velux EKZ PK08 94x140 kołnierz kombi

VELUX EKZ 0021 PK08 94×140 kołnierz do zespoleń okien dachowych o profilu do 45mm (KOMBI)

880,00 

VELUX EKZ 0021 KOŁNIERZ USZCZELNIAJĄCY KOMBI ROZMIAR 94x140

Odpowiednio przeprowadzony i precyzyjnie zabezpieczony montaż okna w dachu to kluczowa kwestia, która przekłada się zarówno na trwałość okna w długoletniej perspektywie, jak i komfort ciepły oraz szczelność, która będzie odczuwalna w trakcie użytkowania. Jest to więc element konieczny i bezwzględnie zalecany przez wszystkich producentów okien dachowych. Odpowiednio dobrany zarówno do okna, jak i rodzaju pokrycia dachowego kołnierz uszczelniający to znacznie łatwiejsze prace dachowe związane z montażem, także w zakresie szybkości ich przeprowadzania, co ceni każdy doświadczony dekarz.
velux kołnierz EKZ kombi do okien dachowych
okna dachowe velux kołnierz EKZ PK08 94x140 (2)

VELUX EKZ 94x140

Kołnierze uszczelniające EKZ 0021 przeznaczone są do precyzyjnego montażu okien dachowych Velux w układach KOMBI, w pokryciach dachowych falistych. Okna dachowe łączone w systemie KOMBI muszą mieć taką samą wysokość.
 • Do montażu okien KOMBI w pokryciach falistych
 • System ukośnych nacięć – jeszcze lepsza szczelność
 • Jeszcze łatwiejsze dopasowanie do kształtu pokrycia dachowego
 • Materiał odporny na starzenie i promieniowanie UV

Kołnierz uszczelniający EKZ 0021 KOMBI rozm. 94x140 charakterystyka

okna dachowe velux kołnierz EKZ PK08 94x140 (3)
Kołnierz uszczelniający EKZ 0021 produkcji VELUX przeznaczony jest do jednoczesnego montażu dwóch okien dachowych w zestawie obok siebie. Konstrukcja kołnierza EKZ 0021 zaprojektowana została z myślą o profilowanych pokryciach dachowych, z wysokością profilu do 45 mm, czyli np. dachówkach ceramicznych lub cementowych oraz blachodachówkach, a także strzecha słomiana lub trzcinowa. Na budowę kołnierza EKZ składa się element skrajny lewy i element skrajny prawy, czyli EKZ 0001 i EKZ 0003. Dzięki zastosowaniu kołnierza uszczelniającego EKZ 0021 montaż okna w dachu będzie precyzyjny, szczelny oraz wyjątkowo łatwy, dodatkowo jego budowa zapewnia bardzo skuteczne odprowadzanie wody deszczowej poza obrys okna, chroniąc przed nieszczelnościami, zaciekami czy też przemakaniem wewnętrznych warstw izolacji. Zarówno sam kołnierz EKZ jak i okładziny okien wykonano z aluminium, w kolorze szarym RAL 7043, zabezpieczonego przed wpływem czynników atmosferycznych, w tym przed promieniowaniem UV, dzięki czemu materiał zachowa długoletnią estetykę, bez potrzeby przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych.

Dopasowanie rodzaju kołnierza EKZ 0021 do odległości pomiędzy oknami w zestawie

okna dachowe kombi velux
Dla zachowania odpowiedniej izolacji termicznej okna istotne jest uwzględnienie zalecanego odstępu pomiędzy ościeżnicami okien a krokwiami dachowymi. Najczęściej jest to odległość wynosząca szerokość okna + 6 cm, czyli po 3 cm na każdą stronę*. W przypadku montażu okien w zestawach KOMBI dodatkowo należy wziąć pod uwagę odległość pomiędzy oknami i szerokość krokwi pomiędzy, by móc zastosować właściwą szerokość rynienki w kołnierzu uszczelniającym. Sugerowana szerokość rynienki powinna umożliwiać położenie izolacji termicznej. W przypadku najbardziej typowych kołnierzy i montażu okien z zestawach poziomych rynienki mają szerokość 10 cm, ale istnieje możliwość wyboru szerokości 12 cm, 14 cm i 16 cm, a nawet więcej – jeżeli zachodzi taka konieczność można zamówić także produkty o niestandardowych wymiarach.

Velux: Kołnierz uszczelniający EKZ 0021 – detale produktu

okna dachowe velux kołnierz EKZ PK08 94x140 (1)
 • Do montażu okien w systemie KOMBI
 • Wymiary – 94×140
 • Przeznaczenie do profilowanych pokryć dachowych (dachówka, blachodachówka)
 • Do wysokości pokrycia max. 45 mm
 • Materiał – aluminium
 • Kolor – szary RAL 7043
 • Do dachów o kącie nachylenia od 20° do 90°
 • Gwarancja – 10 lat

Kołnierz uszczelniający EKZ 0021 występuje w wariantach dostosowanych do różnych odstępów pomiędzy ościeżnicami okien, które montowane będą w zestawie:

velux kołnierz kombi EKZ
 • EKZ 0021E – do odstępu między ościeżnicami wynoszącego a = 10 cm
 • EKZ 0021F – do odstępu między ościeżnicami wynoszącego a = 12 cm
 • EKZ 0021G -do odstępu między ościeżnicami wynoszącego a = 14 cm
 • EKZ 0021H – do odstępu między ościeżnicami wynoszącego a = 16 cm

Promocja na okna dachowe z BDX! Przy zakupie dodatkowego pakietu termoizolacjnego BDX producent przedłuża gwarancję użytkową z 10 do aż do 20lat! Dokup pakiet izolacyjny i ciesz się spokojem na wiele lat. Dodatkowo pakiet termoizolacyjny BDX zwiększa izolację termiczną całego okna o około 10% – co znacząco wpłynie na rachunki za ogrzewanie. 

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!