velux EKZ 0002 CK02 55x78 kołnierz do połączenia okien kombi element środkowy

VELUX EKZ 0002 CK02 55×78 kołnierz do zespolenia okien – element środkowy

330,00 

KOŁNIERZ USZCZELNIAJĄCY VELUX EKZ 0002 ROZM. 55x78 ELEMENT ŚRODKOWY

Kołnierz uszczelniający do zestawów okien dachowych KOMBI EKZ 0002 to środkowy element, przydatny przy zestawie składającym się z minimum trzech okien. Budowa kołnierza dostosowana jest do łączenia z profilowanymi pokryciami o wysokości do 45 mm. Kołnierze uszczelniające Velux odpowiadają za precyzyjny i profesjonalny montaż okien dachowych w danym typie pokrycia dachowego, tak aby uniknąć wszelkich błędów montażowych i nieszczelności oraz estetycznie wykończyć łączenia z dachem.
velux ekz 0002 - element środkowy do połaczenia okien
kołnierz velux do połaczeń kombi środkowy element EKZ 0002 55x78

VELUX EKZ 0002 55x78

Zastosowanie odpowiednio dobranego kołnierza uszczelniającego to gwarancja maksymalnej trwałości okna, zachowania jego najwyższych parametrów w zakresie izolacji termicznej oraz szczelności, a także znaczące ułatwienie i przyspieszenie prac montażowych.
 • Montaż środkowego okna w zestawie KOMBI
 • Do pokryć profilowanych – dachówki, blachodachówki
 • System ukośnych nacięć dla poprawy szczelności
 • Najwyższy stopień dopasowania do pokrycia dachowego
 • Trwały i odporny na blakniecie materiał

Velux kołnierz uszczelniający EKZ 0002 rozm. CK02 55x78 - opis produktu

velux ekz 0002 ck02 55x78

Kołnierze uszczelniające Velux EKZ 0002 służą do środkowego montażu okien w zestawach KOMBI składających się z trzech lub więcej elementów. Budowa kołnierza zaprojektowana została tak, aby jak najlepiej współgrał on z profilowanymi pokryciami dachowymi, takimi jak dachówki czy blachodachówki, o wysokości profilu do maksymalnie 45 mm. Jest to wiec element pozwalający na łączenie okien dachowych w większe zestawy. Montaż okna dachowego z kołnierzem uszczelniającym EKZ zapewnia najwyższą precyzję, szczelność oraz łatwiejsze prace dachowe, a w perspektywie użytkowania zapewnia także bardzo skuteczne odprowadzanie wody opadowej poza obręb okna, podnosząc szczelność i chroniąc przed przeciekami czy zamakaniem warstw izolacji. Kołnierz wykonany jest z najwyższej jakości blachy aluminiowej, zabezpieczonej przed wpływem czynników atmosferycznych, w tym przed promieniowaniem UV, dlatego oryginalny kolor szary (RAL 7043) pozostanie niezmienny przez lata.

Wybór typu kołnierza uszczelniającego EKZ 0002 odpowiednio do odstępu pomiędzy oknami w zestawie

velux EKZ 0002 element środkowy kołnierza kombi

Instalacja okien dachowych wymaga utworzenia odstępu pomiędzy ościeżnicami a krokwiami dachowymi, aby można było umieścić w nim materiał izolujący. Najczęściej odstęp ten wynosi wartość równą szerokości okna + 6 cm co daje po 3 cm na każdą ze stron. W przypadku montażu okien w zestawach KOMBI trzeba wziąć pod uwagę również odległość pomiędzy oknami z uwzględnieniem szerokości krokwi pomiędzy nimi, co umożliwia dobór właściwej szerokość rynienki w kołnierzu uszczelniającym. Powinna być to odległość, która umożliwi zastosowanie odpowiednio grubej warstwy izolacji. Najczęściej montaż okien w poziomych zestawach KOMBI wymaga odległości po 10 cm, lecz może ona wynieść też 12 cm, 14 cm czy 16 cm (lub więcej), i z tego powodu w ofercie Velux znajdują się także rozwiązania dostosowane do takich wartości rozstawu. W przypadku odległości wynoszącej więcej niż 16 cm, odpowiedni kołnierz uszczelniający może być wykonany na zamówienie.

Velux: Kołnierz uszczelniający EKZ 0002 do zestawów KOMBI – detale produktu

velux okna ekz element środkowy 0002 55x78
 • Do montażu środkowego okna w systemie KOMBI
 • Wymiary – 55×78
 • Dostosowany do profilowanych pokryć dachowych, jak dachówka czy blachodachówka
 • Do wysokości profilu max. 45 mm
 • Materiał – aluminium
 • Kolor – szary RAL 7043
 • Do dachów o kącie nachylenia od 20° do 90°
 • Gwarancja – 10 lat

Kołnierz uszczelniający EKZ 0002 dostępny jest w wariantach odpowiednich do różnych odległości (a) pomiędzy ościeżnicami okien w zestawie:

velux ekz 0002 - element środkowy do połaczenia okien
 • EKZ 0002E – a = 10 cm
 • EKZ 0002F – a = 12 cm
 • EKZ 0002G – a = 14 cm
 • EKZ 0002H – a = 16 cm

Montaż z zastosowaniem zestawu BDX wymaga, by odstęp od krokwi dachowych w świetle wynosił ok. 4 – 6 cm więcej niż szerokość okna dachowego.

Promocja na okna dachowe z BDX! Przy zakupie dodatkowego pakietu termoizolacjnego BDX producent przedłuża gwarancję użytkową z 10 do aż do 20lat! Dokup pakiet izolacyjny i ciesz się spokojem na wiele lat. Dodatkowo pakiet termoizolacyjny BDX zwiększa izolację termiczną całego okna o około 10% – co znacząco wpłynie na rachunki za ogrzewanie. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VELUX EKZ 0002 CK02 55×78 kołnierz do zespolenia okien – element środkowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.