OKNA DACHOWE WROCŁAW

Okna dachowe z naszego sklepu możesz teraz zamówić i odebrać osobiście we Wrocławiu – wybierz, zadzwoń lub napisz do nas i odbierz kupione okna tak, jak Ci wygodnie, tam gdzie mieszkasz!
okna dachowe wrocław

Wrocław – idealne okna dachowe na wyciągnięcie ręki!

okna dachowe wrocław
Okna dachowe to jedyny sposób na zapewnienie na poddaszu użytkowym warunków do komfortowego mieszkania, stanowią estetyczne dopełnienie skośnych wnętrz i zapewniają dostęp naturalnego światła. To jednak zdecydowanie nie jest wszystko, czego można oczekiwać od okien dachowych. To, co obecnie można znaleźć na rynku to bardzo szeroki wybór, ogrom możliwości i najróżniejszych typów okien dachowych, od produktów ekonomicznych o standardowych parametrach, aż po zaawansowane, nowoczesne okna dla najbardziej wymagających. Jeżeli okna, których szukasz są w ofercie naszego sklepu nie czekaj – zamów je na dowolny adres w kraju lub odbierz osobiście we Wrocławiu. Wystarczy, że wcześniej zadzwonisz do nas (lub napiszesz) aby ustalić szczegóły. Jeżeli jednak nie masz jeszcze pewności, na jakie okna się zdecydować, zapoznaj się z informacjami na stronie i poznaj wszystkie możliwości oraz dowiedz się, czym się kierować podczas wyboru okien dachowych do różnego rodzaju pomieszczeń poddasza. W razie wątpliwości, zachęcamy też do kontaktu – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze oraz odpowiedzą na wszystkie pytania!

Okna dachowe odbierzesz we Wrocławiu pod adresem:

Ul. Opolska 140
52-014 Wrocław
Telefon: 697 700 638

Email: biuro@dachowe-okna.pl

Przed przyjazdem konieczne jest wczesniejsze umówienie odbioru telefonicznie lub mailowo.

Okna dachowe i znacznie więcej – Wrocław

W naszej ofercie znajdziesz okna dachowe od największych, sprawdzonych producentów, którzy cieszą się ogromnym zaufaniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie:
Wśród naszych produktów znajdziesz nie tylko okna dachowe, ale również wszelkie akcesoria potrzebne do ich montażu oraz dodatki, czyli rolety i markizy stworzone specjalnie dla danego rodzaju okien. Dzięki temu szybko i bez trudności możesz zaopatrzyć się we wszystko, co będzie Ci potrzebne, aby cieszyć się ciepłym, bezpiecznym i komfortowym poddaszem przez wiele lat. Jeżeli szukasz dokładniejszych informacji na temat doboru odpowiednich okien do różnego typu pomieszczeń oraz na co zwracać uwagę podczas zakupu, poznaj nasze wskazówki i porady.

Okna dachowe i różne typy pomieszczeń na poddaszu

Przeglądając oferty różnych producentów okien dachowych łatwo zauważyć, że najczęściej są one podzielone na rodzaje budulca, czyli drewno sosnowe, tworzywo sztuczne (PVC), lub drewno w powłoce poliuretanowej. Dzięki temu można łatwo dopasować okna do specyfiki pomieszczenia, stosując w nich materiał odpowiedni do warunków panujących we wnętrzu.

Okna dachowe o profilach drewnianych

okna dachowe drewniane wrocław
to naturalna i elegancka estetyka oraz wiele zalet w zakresie funkcjonalności. Drewniane okna przeznaczone są do pomieszczeń standardowego użytku, czyli sypialni, pokoi dziennych, salonów czy gabinetów. Do produkcji okien dachowych stosowane jest drewno sosnowe, które może być zarówno pokryte bezbarwnym lakierem, jak i wykończone na biało. Drewno poddawane jest próżniowej impregnacji oraz warstwowemu klejeniu, dzięki czemu jest wytrzymałe, trwałe i stabilne wymiarowo.

Okna z profilami drewniano-poliuretanowymi

od standardowych okien drewnianych różnią się tym, że zamiast lakieru lub farby akrylowej ich powierzchnię pokrywa nakładana kilkukrotnie warstwa białego poliuretanu, która tworząc szczelną powłokę zabezpiecza drewno przed działaniem wilgoci. W ten sposób okna drewniane uzyskują właściwości podobne do okien z tworzywa sztucznego, czyli stają się odporne na działanie wody i mogą być stosowane w kuchniach i łazienkach.

Okna z profilami z tworzywa sztucznego PVC

plastikowe okna dachowe fakro wrocław (2)
tworzywo sztuczne nie wchłania wilgoci ani zabrudzeń oraz łatwo utrzymać je w czystości, bez konieczności konserwacji, dlatego wybierane jest do kuchni i łazienek. Profile okienne mają konstrukcję wielokomorową ze stalowymi wzmocnieniami – komory poprawiają izolacyjność termiczną, jest ich zwykle 5 – 7. Czasem, w oknach o poprawionych parametrach izolacji termicznej, komory w profilach PVC wypełniane są np. pianką poliuretanową.

Pozostałe kryteria doboru okien dachowych

Poza budulcem istnieje także kilka dodatkowych czynników, które wpływają na lepsze dopasowanie okna dachowego do warunków lub specyfiki pomieszczenia, aby zapewnić w nim jak najwyższy komfort użytkowania. Na przykład w sypialni lub pokoju dziennym warto zwrócić szczególną uwagę na wyższe parametry izolacji termicznej, aby zapewnić sobie przytulne warunku do snu, ale warto też wziąć pod uwagę parametry izolacji akustycznej, zastosowanie powłoki wyciszającej na szybie czy też wentylację oraz wytrzymałość antywłamaniową. W pokoju dziecięcym można dodatkowo wziąć pod uwagę zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci. Pokoje dzienne, gościnne oraz gabinety nie mają może zbyt szczególnych wymagań, jednak warto jest dopasować parametry izolacji termicznej do reszty poddasza, aby zapobiec zwiększonej utracie ciepła właśnie tą drogą. W przypadku, gdy dane pomieszczenie wymaga wysokiego lub bardzo niskiego montażu lub dostęp do okna będzie utrudniony, wtedy można wziąć pod uwagę okna dachowe o innej budowie, niż standardowa konstrukcja obrotowa:
  • Niektórzy producenci, np. Velux, oferują większość modeli okien w dwóch wariantach otwierania – górnym oraz dolnym, dzięki czemu łatwiej dopasować je do wysokości montażu w pomieszczeniu oraz do układu mebli pod oknem.
  • Okna o konstrukcji klapowo-obrotowej posiadają jednocześnie dwa mechanizmy otwierania – uchylny oraz obrotowy, obsługiwane z użyciem niezależnych uchwytów lub klamek. W zależności od potrzeb można otworzyć okno tak, jak na dany moment jest najwygodniej, przy czym opcja uchylna umożliwia podejście do krawędzi okna i swobodne podziwianie widoków.
  • Okna wysokoosiowe ułatwiają wygodne podejście do otwartego okna, ponieważ uniesienie osi obrotu powyżej połowy wysokości skrzydła zwiększa dolną powierzchnię otwarcia. Rozwiązanie to zapewnia także panoramiczny widok i bardziej praktyczne zagospodarowanie przestrzeni.
WSZYSTKIE TEGO RODZAJU OKNA DACHOWE ZAMÓWISZ U NAS Z DOSTAWĄ LUB Z OSOBISTYM ODBIOREM WE WROCŁAWIU
Cart
Your cart is currently empty.