ŚWIETLIK FAKRO SFF

Świetlik do dachu płaskiego FAKRO SFF

1 663,00 2 138,00 

Świetlik do dachu płaskiego FAKRO SFF

Z zastosowaniem świetlików dachowych FAKRO SFF można w niezwykle łatwy sposób doprowadzić naturalne światło słoneczne do wnętrza domu – pomieszczeń pod płaskim dachem, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych okien. Innowacyjna budowa świetlików do płaskich dachów Fakro zapewnia wysokie parametry termoizolacyjne oraz trwałość i estetykę na najwyższym poziomie. Elastyczna rura światłonośna świetlika SFF umożliwia przetransportowanie światła słonecznego do wewnętrznych pomieszczeń pod dachem, dzięki czemu zyskują one nowe możliwości użytkowe – z naturalnym światłem zapewniają zdrowsze i bardziej komfortowe warunki dla mieszkańców i mogą zyskać użytkowe przeznaczenie. Świetliki rurowe do płaskich dachów Fakro to także brak konieczności stosowania sztucznego oświetlenia, a co za tym idzie, oszczędności na energii elektrycznej. Świetlik rurowy do płaskiego dachu SFF może stanowić samodzielne oświetlenie w pomieszczeniu lub też dodatkowe źródło światła w sytuacjach, gdy istniejące okna nie zapewniają wystarczającej intensywności światła.

świetlik dachowy fakro
  • Rama od zewnętrznej strony wykończona w kolorze RAL 7022

  • Budowa dostosowana do dachów płaskich o nachyleniu od 0 do 15 stopni

  • Wytrzymała kopuła poliwęglanowa 3 mm

  • Budowa rury umożliwiająca ominięcie przeszkód

  • Profile z przetworzonego PVC z wypełnieniem termoizolacyjnym

  • Rura światłonośna w wariancie elastycznym, długość 2,1 m

  • Element sufitowy z pryzmatycznym rozpraszaczem światła

  • Gwarancja 7 lat

Świetlik dachowy rurowy przeznaczony do płaskiego dachu SFF Fakro

świetlik rurowy fakro SFF do płaskich dachów

Świetliki dachowe SFF charakteryzują się najwyższą skutecznością w doprowadzaniu światła słonecznego w głąb pomieszczeń pod płaskim dachem – za sprawą elastycznej rury światłonośnej możliwe jest ominięcie przeszkód, które mogą pojawić się pomiędzy elementem dachowym świetlika a sufitem oświetlanego pomieszczenia. Z zastosowaniem świetlika SFF pomieszczenia takie mogą zyskać zupełnie nowe funkcje użytkowe, zapewniając większy komfort przebywającym w nich osobom.

 

Konstrukcja świetlika SFF inspirowana jest oknami do płaskich dachów typu C, dlatego zapewniają one najwyższą estetykę, jakość wykonania i skuteczne doświetlenie przy zachowaniu długoletniej trwałości, wysokich parametrów termoizolacyjnych i bezpieczeństwa użytkowego.

 

W świetliku do płaskiego dachu SFF pojawiają się profile wykonane z PVC o budowie wielokomorowej, w których wnętrzu od strony pomieszczenia znajduje się materiał wspierający właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu świetliki SFF mają wysokie parametry w zakresie izolacji termicznej i wspomagają ochronę ciepła we wnętrzach. Tworzywo sztuczne wykorzystane do produkcji profili świetlika stanowi materiał wtórnie przetworzony, dlatego proces ich produkcji stanowi mniejsze obciążenie dla środowiska.

 

Rura światłonośna w wariancie elastycznym umożliwia dostosowanie pozycji i ominięcie ewentualnych przeszkód. Wykonana jest z metalizowanej taśmy poliestrowej, którą stabilizuje stalowy szkielet. Rura w wersji standardowej ma długość 2,1 m oraz średnicę 350 mm lub 550 mm. Wnętrze rury posiada właściwości wysoko refleksyjne, dlatego umożliwia ona niezwykle skuteczny transport promieni słonecznych do oświetlanego wnętrza.

Świetlik do płaskiego dachu SFF Fakro z elastyczną rurą światłonośną

Świetlik do płaskiego dachu SFF Fakro z elastyczną rurą

Element sufitowy świetlika do płaskiego dachu SFF Fakro wyposażony jest w pryzmatyczny rozpraszacz światła, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzenie promieni słonecznych nawet po zakamarkach oświetlanego pomieszczenia. Element sufitowy zrobiony jest z akrylu (PMMA) a maskownica elementu sufitowego wykończona jest w kolorze białym, aby łatwo było dopasować świetlik do estetyki pomieszczenia.

 

W elemencie sufitowym można zamontować dodatkowe doświetlenie elektryczne, z którym świetlik może zapewniać światło zarówno w dzień, jak i w nocy. Elektryczna lampka SLO zasilana jest prądem sieciowym i zamontowana w zakończeniu świetlika pozostaje niewidoczna. Z dodatkowym oświetleniem SLO nie ma konieczności montowania w pomieszczeniu żyrandoli czy kinkietów, dzięki czemu estetyka pozostaje spójna.

 

Podstawa świetlika SFF to rama montażowa z profilu PVC, której wysokość wynosi 150 mm, wyprofilowana nakładka aluminiowa grubości 0,8 mm, która od strony zewnętrznej wykończona jest na kolor RAL 7022 (ciemnoszary). Jest to element, który umożliwia stabilne zamocowanie rury światłonośnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Świetlik do dachu płaskiego FAKRO SFF”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.