Wybierz producenta okien którymi jesteś zainteresowany lub sprawdź poniżej wszystkie produkty – skorzystaj z filtrów po prawej stronie aby dotrzeć do okien które najbardziej będą pasowały na Twój dach.
Okna obrotowe to najbardziej popularny rodzaj konstrukcji – oś obrotu zlokalizowana jest w połowie wysokości skrzydła, a klamka lub uchwyt otwierający może być zarówno na dole, jak i u góry konstrukcji, chociaż nie wszyscy producenci oferują górne otwieranie. Okna obrotowe są uniwersalne, sprawdzają się w większości typowych lokalizacji. Obrotowe skrzydło oraz blokada wybranej pozycji pozwala dodatkowo na łatwiejsze umycie okna po zewnętrznej stronie.
Okna wysokoosiowe, czyli o podwyższonej osi obrotu, znajdującej się mniej więcej na ¾ wysokości konstrukcji to rozwiązanie, które ułatwia dostęp do okna osobom wysokim, pozwala też na bardziej swobodne korzystanie z przestrzeni otwarcia. W sensie funkcjonalnym, dolna część okna działa bardziej jak okno klapowe, górna zaś tworzy dodatkowe doświetlenie. Otwarte skrzydło utrzymywane jest przez bezpieczny mechanizm, pozwalający na pozostawienie go w wybranej pozycji. Zakres obrotu skrzydła to zazwyczaj 45°, co zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania.
Okna uchylno-obrotowe lub klapowo-obrotowe umożliwiają podniesienie całości skrzydła na zawiasie umieszczonym w górnej części konstrukcji, lub po przełączeniu funkcji – otwarcie obrotowe. Posiadają dwa, niezależnie działające mechanizmy, zaś uruchomienie jednego z nich blokuje automatycznie drugi, dlatego konstrukcja jest całkowicie bezpieczna. Mechanizm klapowy umożliwia otwarcie okna w zakresie 0°- 45°, co zapewnia wygodę użytkowania i swobodny dostęp.
Okna balkonowe lub balkony dachowe – to nowoczesne i efektowne rozwiązanie, które z jednej strony jest dużych rozmiarów oknem, z drugiej zaś oferuje sposób otwarcia umożliwiający stworzenie w zaledwie kilka sekund balkonu, posiadającego krawędź zabezpieczającą, powstającą z wysuniętej, dolnej części okna oraz daszek, tworzony przez część górną, otwieraną klapowo. Wnętrze poddasza staje się więc nie tylko rozświetlone i eleganckie, ale też bardziej funkcjonalne, bez konieczności dokonywania kosztownych i skomplikowanych prac dachowych, których wymagałaby budowa bal
Okna dachowe najczęściej wykonywane są w trzech wariantach profili okiennych – drewnianych, drewniano poliuretanowych oraz PVC. Drewnem do produkcji profili okiennych jest najczęściej drewno sosnowe, które klei się warstwowo dla uzyskania dodatkowego wzmocnienia, a następnie zabezpiecza się je bezbarwnym lakierem. Okna drewniane przeznaczone są do pomieszczeń standardowego użytku, jak pokoje dzienne, salony czy sypialnie. Okna drewniane mogą też być pokryte kilkukrotną warstwą odpornego na działanie wilgoci poliuretanu – mają wtedy podobne właściwości do okien PVC, dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności w powietrzu, czyli w kuchniach i łazienkach. Powłoka poliuretanowa jest także bardziej odporna na zabrudzenia i bardzo łatwo jest utrzymać ją w czystości. Okna aluminiowo-tworzywowe, zwane też PVC są także odporne na wilgoć i zabrudzenia. Profile PVC zbudowane są z wielu komór, często wypełnionych dodatkowo materiałem podnoszącym parametry termoizolacyjne. Wytrzymałość konstrukcji profili wspierają zaś stalowe rdzenie.
Jeżeli masz dalej pytania – wypełnij krótki formularz, zadzwoń do nas lub wyślij e-mail. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy przy wyborze najlepszych okien dla Ciebie!
Tylko u nas! Wyrównujemy ceny – niech wygra najlepszy. Najpopularniejsze okna dachowe FAKRO FTP-V U4 oraz VELUX GLL1061b kupisz w takiej samej cenie. Oba modele wyposażone trzyszybowy energooszczędny pakiet, oba okna z klamką na dole, w kolorze oblachowania antracyt/grafit, oba w dwóch najpopularniejszych rozmiarach 78×140 oraz 78×118 – kiedyś różniła je tylko cena – teraz tylko do końca czerwca (lub wyczerpania zapasów) cena obu okien będzie dokładnie taka sama.