KNA DACHOWE GDAŃSK

Wszystkie okna dachowe, które znajdziesz w naszej ofercie możesz zarówno zamówić z dostawą, jak i z opcją odbioru osobistego w Gdańsku!

okna dachowe gdańsk

Warszawa: Okna dachowe gotowe do odbioru

okna dachowe gdańsk

Sprawdź, jakie masz możliwości i wybierz idealne okna dachowe dla swojego poddasza. Na naszej stronie znajdziesz wiele przydatnych informacji i wskazówek, w których podpowiadamy, jak powinno się dobierać okno do rodzaju pomieszczenia, jakie są najnowsze możliwości i technologie a także, w jaki sposób wybrać optymalne, dobrej jakości rozwiązania, które będą pełnić swoją rolę przez wiele lat.

 

Jeżeli potrzebujesz bardziej indywidualnej porady, nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać odpowiednie okna dachowe do każdego z pomieszczeń w oparciu o szczegółowe dane.

 

Okna, które wybierzesz możesz zamówić z dostawą na miejsce budowy lub odebrać osobiście w Gdańsku, po wcześniejszym umówieniu szczegółów telefonicznie lub mailowo. Skontaktuj się z nami i przyjedź po swoje okna do Gdańska

Odbiór okien dachowych w okolicach Warszawy możliwy jest pod adresem:

UL. NOWATORÓW 103 80-298 GDAŃSK Telefon: 697 700 638 Email: biuro@dachowe-okna.pl

Przed przyjazdem konieczne jest wcześniejsze umówienie odbioru telefonicznie lub mailowo.

Okna dachowe Gdańsk – poznaj możliwości

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kompleksowy wybór okien dachowych, zarówno w zakresie dopasowania do różnych typów pomieszczeń poddasza, jak i parametrów izolacji termicznej czy też konstrukcji, dlatego wybrane rozwiązania zrealizują nawet najbardziej skomplikowane wymagania. Producenci dostępnych u nas okien dachowych to wyłącznie sprawdzone i zaufane marki o światowej renomie i produktach, które zawsze realizują deklarowane cechy i parametry:
W ofercie tych producentów znajdziesz zarówno ekonomiczne okna dachowe o podstawowych parametrach i funkcjonalnościach, jak i produkty zaawansowane, supertermoizolacyjne i wprowadzające wiele interesujących innowacji. Wszystkie te okna dachowe opatrzone są wieloletnią gwarancją producencką, a w dodatku z łatwością dopasujesz do nich u nas rolety i markizy tych samych marek.

Okna dachowe Gdańsk – do kuchni, łazienki, salonu i sypialni

okna dachowe gdańsk
Podział okien ze względu na zastosowany materiał to kwestia dotycząca przede wszystkim dostosowania okien do poziomu wilgotności w pomieszczeniu. O ile więc w danym pokoju występują standardowe warunki wilgotności, najczęściej wybierane są po prostu okna drewniane. Okna plastikowe (PVC) oraz drewniano poliuretanowe z kolei zalecane są w kuchniach i łazienkach. Dzięki stosowaniu się do tej zasady okna zachowają pełną trwałość, nie zaczną ulegać zniekształceniom i rozszczelnieniom pod wpływem wnikania wilgoci, a drewno nie będzie narażone na pleśnienie i zagrzybienie. Tam, gdzie odporność na wilgoć nie jest wymagana, zawsze najlepszym wyborem będą okna drewniane, cenione za naturalne wykończenie i charakterystyczny, kojarzony z poddaszami urok sosnowego drewna w połączeniu z trwałością i skuteczną izolacją termiczną.
W pomieszczeniach standardowego użytku istotne będzie uzyskanie wymaganego komfortu w zakresie izolacji termicznej oraz dodatkowych funkcjonalności, które ułatwią użytkowanie. Wybierając okna dachowe do sypialni dla wielu najistotniejsze będą parametry izolacji termicznej, ale warto zwrócić uwagę także na izolację akustyczną oraz rozwiązania, jak powłoka wyciszająca deszcz na szybie. To samo może dotyczyć także pokoju dziecka, ponadto często zwraca się uwagę także na wytrzymałość antywłamaniową oraz pakiety z bezpieczną szybą wewnętrzną (laminowaną lub klejoną), która w przypadku stłuczenia nie rozpadnie się na niebezpieczne dla mieszkańców, ostre kawałki. W pokojach dzieci, szczególnie tych małych, można zastosować także okna z zabezpieczeniem przed otwarciem od wewnątrz.
okna dachowe gdańsk (2)
okna dachowe gdańsk
W przypadku doboru okien dachowych do pokoi dziennych – salonów, gabinetów czy pokoi gościnnych, istnieje właściwie tylko kilka zasad, których warto jest się trzymać. Jeżeli pomieszczenie jest duże, powierzchnia przeszklenia powinna wynosić przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi, więc czasem najwygodniej jest zastosować np. dwa okna dachowe, w zestawach lub z dodatkowymi elementami doświetlającymi lub z oknem w ściance kolankowej. Parametry izolacji termicznej również nie powinny odbiegać zbytnio od tych posiadanych przez okna w pozostałych pomieszczeniach domu, aby zachować balans energetyczny.

Okna dachowe Gdańsk - konstrukcja

Tradycyjne okna obrotowe o środkowej osi obrotu sprawdzają się w większości pomieszczeń o typowym układzie, jednak w przypadku utrudnionego dostępu lub innych nietypowych okoliczności do wyboru pozostają jeszcze takie rozwiązania, jak okna dachowe o podwyższonej osi obrotu (tzw. wysokoosiowe), które podnoszą wygodę korzystania osobom wysokim, pozwalając na swobodne podejście do krawędzi otwartego okna. Z kolei okna klapowo-obrotowe (lub uchylno-obrotowe), które z jednej strony można otworzyć tradycyjnie obracając skrzydło, ale także unosząc je w całości ku górze (o 45°) to panoramiczny widok i swoboda użytkowania nawet w utrudnionych układach pomieszczenia. Ponadto niektórzy producenci oferują swoje okna dachowe w wersji z górnym lub dolnym otwieraniem, co także może być istotne w przypadku bardzo niskiego lub bardzo wysokiego montażu, posiadania mebli czy sprzętów domowych bezpośrednio pod oknem. Innym, bardzo interesującym rozwiązaniem są jeszcze okna dachowe, z których użyciem można uzyskać efekt balkonu w dachu lub stanowiące wyjście na dachowy balkon, czyli tzw. okna balkonowe i balkony dachowe, które z jednej strony stanowią dużej powierzchni przeszklenie, z drugiej – nadają pomieszczeniu dodatkową funkcjonalność i wyjątkowy urok.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien dachowych

  • Aby mieć pewność, że wybierane okno dachowe jest dobrej jakości i w cenie do niej adekwatnej, warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy jego budowy, które stanowią gwarancję wytrzymałości oraz długiego czasu użytkowania.
  • Drewno – najtrwalsze i najmocniejsze, a do tego tworzące odpowiednią izolację termiczną jest drewno sosnowe, klejone (lamele sklejane warstwowo), poddane impregnacji oraz pokrywane lakierem zabezpieczającym lub farbą akrylową.
  • Pakiet szybowy – warunkuje izolację termiczną, dlatego komory międzyszybowe powinny być wypełnione gazem szlachetnym (argon lub krypton) i posiadać ciepłe ramki dystansowe, zaś pod względem bezpieczeństwa ważną rolę odgrywa zastosowanie zewnętrznej szyby hartowanej oraz bezpiecznej szyby wewnętrznej.
  • Wentylacja – wyposażenie w moduł wentylacyjny zapewnia stałą wymianę powietrza bez otwierania okien, zapobiega zawilgoceniu a tym samym – powstawaniu pleśni i grzybów.
  • Zabezpieczenia – wzmacniana konstrukcja, zamki, zawiasy – to wszystko rozwiązania chroniące przed niepowołanym otwarciem z zewnątrz czy przed uszkodzeniami wywołanymi warunkami atmosferycznymi.
Cart
Your cart is currently empty.