Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna dachowe

OKNA DACHOWE

Dzięki oknom dachowym można przeistoczyć nieużytkowy strych w niepowtarzalne i klimatyczne poddasze mieszkalne, pełne światła i funkcjonalne, w którym panuje zarazem zdrowy mikroklimat, jak i utrzymana zostaje właściwa temperatura. To także wyjątkowy urok wnętrz ze skosami, które można urządzić w oryginalnym stylu, w niezwykle komfortowy sposób.

Wybierz producenta okien którymi jesteś zainteresowany lub sprawdź poniżej wszystkie produkty – skorzystaj z filtrów po prawej stronie aby dotrzeć do okien które najbardziej będą pasowały na Twój dach.

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Konstrukcje okien dachowych

okna dachowe obrotowe

Okna obrotowe to najbardziej popularny rodzaj konstrukcji – oś obrotu zlokalizowana jest w połowie wysokości skrzydła, a klamka lub uchwyt otwierający może być zarówno na dole, jak i u góry konstrukcji, chociaż nie wszyscy producenci oferują górne otwieranie. Okna obrotowe są uniwersalne, sprawdzają się w większości typowych lokalizacji. Obrotowe skrzydło oraz blokada wybranej pozycji pozwala dodatkowo na łatwiejsze umycie okna po zewnętrznej stronie.

okna dachowe o podwyższonej osi obrotu wysokoosiowe

Okna wysokoosiowe, czyli o podwyższonej osi obrotu, znajdującej się mniej więcej na ¾ wysokości konstrukcji to rozwiązanie, które ułatwia dostęp do okna osobom wysokim, pozwala też na bardziej swobodne korzystanie z przestrzeni otwarcia. W sensie funkcjonalnym, dolna część okna działa bardziej jak okno klapowe, górna zaś tworzy dodatkowe doświetlenie. Otwarte skrzydło utrzymywane jest przez bezpieczny mechanizm, pozwalający na pozostawienie go w wybranej pozycji. Zakres obrotu skrzydła to zazwyczaj 45°, co zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania.

okna dachowe klapowo obrotowe

Okna uchylno-obrotowe lub klapowo-obrotowe umożliwiają podniesienie całości skrzydła na zawiasie umieszczonym w górnej części konstrukcji, lub po przełączeniu funkcji – otwarcie obrotowe. Posiadają dwa, niezależnie działające mechanizmy, zaś uruchomienie jednego z nich blokuje automatycznie drugi, dlatego konstrukcja jest całkowicie bezpieczna. Mechanizm klapowy umożliwia otwarcie okna w zakresie 0°- 45°, co zapewnia wygodę użytkowania i swobodny dostęp.

okna dachowe balkonowe

Okna balkonowe lub balkony dachowe – to nowoczesne i efektowne rozwiązanie, które z jednej strony jest dużych rozmiarów oknem, z drugiej zaś oferuje sposób otwarcia umożliwiający stworzenie w zaledwie kilka sekund balkonu, posiadającego krawędź zabezpieczającą, powstającą z wysuniętej, dolnej części okna oraz daszek, tworzony przez część górną, otwieraną klapowo. Wnętrze poddasza staje się więc nie tylko rozświetlone i eleganckie, ale też bardziej funkcjonalne, bez konieczności dokonywania kosztownych i skomplikowanych prac dachowych, których wymagałaby budowa bal

okna dachowe

OKNA DACHOWE
gotowe na każde potrzeby

Okna do dachów skośnych to niezwykle szeroka kategoria produktów, zaczynająca się od nieskomplikowanych, ekonomicznych rozwiązań, a kończąca na takich jak zaawansowane technicznie, supertermoizolacyjne okna z dodatkowymi funkcjonalnościami, podnoszącymi komfort użytkowania. Niezależnie jednak o konstrukcji i klasy produktu, okna połaciowe zawsze zapewniają wypełnione naturalnym światłem i świeżym powietrzem wnętrza poddasza, parametry termoizolacyjne dopasowane do potrzeb oraz przyjazny mikroklimat, szczególnie ważny dla zachowania dobrego zdrowia. Coraz bardziej unowocześniane okna to jeszcze większa oszczędność energii cieplnej, wyciszanie hałasów z zewnątrz maksymalizacja bezpieczeństwa antywłamaniowego. Poznaj wszystkie możliwości, jakie możesz znaleźć obecnie w zakresie okien dachowych dostępnych na polskim rynku i dobierz rozwiązania idealne dla swojego poddasza!

Okna dachowe – tradycyjne i ekonomiczne

okna dachowe tradycyjne
W poszukiwaniu okien dachowych warto wziąć pod uwagę czynniki narzucane przez specyfikę zarówno dachu, jak i pomieszczenia, uwzględniając także własne preferencje, chociażby w zakresie parametrów termoizolacji lub też sposobu otwierania. Tradycyjne a zarazem ekonomiczne okna dachowe, które znaleźć można znaleźć obecnie na rynku to najczęściej okna o klasycznej, obrotowej konstrukcji ze środkową osią obrotu, które wytwarzane są zarówno w wersji drewnianej, jak i PVC. Wszystkie, również te najtańsze okna połaciowe posiadają na tyle dobre parametry w zakresie izolacji termicznej, aby zapewnić ochronę przed nadmierną utratą energii grzewczej, gwarantując całkowitą szczelność i wysokie bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Okna wykonane z drewna przeznaczone są do pomieszczeń mieszkalnych standardowego użytku, jak pokoje dzienne czy sypialnie, z kolei wszędzie tam, gdzie panuje regularnie podwyższony stopień wilgotności powietrza zalecane jest stosowanie okien PVC lub też drewniano-poliuretanowych.
okna dachowe tradycyjne (2)
Okna dachowe z przeznaczeniem do budynków mieszkalnych, także te w wariantach ekonomicznych, to obecnie okna przynajmniej trzyszybowe, w których standardowo spotkać można stosowanie takich ulepszeń, jak zewnętrzne szyby hartowane, ramki dystansowe, poprawiające parametry termoizolacji, opcję mikrouchylenia w klamce czy też automatyczne nawiewniki, zapewniające nieprzerwany dostęp świeżego powietrza nawet przy zamkniętym skrzydle. Pozostałe udogodnienia zależne są od tego, z jakiego producenta oknami mamy do czynienia i co oferuje. Warto także brać pod uwagę, że nawet te najbardziej ekonomiczne okna dachowe można doposażyć dodatkowo w akcesoria okienne, jak rolety, żaluzje czy markizy, z którymi można podnieść komfort użytkowania, ograniczyć nagrzewanie poddaszy i kontrolować intensywność doświetlenia we wnętrzach w dowolny sposób, aż po całkowite zaciemnienie.

Okna dachowe nowoczesne i innowacyjne

okna dachowe
Jeżeli okna dachowe, które mają zostać wybrane do pomieszczeń poddasza mają zapewniać jeszcze więcej komfortu dla mieszkańców, wtedy należy zastanowić się nad wszystkimi wymaganiami stawianymi oknom dachowym, począwszy od konstrukcji, przez sposób otwierania aż po parametry techniczne okien. W zakresie parametrów izolacyjności termicznej, w wyższych klasach okien dachowych znaleźć można wartości od podwyższonych, aż po okna przeznaczone do budownictwa pasywnego a także najróżniejsze warianty konstrukcji, dopasowane do położenia czy wysokości montażu okna, a kończąc na innowacyjnych oknach balkonowych oraz rozwiązaniach wyposażonych w sterowanie elektryczne lub automatyczne, oparte o inteligentne systemy sterowania klimatem.
okna dachowe
Nowoczesne możliwości wśród okien dachowych to także wiele pomysłów na różnorodne aranżacje wnętrz, które kreować można zarówno za sprawą doboru rozmiarów, tworzenia zestawów kilku okien, dodawania okien kolankowych czy elementów doświetlających a nawet okna balkonowe, za sprawą których można wręcz otworzyć dach i powiększyć wnętrza optycznie. Ciekawe, a zarazem funkcjonalne efekty można osiągnąć także za sprawą okien o niestandardowej konstrukcji, jak na przykład okna o podwyższonej osi obrotu, okna klapowo-obrotowe a nawet okna wyłazowe, spośród których każde ma do zaoferowania coś więcej. Warto także wiedzieć, że w przypadku większości popularnych producentów okien dachowych dostępnych na Polskim rynku, istnieje możliwość osobnego dokupienia i doposażenia okien dachowych w moduły sterowania elektrycznego, co niewątpliwie wpływa na jakość i komfort użytkowania, szczególnie w przypadku okien zamontowanych na dużej wysokości.

Profile okien dachowych

Okna dachowe najczęściej wykonywane są w trzech wariantach profili okiennych – drewnianych, drewniano poliuretanowych oraz PVC. Drewnem do produkcji profili okiennych jest najczęściej drewno sosnowe, które klei się warstwowo dla uzyskania dodatkowego wzmocnienia, a następnie zabezpiecza się je bezbarwnym lakierem. Okna drewniane przeznaczone są do pomieszczeń standardowego użytku, jak pokoje dzienne, salony czy sypialnie. Okna drewniane mogą też być pokryte kilkukrotną warstwą odpornego na działanie wilgoci poliuretanu – mają wtedy podobne właściwości do okien PVC, dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności w powietrzu, czyli w kuchniach i łazienkach. Powłoka poliuretanowa jest także bardziej odporna na zabrudzenia i bardzo łatwo jest utrzymać ją w czystości. Okna aluminiowo-tworzywowe, zwane też PVC są także odporne na wilgoć i zabrudzenia. Profile PVC zbudowane są z wielu komór, często wypełnionych dodatkowo materiałem podnoszącym parametry termoizolacyjne. Wytrzymałość konstrukcji profili wspierają zaś stalowe rdzenie.

Okna dachowe nowoczesne i innowacyjne

nowoczesne okna dachowe (1)
Stosowane w oknach dachowych pakiety szybowe wpływają na parametry izolacji termicznej w największym stopniu, ponieważ powierzchnia przeszklenia jest przeważająca i stanowi najłatwiejszą drogę dla wymiany temperatur pomiędzy powietrzem z zewnątrz a wnętrzem. Dlatego im więcej szyb zastosowano w danym pakiecie, tym więcej przestrzeni międzyszybowych, tworzących izolację. Skuteczność izolacji będzie jeszcze większa, gdy przestrzenie te wypełnione są gazem szlachetnym, na przykład argonem lub kryptonem, co dodatkowo hamuje wymianę temperatur. Parametry izolacji w oknach dachowych określa współczynnik Uw, opisujący stopień przenikania energii cieplnej, dlatego im jest niższy, tym cieplejsze będzie okno. W budynkach mieszkalnych parametr Uw nie może przekraczać wartości 1,1 W/m2K, jednak wiele okien dostępnych na rynku oferuje znacznie wyższe parametry, nawet do 0,58 W/m2K.
nowoczesne okna dachowe (2)
Okna dwuszybowe, które funkcjonowały w sprzedaży w poprzednich latach nie spełniały już wymogu maksymalnej wartości Uw, dlatego obecnie powoli wycofywane są ze sprzedaży, a można je montować jedynie w przypadku budowy domów z projektem zatwierdzonym jeszcze do 31.12.2020. Najbardziej popularne są więc okna z pakietem trzyszybowym, zaś wśród najcieplejszych okien znaleźć można także pakiety czteroszybowe. Na parametry w zakresie izolacji termicznej w pakiecie szybowym wpływa także zastosowanie ramki dystansowej oraz jej typ. Tzw. ciepłe ramki dystansowe, które dodatkowo blokują utratę ciepła na obrzeżach szyb. Tworzywo ciepłych ramek dystansowych, czyli TGI wraz ze stalą szlachetną mają wyjątkowo niskie wskaźniki przewodzenia termicznego dlatego tworzą bardzo skuteczną ochronę przed utratą ciepła.
Cart
Your cart is currently empty.
darmowa wycena okien dachowych

Wiemy że wybór okien dachowych może być skomplikowany, dlatego skorzystaj z porady naszych specjalistów którzy z chęcią pomogą wybrać odpowiedni model okna, kołnierza a nawet dodatki do Twoich okien. Zostaw do siebie kontakt lub zadzwoń do nas a z chęcią pomożemy