Okna dachowe Kraków

Szukasz najwyższej klasy okien dachowych w swojej okolicy? Sprawdź naszą ofertę i przyjedź po wybrane okna do Krakowa, gdzie możesz odebrać je osobiście! U nas znajdziesz tylko najlepsze okna dachowe w najniższych możliwych cenach a także wszystko, czego możesz potrzebować dodatkowo w związku z montażem czy poprawą komfortu użytkowania!

okna dachowe kraków

Kraków – Twoje okna dachowe, pełen wybór, wszystko na miejscu

okna dachowe kraków

Poznaj naszą bogatą ofertę różnorodnych okien dachowych, w której znajdziesz wszystko, czego możesz potrzebować w zakresie okien dachowych, także akcesoria montażowe oraz dodatki funkcjonalne, jak rolety czy markizy. Dowiedz się, jakie masz możliwości oraz co najlepiej sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach. W obecnych czasach wybór jest tak duży, że warto dobrze poznać dostępne opcje i wybrać dla siebie to, co najlepsze, najbardziej komfortowe oraz w najatrakcyjniejszych cenach na rynku.

Jeżeli wiesz już, jakie okna dachowe Cię interesują, zadzwoń lub napisz do nas i ustal szczegóły odbioru osobistego w Krakowie.

Odbiór osobisty wybranych produktów możliwy jest w Krakowie, pod adresem:

Tyniecka 188, 30-319 Kraków

Przed przyjazdem konieczne jest wczesniejsze umówienie odbioru telefonicznie lub mailowo.

Producenci okien dachowych dostępnych w naszej ofercie

W naszym sklepie stawiamy wyłącznie na znanych i sprawdzonych producentów, cieszących się zaufaniem klientów w całej Polsce i na świecie. Dzięki temu wiemy, że nasze okna zawsze zapewniają najwyższą jakość, długoletnią trwałość i bezpieczeństwo, a także będą realizować wszystkie parametry określane przez producentów, co dodatkowo chronione jest odpowiednio długimi okresami gwarancji. Dlatego właśnie w naszym sklepie znajdziesz okna dachowe od:

Kraków: Okna dachowe – wszystko czego szukasz

Mnogość producentów, modeli i kategorii okien dachowych jest na tyle rozległa, że czasem trudno jest znaleźć odpowiednie rozwiązania, czasem nie wiadomo też, jakie dokładnie możliwości są obecnie dostępne. Dlatego poznaj wszystkie możliwości, jakie mamy do zaoferowania i wybierz to, co najlepsze dla Twojego domu, poddasza i dla Ciebie! Wybór okien dachowych, które najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach o różnych wymaganiach powinien zakładać takie czynniki, jak:

Pomieszczenie, w którym mają być zamontowane

czy jest w nim podwyższona wilgotność powietrza, wymagająca okien plastikowych odpornych na wilgoć, czy będzie to sypialnia lub pokój dziecka, gdzie ważne są wyższe parametry izolacji termicznej, akustycznej czy bezpieczeństwo antywłamaniowe. Może zaś będzie to przestronny salon, w którym sprawdzą się zestawy okien dachowych, zapewniające więcej światła lub okna balkonowe dla niepowtarzalnego klimatu.

Wymagania w zakresie izolacji termicznej

okna dachowe kraków (1)
w niektórych pokojach lub na całym poddaszu może zależeć nam na najwyższej ochronie przed wychładzaniem, wtedy okna powinny mieć parametry supertermoizolacyjne lub wręcz kierowane do budownictwa pasywnego, kiedy indziej priorytetem jest bardziej atrakcyjna cena. Wiele spośród okien dachowych optymalizuje te dwa czynniki i często to właśnie te modele cieszą się największym zainteresowaniem.

Wygoda użytkowania

kraków okna dachowe fakro velux (1)
w standardowych pomieszczeniach o nieskomplikowanym układzie sprawdzą się klasyczne okna drewniane o środkowej osi obrotu, kiedy indziej wygodniejsze okażą się okna wysokoosiowe (obrót ponad połową skrzydła). Okna o konstrukcji klapowo-obrotowej dają swobodę wyboru, umożliwiając także uniesienie skrzydła okiennego w całości o 45°. Okna o podwyższonej osi obrotu także ułatwiają korzystanie z okna, np. osobom wysokim. Gdy z pomieszczenia mieszkalnego potrzebne jest wyjście na dach, wtedy przydatne będzie zastosowanie termoizolacyjnego okna wyłazowego. Ponadto zdecydowaną większość z tych rozwiązań można wybrać w wariancie (lub doposażyć) w mechanizm sterowania elektrycznego, zarówno za pomocą pilota, panelu naściennego czy smartfona, a także z zasilaniem solarnym.

Dodatkowe właściwości

kraków okna dachowe fakro velux (2)
czasem szczególnie istotne jest zapewnienie większego bezpieczeństwa, dlatego w naszej ofercie znajdą się też okna o podwyższonych parametrach antywłamaniowych. Wiele modeli okien posiada dodatkowe zabezpieczenia przed wyłamaniem z zewnątrz, a także przed niepowołanym otwarciem od wewnątrz, na przykład przez małe dzieci. W nowoczesnych oknach dachowych można także znaleźć takie udogodnienia, jak podwyższona izolacja akustyczna czy pakiety wyciszania deszczu, powłoki niskoemisyjne ograniczające straty energii lub nagrzewanie wnętrz w upalne dni. Niektórzy producenci proponują także wybór pomiędzy górnym lub dolnym systemem otwierania.

Odpowiednia wielkość okna

okna dachowe w krakowie
gdy wybrany jest już rodzaj okna wraz ze wszystkimi najważniejszymi właściwościami, pozostaje tylko odpowiednie dopasowanie rozmiaru przeszklenia do wielkości pokoju. Licząc po podłodze, przeszklenie w oknie dachowym w stosunku do powierzchni podłogi powinno odpowiadać proporcji minimum 1:8.

WSZYSTKIE TE MOŻLIWOSCI I FUNKCJE ZNAJDZIESZ W OKNACH DACHOWYCH Z NASZEJ OFERTY, Z ODBIOREM OSOBISTYM W KRAKOWIE

Na co zwracać uwagę, chcąc wybrać dobre jakościowo okna na lata

Dobrą jakość, która spełni wszelkie deklarowane parametry i zapewni bezpieczeństwo, a także będzie się sprawować bez zarzutu przez lata można znaleźć w każdej grupie cenowej, także tej najbardziej ekonomicznej. Okna dachowe, którym warto zaufać muszą posiadać:

odpowiednio spreparowane drewno – klejone warstwowo, impregnowane, zabezpieczone lakierem ochronnym lub warstwą poliuretanu

w przypadku okien plastikowych – konstrukcję wzmocnioną stalowym rdzeniem, czasem z wypełnieniem dla poprawy izolacyjności termicznej

bezpieczny i ciepły pakiet szybowy – dobre okna dachowe mają po zewnętrznej stronie bezpieczną szybę hartowaną, czasem także klejoną lub laminowaną szybę od wewnątrz. Pakiety szybowe wypełnia się gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem), a szyby powinna przedzielać ciepła ramka dystansowa, co zapewnia odpowiednią termoizolację

wentylacja – w przypadku budownictwa mieszkalnego okno dachowe powinno posiadać moduł wentylacyjny, zapewniający wymianę powietrza nawet przy zamkniętym skrzydle – zapewnia to zdrowsze powietrze i brak problemów z zawilgoceniem

wzmocnienie konstrukcji – w zależności od techniki stosowanej u różnych producentów – wzmacnia się samą konstrukcję drewnianą i/lub zamki oraz zawiasy, aby uniemożliwić otwarcie okna z zewnątrz.

Cart
Your cart is currently empty.