Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

Okna przystosowane do chodzenia fakro

OKNA DACHOWE FAKRO UMOŻLIWIAJĄCE CHODZENIE PO NICH

Okno dachowe dostarcza dużą ilość światła słonecznego do środka budynku, zapewniając doświetlenie pomieszczenia pod płaskim dachem. Za sprawą wzmocnionej konstrukcji, powłoki antypoślizgowej oraz bezpiecznego pakietu szybowego z zewnętrzną szybą laminowaną, okno FAKRO typu DXW jest produktem na tyle bezpiecznym, że umożliwia swobodne poruszanie się po jego powierzchni.

Okna do płaskich dachów dostosowane do chodzenia po nich

Domy z płaskimi dachami z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, na co niewątpliwie składa się zarówno ich niezwykle praktyczny wymiar i wiele, niekwestionowanych zalet tego rozwiązania. Dochodzi do tego również fakt, że na rynku rozwiązań budowlanych od kilku lat pojawia się coraz więcej innowacyjnych i praktycznych rozwiązań, z którymi budynki z płaskimi dachami zyskują nowy wymiar komfortu i nowoczesności. Do rozwiązań tego typu należą okna Fakro do płaskich dachów, z zastosowaniem których w łatwy sposób można wykorzystać w budynkach wewnętrze przestrzenie, pozbawione dostępu do zewnętrznych ścian a tym samym – możliwości montażu okien tradycyjnych. Jeszcze więcej możliwości zapewniają innowacyjne okna do płaskich dachów, które dostosowane są także do chodzenia po nich.
okna fakro do dachu płaskiego do chodzenia

Innowacyjne okna do płaskich dachów – dostosowane do chodzenia po nich

Wyjątkowa i innowacyjna konstrukcja okien do płaskich dachów DXW Fakro, w której postawiono na wzmocnioną nośność i ogólną wytrzymałość a także m.in. powłokę antypoślizgową sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do montażu w tarasach czy użytkowych dachach. Budowa okien DXW to całkowite zrównanie ich powierzchni z płaszczyzną dachu lub tarasu, w którym zostanie zamontowane, dzięki czemu nie utrudnia ono swobodnego poruszania się oraz zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Można dzięki temu w pełni wykorzystać potencjał budynku – zarówno jego pomieszczeń, jak i powierzchni zewnętrznych, które teraz także mogą być użytkowe. A Ty nie musisz wybierać, czy dostosować do swoich potrzeb pomieszczenie wewnętrzne czy przestrzeń na zewnątrz!

 

Okna do płaskich dachów, które są dostosowane do chodzenia po nich, to idealne połączenie właściwości użytkowych, estetyki i innowacji – wnętrza pod płaskim dachem będą skutecznie doświetlone naturalnym światłem i przy zachowaniu najwyższych parametrów termoizolacyjnych a taras lub dach o użytkowej powierzchni – bezpieczny i funkcjonalny a także o niezaburzonej estetyce.

Okna do płaskich dachów Fakro, po których można chodzić – budowa i właściwości

Okna DXW Fakro dostosowane do chodzenia po nich mają innowacyjną konstrukcję, w której współgrają dwa, najważniejsze aspekty funkcjonalne – cechy okna do płaskiego dachu, które ma zapewnić intensywne doświetlenie naturalnym światłem, bezpieczeństwo dla mieszkańców oraz jak najwyższe parametry izolacji termicznej wraz ze szczelnością a także całkowite bezpieczeństwo użytkowe dla osób przebywających nad oknem, na tarasie lub dachu użytkowym.

 

W oknach Fakro, po których można chodzić, zastosowano ościeżnicę wykonana w PVC o budowie wielokomorowej, oparte na tworzywie sztucznym, pochodzącym częściowo z przetworzonych surowców. Od strony pomieszczenia ościeżnica wykończona jest w kolorze białym, dzięki czemu łatwiej komponuje się z estetyką pomieszczenia. PVC jako budulec okien do płaskich dachów wyróżnia się przede wszystkim odpornością na czynniki atmosferyczne a także kwasy i zanieczyszczenia, w związku z czym okno do płaskiego dachu o profilach z PVC sprawdzi się tak samo dobrze w pomieszczeniu standardowego użytku, jak pokój dzienny czy sypialnia, jak i w kuchni i łazience.

 

Dla podwyższenia parametrów izolacji termicznej, profile PVC zbudowane są z wielu komór, w których zastosowano wypełnienie materiałem o właściwościach termoizolacyjnych. Zewnętrzna konstrukcja okna posiada także profile, które pomagają dociskać materiał, z którego wykonane jest pokrycie dachowe pod okapem ościeżnicy, dzięki czemu połączenie okna z dachem jest precyzyjne, szczelne i estetyczne. W połączeniu z pakietem szybowym o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych (Ug = 0,5 m2K), okna do płaskich dachów dostosowane do chodzenia po nich, zapewniają wyjątkowo skuteczną ochronę przed stratami energii grzewczej.

okna dachowe umożliwiajace chodzenie fakro

Co można zyskać wybierając okna do płaskich dachów Fakro, dostosowane do chodzenia po nich

Od strony zewnętrznej powierzchnia okna wraz z przeszkleniem pokryta jest warstwą antypoślizgową a całość dostosowano do pełnego wyrównania z płaszczyzną dachu, co w połączeniu ze wzmocnioną konstrukcją sprawia, że okno może stanowić część użytkowej powierzchni tarasu lub dachu, po której można się bezpiecznie poruszać bez konieczności omijania okna. Estetyka okien Fakro, które są dostosowane do chodzenia po nich, jest przy tym na tyle minimalistyczna, że w żaden sposób nie zaburza estetyki powierzchni, którą dopełnia.

 

Tak, jak wszystkie pozostałe rodzaje okien do płaskich dachów Fakro, okna dostosowane do chodzenia po nich mogą zostać wzbogacone o akcesoria do okien do płaskich dachów, jednak z oczywistych względów jedynie o te, które montowane są od wewnątrz. Dzięki temu można z łatwością kontrolować intensywność światła słonecznego we wnętrzach oraz zachować całkowitą prywatność zawsze wtedy, gdy będzie to potrzebne.

 

Okna do płaskich dachów Fakro DXW w standardzie wyposażone są w profile do dociskania pokrycia dachowego, co ułatwia montaż i czyni go bardziej precyzyjnym i estetycznym.

 

W przypadku, gdy konieczne jest podwyższenie montażu okna, np. w dachu zielonym, możliwe jest zastosowanie dodatkowej podstawy montażowej XRD/W.

Okna do płaskich dachów dostosowane do chodzenia po nich posiadają specjalistyczny, niezwykle wytrzymały pakiet szybowy, który poza wykończeniem antypoślizgowym posiada także wzmocnioną, zewnętrzna szybę laminowaną, która zapewnia najwyższe bezpieczeństwo zarówno osób poruszających się po jego powierzchni, jak i mieszkańców pomieszczeń.

 

Dodatkowo pakiet szybowy okien DXW zapewnia bardzo wysokie parametry termoizolacyjne – składa się z trzech szyb (pakiet dwukomorowy) i zapewnia wyjątkowo wysoki współczynnik Ug = 0,5 W/m2K.

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!