Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

fakro okna kopułowe typu c do dachu płaskiego

OKNA DACHOWE KOPUŁOWE FAKRO TYPU C

Okna dachowe kopułowe do dachów płaskich FAKRO typu C wyróżnia przede wszystkim podwyższona odporność na włamanie, zapewniana przez antywłamaniowy pakiet szybowy P2, który dodatkowo na wypadek stłuczenia chroni mieszkańców przed odłamkami szkła, utrzymując je na folii. Wytrzymałość pakietu P2 wspiera dodatkowo innowacyjna, chroniona patentem technika montażu kopuły, która chroni przed niepowołanym demontażem tego elementu.

Okna kopułowe FAKRO typu C - opis modelu

Okna do płaskich dachów produkcji Fakro stworzone zostały dla domów mieszkalnych, w których pojawia się potrzeba oświetlenia naturalnym światłem pomieszczeń zlokalizowanych bezpośrednio pod dachem, jednak bez dostępu do zewnętrznych ścian budynku, a tym samym możliwości zamontowania okien pionowych. Kategoria okien do płaskich dachów Fakro to przy tym wiele, różnorodnych możliwości, z którymi można dopasować idealny produkt do wszystkich wymagań oraz typów dachu. Niezależnie od konstrukcji i specyfikacji, wszystkie te produkty dostosowane są do wymagań budownictwa mieszkalnego i ogrzewanego, zapewniając im odpowiednio wysokie parametry izolacji termicznej, wytrzymałość i bezpieczeństwo oraz najwyższą estetykę.

 

Wszystkie elementy okien do płaskich dachów typu C wykonane są z niezwykle wytrzymałych produktów – kopuła poliwęglanowa wyróżnia się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, od celowych prób rozbicia czy uderzeń aż po czynniki atmosferyczne. Kopuły są dodatkowo pokryte powłokami chroniącymi przed promieniowaniem UV, przedłużającymi trwałość oraz estetykę.

 

W oknach do płaskich dachów typu C znaleźć można dwa rodzaje pakietów szybowych a stosowana na dachowej części okna kopuła może mieć transparentne lub matowe wykończenie – dzięki tej różnorodności możliwe jest dostosowanie cech okna do wielu, różnorodnych wymagań, typów pomieszczenia oraz lokalizacji okien w obrębie budynku. Antywłamaniowy pakiet szybowy P2 o współczynniku przenikania ciepła (dla całego okna) U=1,2 W/m2K to standardowe, ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające podstawowe parametry w zakresie ochrony przed utratą ciepła.

 

Z kolei dla wszystkich, którzy na pierwszym miejscu stawiają najwyższą oszczędność energii grzewczej powstał pakiet czteroszybowy U8 (VSG), w którym przenikalność cieplna została ograniczona do jedynie (U) 0,72 W/m2K, co stanowi wynik na tyle wysoki, że okna do płaskich dachów wyposażone w ten pakiet szybowy mogą być stosowane w budownictwie energooszczędnym a nawet pasywnym.

 

okno dachowe kopułowe fakro

Wysoki komfort użytkowania, który jest bardzo ważny w pomieszczeniach codziennego użytku, nawet tych przeznaczonych do snu, zapewniany jest poprzez szczególnie wysokie parametry w zakresie izolacji akustycznej. Zastosowanie części okiennej oraz dodatkowej, zewnętrznej kopuły zapewnia wyciszanie dźwięków pochodzących z zewnątrz, łącznie z odgłosami ulewnych deszczy czy gradu. Przeprowadzone pod tym kątem testy wykazały izolację akustyczną na poziomie LIA=45,6 dB podczas ulewnego deszczu w przypadku następujących modeli okien do płaskiego dachu – DEC-C P2, DXC-C P2, DXC-M P2, DXC-C P4 SECURE, DXC-M P4 SECURE, DMC-C P2, DMC-M P2, DMC-C P4 SECURE, DMC-M P4 SECURE oraz DEC-M P4.

 

Rolety i markizy – budowa okien do płaskich dachów typu C Fakro umożliwia zastosowanie akcesoriów okiennych, takich jak rolety wewnętrzne (przyciemniające, zaciemniające) oraz montowane od zewnątrz markizy, które pomagają ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń pod wpływem słońca. Markizy do okien typu C montuje się na profilu okiennym, tuż pod kopułą okna, co zapewnia tym produktom zwiększoną trwałość, ponieważ nie mają kontaktu z czynnikami atmosferycznymi.

 

Dzięki swojej budowie, w której pojawia się zewnętrzne wykończenie w postaci kopuły, okna Fakro do płaskich dachów typu C mogą być montowane nawet w całkowicie płaskich dachach, od nachylenia 0 do 15 i nie wymagają stosowania dodatkowych ram montażowych, jak w przypadku niektórych okien, z płaskim wykończeniem zewnętrznym.

 

Duży zakres rozmiarów, które są dostosowane do typowych wielkości naświetli w dachach płaskich umożliwia łatwą i bezproblemową wymianę starych rozwiązań na nowe okno Fakro

Cart
Your cart is currently empty.