ŚWIETLIK FAKRO SRF

Świetlik dachowy do dachu płaskiego FAKRO SRF

1 722,00 2 217,00 

dachowe okienka najlepsze

Świetlik dachowy do dachu płaskiego FAKRO SRF - ze sztywną rurą

Świetliki dachowe FAKRO SRF to niezwykle praktyczne rozwiązania, które umożliwiają doprowadzenie w łatwy sposób naturalnego światła do pomieszczeń bez okien, pod płaskim dachem. Dopracowana konstrukcja o wysokich właściwościach termoizolacyjnych, ze sztywną rurą światłonośną transportującą światło sprawia, że pomieszczenia znajdujące się w głębi domu nabierają nowych walorów użytkowych a przebywanie w ich wnętrzu jest bardziej komfortowe i przyjazne dla wzroku. Niesie to także za sobą oszczędności związane z ograniczeniem stosowania sztucznego oświetlenia. Świetlik dachowy do płaskiego stropodachu może stanowić zarówno samodzielne oświetlenie danego pomieszczenia, jak i dodatkowy element doświetlający wszędzie tam, gdzie okna pionowe nie zapewniają wystarczająco dużo światła.

świetlik dachowy fakro
  • Profile PVC

  • Budowa dostosowana do dachów płaskich o nachyleniu od 0 do 15 stopni

  • Wytrzymała kopuła poliwęglanowa 3 mm

  • Możliwość przedłużenia rury światłonośnej z zastosowaniem modułu SRM

  • Profile z przetworzonego PVC z wypełnieniem termoizolacyjnym

  • Sztywna rura światłonośna o długości 0,61m

  • Element sufitowy z pryzmatycznym rozpraszaczem światła

  • Gwarancja 7 lat

Świetlik dachowy rurowy przeznaczony do płaskiego dachu SRF Fakro

świetlik rurowy fakro SRF do płaskich dachów

Świetlik dachowy SRF to wysoka skuteczność w doświetlaniu pomieszczeń pod płaskim dachem – dostarczane światło jest intensywne i całkowicie wystarczające do komfortowego użytkowania pomieszczenia.

 

Budowa świetlika SRF oparta jest na konstrukcji okien do płaskich dachów typu C, podobnie jak one zapewniając wysoką estetykę wykonania a także skuteczność, trwałość oraz najwyższą szczelność i bezpieczeństwo.

 

Profile świetlika SRF wykonane są z tworzywa sztucznego z dodatkowym wypełnieniem materiałem termoizolacyjnym od strony wewnętrznej, co zapewnia bardzo wysoką skuteczność w ochronie przed stratami energii grzewczej. Tworzywo, z którego zbudowany jest świetlik to w większości materiał wtórnie przetworzony, aby jego produkcja była bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego.

 

Konstrukcja rury światłonośnej opracowana jest w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższą skuteczność w transportowaniu promieni świetlnych – wnętrze rury pokryte jest warstwą o bardzo wysokim stopniu refleksyjności, dzięki czemu zdecydowana większość dociera do wnętrza. Rura wykonana jest z aluminium grubości 0,5 mm oraz pokryta warstwą refleksyjną Miro-Silver o refleksyjności 98%.

Świetlik do płaskiego dachu SFF Fakro ze sztywną rurą światłonośną

Rura światłonośna w wariancie podstawowym ma długość 61 cm i może zostać przedłużona z zastosowaniem elementu SRM. Świetlik dostępny jest w dwóch wariantach – z rurą o średnicy 350 mm lub 550 mm.

 

W dole konstrukcji, czyli w części sufitowej, zastosowano pryzmatyczny rozpraszacz światła, z którym promienie świetlne są równomiernie dostarczane do wszystkich zakamarków pomieszczenia. Część sufitowa wykonana jest z akrylu (PMMA), maskownica ramy sufitowej wykończona jest na kolor biały.

 

Aby świetlik dachowy SRF stanowił kompleksowe rozwiązanie, zapewniające oświetlenie w dzień oraz w nocy istnieje możliwość doposażenia go w części sufitowej w dodatkowe, elektryczne doświetlenie – lampkę SLO, która zapewnia światło po zmroku. Dzięki temu nie ma konieczności montowania dodatkowych elementów, jak żyrandole czy kinkiety, które zaburzyłyby estetykę pomieszczenia.

Na element dachowy świetlika do płaskiego dachu SRF składają się trzy, główne elementy:

 

– kopuła, wykonana ze stabilizowanego poliwęglanu;
– nakładka aluminiowa o wyprofilowanym kształcie;
– rama montażowa.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Świetlik dachowy do dachu płaskiego FAKRO SRF”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.