Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna do dachu płaskiego fakro

OKNA FAKRO DO DACHU PŁASKIEGO

Okna do dachu płaskiego FAKRO

Okna do płaskich dachów produkcji Fakro to szeroka grupa nowoczesnych produktów o właściwościach dostosowanych pod kątem szczelności oraz parametrów termoizolacyjnych do potrzeb budownictwa mieszkalnego.

 

Budynki z płaskimi dachami często projektowane są w taki sposób, że w ich centralnej części pojawiają się przestrzenie bez dostępu do ścian zewnętrznych, a co za tym idzie, nie można zamontować w nich standardowych, pionowych okien. Aby jednak pomieszczenie miało charakter użytkowy i było odpowiednie do spędzania w nim dłuższego czasu na codziennych aktywnościach, powinno znajdować się w nim źródło naturalnego światła słonecznego oraz świeżego powietrza, aby przynajmniej od czasu do czasu zostało przewietrzone. Dlatego właśnie Fakro stworzyło swoją bogatą linię okien do płaskich dachów, w której znaleźć można wiele różnorodnych modeli, będących w stanie sprostać wszystkim potrzebom domów z płaskimi dachami.

 

Okna do płaskich dachów Fakro to trzy, odmienne kategorie, dzięki czemu łatwiej odnajdziesz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb:

 

Okna do płaskiego dachu typ F – z nowoczesnym, całkowicie płaskim pakietem szybowym

Okna do płaskiego dachu typ C – posiadają pakiet szybowy oraz kopułę

Okna do płaskiego dachu typ G – z innowacyjnym, płaskim segmentem szklanym

FAKRO dachiwe okna do dachów płaskich

Okna do płaskiego dachu Fakro – wiele sposobów na doświetlenie wnętrza

Nowoczesne i wyjątkowo funkcjonalne okna do płaskich dachów Fakro to najwyższej klasy produkty do budownictwa mieszkalnego i ogrzewanego, które powstają w oparciu o najnowsze technologie i z zastosowaniem wysokojakościowych materiałów. To przy tym najwyższa estetyka w kilku odsłonach, dzięki czemu z łatwością można dopasować rodzaj okna do stylu budynku – od tradycyjnego, aż po nowoczesne projekty. Dzięki znakomitym parametrom izolacji termicznej a także wysokiej skuteczności doświetlania, możliwości otwarcia okna i przewietrzenia wnętrza, zamkniętych w konstrukcji zapewniającej łatwą i wygodną obsługę, pomieszczenia w których zostaną zamontowane zyskują zupełnie nową, pełną i komfortową funkcjonalność. W ofercie Fakro znaleźć można przy tym szereg akcesoriów dodatkowych, z którymi można uzyskać jeszcze bardziej komfortowe warunki, dostosowane idealnie do potrzeb użytkowników.

Co zyskasz z oknami do płaskich dachów Fakro:

Okna, które chronią ciepło Twojego domu – dopracowana, innowacyjna budowa okien do płaskich dachów produkcji Fakro to przede wszystkim znakomite parametry termoizolacyjne oraz absolutna szczelność, które są szczególnie istotne z uwagi na umiejscowienie i pozycję okien w dachu. W ofercie okien do płaskich dachów Fakro znaleźć można wiele, różnorodnych możliwości – od podstawowych parametrów w oknach z jednokomorowymi pakietami szybowymi aż po supertermoizolacyjne okna czteroszybowe do domów pasywnych.

 

Okno do płaskiego dachu Fakro typu F produkowane jest m.in. z pakietem czteroszybowym, o właściwościach termoizolacyjnych dostosowanych do budownictwa pasywnego (pakiet DU8), czyli o wyjątkowo niskim współczynniku przenikalności cieplnej Uw = 0,64 W/m2K. Z kolei w przypadku okna typu C, wyposażonego w czteroszybowy pakiet U8 (VSG) przenikalność cieplna ograniczona została do jedynie U = 0,55 W/m2K. Z takimi parametrami nie trzeba się martwić o wychładzanie wnętrz czy wzrost rachunków związanych z ogrzewaniem.

 

Bezpieczeństwo i trwałość przede wszystkim – w szerokiej ofercie produktowej okien do płaskiego dachu Fakro znaleźć można wiele produktów o podwyższonych właściwościach antywłamaniowych. Modele DMF DU6 Secure, DXF DU6 Secure, DMC P4 Secure czy DXC P4 Secure osiągają 2. klasę antywłamaniową według wymogów europejskich, zapewniając nie tylko wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, próby wyważenia czy wypchnięcia, ale także najwyższą klasę odporności na uderzenia.

 

Naturalne światło także w głębi domu – w oknach do płaskiego dachu Fakro zastosowano specjalnie zaprojektowane profile okienne skrzydła i ościeżnicy, dzięki czemu możliwe było zastosowanie aż do 16% większego przeszklenia niż standardowe okna o takich samych wymiarach. Sprawia to, że do Twojego wnętrza dotrze jeszcze więcej światła słonecznego.

 

Okno dokładnie takie, jakiego potrzebujesz – niektóre typy okien do płaskiego dachu Fakro mogą zostać wykonane także w niestandardowych wymiarach, o ile mieszczą się one w przedziale od 60 cm x 60 cm do 120 cm x 220 cm. Dzięki temu możliwa jest łatwa wymiana starych okien i naświetli, które nie spełniają już wymaganych parametrów w zakresie termoizolacyjności. Z niestandardowymi wymiarami okien Fakro możesz dopasować wielkość nowego okna do wymiarów istniejącego otworu w dachu i wymienić okno na nowe bez najmniejszego trudu.

 

Wiele możliwości dodatkowych – okna do płaskiego dachu Fakro mogą zostać doposażone w szereg dodatków do kontroli intensywności światła i nagrzewania a także w komponenty sterowania elektrycznego, co zwiększa komfort użytkowania oraz przebywania we wnętrzach pod dachem. Rolety i markizy Fakro to wiele możliwości – przyciemnienie oraz całkowite zaciemnienie a do tego kontrola nagrzewania wnętrz w upalne dni.

okna do dachu płaskiego FAKRO

Najważniejsze cechy budowy okien do płaskiego dachu Fakro

Ościeżnice okien do płaskich dachów powstają z PVC i mają budowę wielokomorową. PVC do produkcji okien Fakro pochodzi w dużym stopniu z surowców przetworzonych i nie zawiera w swoim składzie ołowiu. Wewnątrz komór w profilach znajduje się wypełnienie w postaci materiału, wspomagającego parametry termoizolacyjne okien. Ościeżnice wykończone są w kolorze białym od strony wewnętrznej. PVC jest nie tylko odporne na nawet intensywną wilgoć, ale także na działanie kwasów, dlatego też okna do płaskich dachów Fakro mogą być z powodzeniem stosowane w każdego rodzaju pomieszczeniach. Profile okienne wyposażone są w dodatkowe elementy, które ułatwiają precyzyjny montaż oraz dokładniejsze dociśnięcie materiału pokryciowego pod okapem ościeżnicy.

 

Okna, które wyposażone są w sterowanie elektryczne posiadają siłownik ukryty we wnętrzu skrzydła, dzięki czemu nie jest on narażony na wpływ czynników atmosferycznych i osiąga znacznie dłuższą żywotność. Niektóre okna do płaskiego dachu Fakro, jak m.in. DEF czy DEC wyposażone są dodatkowo w detektor opadów, z którym okna zostaną automatycznie zamknięte, jeśli tylko wykryje on pojawienie się deszczu.

Cart
Your cart is currently empty.