Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna dachowe do dachu płaskiego typu G

OKNA DACHOWE PŁASKIE FAKRO TYPU G

Okna dachowe do płaskich dachów Fakro to wiele innowacyjnych możliwości w zakresie doświetlania pomieszczeń pod dachem, z którymi nawet środkowe przestrzenie budynku mogą zostać wykorzystane użytkowo, zyskując dostęp do naturalnego światła słonecznego i świeżego powietrza. Okna FAKRO do płaskiego dachu typu G wykonane są z najwyższej jakości materiałów i zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać izolację termiczną domu i nie dopuszczać do strat energii grzewczej, dlatego stanowią idealne rozwiązanie do budynków mieszkalnych – sprawdzą się świetnie nawet w pomieszczeniach przeznaczonych do snu.

Nasz wybór w tej kategorii:

Okna do dachów płaskich FAKRO typu G

Okna do płaskich dachów Fakro to wiele innowacyjnych możliwości w zakresie doświetlania pomieszczeń pod dachem, z którymi nawet środkowe przestrzenie budynku mogą zostać wykorzystane użytkowo, zyskując dostęp do naturalnego światła słonecznego i świeżego powietrza. Okna do płaskiego dachu typu G wykonane są z najwyższej jakości materiałów i zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać izolację termiczną domu i nie dopuszczać do strat energii grzewczej, dlatego stanowią idealne rozwiązanie do budynków mieszkalnych, sprawdzą się świetnie nawet w pomieszczeniach przeznaczonych do snu. Wysoka estetyka nowoczesnych okien do płaskich dachów typu G czyni je przy tym produktami, które znakomicie dopełnią zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne budownictwo mieszkalne, dodając im nie tylko światła, ale i intrygujących akcentów widzianych z zewnątrz. Okna typu G mają całkowicie płaską formę, która nie zaburza w żaden sposób bryły budynku, do tego są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe.

Nowoczesna estetyka – całkowicie płaski segment szklany

Konstrukcja chroniąca ciepło – każdy aspekt budowy okien do płaskiego dachu Fakro zaprojektowany został w taki sposób, aby wspierać ochronę ciepła w domach mieszkalnych. Bardzo wysokie parametry termoizolacyjne to suma zarówno budowy profili okiennych, jak i zaawansowanych pakietów szybowych w szklanych segmentach, zaś dodatkowe elementy konstrukcyjne wspierają prawidłowy montaż okna w dachu z zachowaniem najwyższej szczelności łączeń.

 

Znakomita izolacja akustyczna – komfort wyciszania hałasów ma znaczenie zarówno w pomieszczeniach przeznaczonych do snu, jak i pokojach dziennych. Okno do płaskiego dachu DEG P2, czyli z jednokomorowym pakietem szybowym, zostało przetestowane w zakresie izolacji akustycznej w związku z ulewnym deszczem, osiągając wynik LIA = 42,1 dB, co oznacza bardzo wysoki komfort we wnętrzach.

 

Ochrona antywłamaniowa – w oknach do płaskich dachów typu G od Fakro zastosowano wiele rozwiązań, które mają na celu podwyższenie bezpieczeństwa antywłamaniowego oraz na wypadek uszkodzeń mechanicznych. Okna typu G z płaskim segmentem szklanym wyposażone są w np. w jednokomorowy pakiet szybowy P2 z wewnętrzna szybą laminowaną, antywłamaniową, która zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających wewnątrz na wypadek rozbicia szyby. Wśród okien typu G znaleźć można także rozwiązania o klasie antywłamaniowej P4.

 

Jeszcze więcej słońca we wnętrzach – nowatorskie, dopracowane profile okienne okien do płaskich dachów Fakro typu G zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zwiększyć powierzchnię przeszklenia w stosunku do profili okiennych aż o 16%, co oznacza jeszcze więcej naturalnego światła bez zwiększania wymiarów okna i przekłada się na poprawę warunków we wnętrzach w przypadku wymiany starych okien na nowe.

 

Profile okien do płaskich dachów typu G są wykonane z PVC o konstrukcji wielokomorowej z wypełnieniem z tworzywa termoizolacyjnego, które wspomaga ochronę ciepła we wnętrzach. PVC nie wymaga konserwacji oraz jest odporne na wilgoć.

 

Różnorodność wymiarów – duży wybór wymiarów okien do płaskich dachów typu G to z jednej strony możliwość dopasowania odpowiedniego rozwiązania do potrzeb, np. dwa lub trzy niewielkie okna w przypadku dłuższych pomieszczeń, dla równomiernego doświetlenia lub jedno duże okno na środku pomieszczenia symetrycznego. Z drugiej zaś, wymiary okien typu G dostosowane są do standardów, czyli najczęściej stosowanych wymiarów, dlatego wymiana starego okna na nowe nie będzie stanowiła problemu. W przypadku okien typu G możliwe jest zamówienie dowolnego rozmiaru okna z zakresu wymiarów od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm.

 

Okna do płaskiego dachu typu G z płaskim segmentem szklanym zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było zastosować w nich akcesoria okienne – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W kategorii rolet wewnętrznych do okien do płaskich dachów znajdą się zarówno rolety dekoracyjne, jak i przyciemniające oraz całkowicie zaciemniające, z którymi można w łatwy sposób kontrolować słońce we wnętrzach, z kolei markizy do okien do płaskich dachów umożliwiają ograniczenie nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń w wyniku zbyt intensywnego nasłonecznienia.

 

Montaż okien do płaskich dachów Fakro typu G możliwy jest w dachach o niewielkim nachyleniu – przynajmniej 5 stopni do maksymalnie 15 (w przypadku okien o rozmiarach 140 x 140 cm oraz 120 x 220 cm). W przypadku dachów całkowicie płaskich – 0 stopni nachylenia, koniecznie będzie zastosowanie dodatkowej ramy montażowej XRD/A, która dopasowuje ułożenie okna względem dachu na tyle, aby możliwe było swobodne spływanie wody deszczowej i śniegu z powierzchni przeszklenia.

 

Okna do płaskich dachów typu G od Fakro to trzy warianty konstrukcyjne:

 

– DXG bez możliwości otwarcia, które może stanowić dodatkowe źródło światła w pomieszczeniach innym, otwieranym oknem,
– DMG – okno otwierane manualnie z użyciem drążka teleskopowego,
– DEG – okno otwierane elektrycznie, sterowane pilotem w systemie Z-Wave

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!