUX Kołnierz Uszczelniający KOMBI EKW 0002

338,00 461,00 

VELUX KOŁNIERZ USZCZELNIAJĄCY KOMBI EKW 0002

Kołnierze uszczelniające do montażu okien dachowych Velux mają na celu usprawnienie i zapewnienie precyzji instalacji okna w dachu, w sposób dostosowany zarówno do typu okna, jak i rodzaju pokrycia dachowego, zapewniając najwyższą trwałość i szczelność. Zastosowanie odpowiednio dobranego kołnierza uszczelniającego to przy tym gwarancja, że wybrane okna dachowe zapewnią takie parametry (izolacji termicznej, akustycznej czy szczelności), jakie zostały zadeklarowane przez producenta, dlatego też stosowanie odpowiednich kołnierzy do montażu okien jest szczególnie ważne. Z zastosowaniem kołnierza uszczelniającego prace dachowe będą także łatwiejsze i szybsze, co cenione jest przez dekarzy. Kołnierze uszczelniające VELUX EKW służą do montażu okien dachowych w zestawach KOMBI, czyli w ustawieniu poziomym, zaś element EKW 0002 przeznaczony jest konkretnie do środkowego montażu, w przypadku zestawu KOMBI składającego się z trzech lub więcej okien dachowych.

Kołnierz uszczelniający Velux EFW 0012 - charakterystyka

 • Kołnierz uszczelniający KOMBI do montażu środkowych okien
 • Do profilowanych pokryć dachowych – dachówek, blachodachówek
 • Maksymalna wysokość pokrycia dachowego – 120 mm
 • Precyzyjne dopasowanie do profili pokrycia dachowego
 • Maksymalna szczelność połączeń
 • Wytrzymały materiał odporny na promieniowanie UV
velux okno dachowe kombi srodkowy element kołnierz

Velux: kołnierz uszczelniający KOMBI EKW 0002

Kołnierz uszczelniający VELUX EKW jest specjalistycznym rozwiązaniem, przeznaczonym do montażu okien dachowych w zestawach KOMBI, a element EKW 0002 służy do montażu środkowego okna w zestawie składającym się z trzech lub więcej okien, czyli umożliwia on łączenie okien w grupy. Konstrukcja kołnierza 0002 przystosowana jest do montażu w profilowanych pokryciach dachowych, o wysokości maksymalnej 120 mm, czyli mogą to być zarówno dachówki ceramiczne, cementowe czy blachodachówki. W zestawie montowanym z użyciem kołnierza EKW 0002 (E) odstępy pomiędzy ościeżnicami okien wynosi 10 cm. Zastosowanie kołnierza EKW do montażu okien dachowych w zestawach KOMBI to z jednej strony gwarancja precyzji wykonanych łączeń, braku przecieków i nieszczelności oraz ochrony energii grzewczej z wnętrz, z drugiej zaś – najwyższa estetyka od strony dachu. Dzięki prawidłowemu wykonaniu i zabezpieczeniu łączeń okna z dachem okno zachowa swoją maksymalną trwałość oraz zapewni realizację wszystkich deklarowanych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej. Zastosowanie kołnierzy uszczelniających Velux to także znaczące ułatwienie i przyspieszenie prac dachowych, doceniane przez profesjonalnych dekarzy. Kołnierze uszczelniające VELUX EKW 0002 wykonane są z blachy aluminiowej w kolorze szarym, RAL 7043, który zabezpieczony jest przed wpływem czynników atmosferycznych, w tym przed blaknięciem pod wpływem promieniowania UV.

Dostosowanie typu kołnierza uszczelniającego EKW 0002 do odstępu pomiędzy oknami montowanymi w zestawie

Montaż okna dachowego wymaga zachowania zalecanego odstępu pomiędzy ościeżnicami a krokwiami w dachu, aby można było zastosować w tej przestrzeni odpowiedniej grubości materiał izolacyjny. Standardowo odległość ta wynosi w przybliżeniu szerokość okna + 6 cm, dzięki czemu wychodzi po 3 cm na każdą ze stron*. Kiedy okna montowane są w zestawach KOMBI, uwzględnić należy także konkretną odległość pomiędzy oknami wraz z szerokością krokwi pomiędzy nimi, aby odpowiednio dobrać szerokość rynienki kołnierza uszczelniającego. Szerokość ta powinna pozwalać na zastosowanie odpowiedniej warstwy izolacji termicznej. W typowych przypadkach montażu okien w zestawach KOMBI w poziomie odległości pomiędzy nimi wynoszą po 10 cm, ale czasem może ona wynieść także 12 cm, 14 cm czy 16 cm (i więcej), dlatego Velux przygotował rozwiązania odpowiednie także do takich rozstawów. W przypadku wartości powyżej 16 cm kołnierz uszczelniający może być wykonany na zamówienie.
Kołnierz uszczelniający EKW 0002 występuje w wariantach dostosowanych do różnych odstępów pomiędzy ościeżnicami okien, które montowane będą w zestawie:
 • EKW 0002E – odstęp między ościeżnicami a = 10 cm
 • EKW 0002F – odstęp między ościeżnicami a = 12 cm
 • EKW 0002G – odstęp między ościeżnicami a = 14 cm
 • EKW 0002H – odstęp między ościeżnicami a = 16 cm
* W przypadku wyboru zestawu ciepłego montażu BDX wskazany odstęp od krokwi dachowych w świetle powinien wynosić ok. 4 – 6 cm więcej niż szerokość wybranego okna dachowego.
środkowy element okien kombi ekw 0002 velux

Kołnierz uszczelniający VELUX EKW 0002 – dane techniczne produktu

 • Do montażu środkowych okien dachowych w systemie KOMBI
 • Dostosowany do profilowanych pokryć dachowych do wysokości max. 120 mm
 • Materiał – aluminium
 • Kolor – szary RAL 7043
 • Do dachów o kącie nachylenia od 15° do 90°
 • Gwarancja – 10 lat

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VELUX Kołnierz Uszczelniający KOMBI EKW 0002”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.