OKNO FAKRO DXW DW6 DO DACHU PŁASKIEGO

Okno do płaskiego dachu DXW DW6 Fakro ? okno, po którym można chodzić 90×90

9 018,00 

Okno do dachu płaskiego FAKRO DXW DW6 90x90 do chodzenia

Nowoczesne, praktyczne i energooszczędne okna do płaskich dachów FAKRO DXW DW6 to idealne rozwiązania w przypadku tych pomieszczeń, które nie mając dostępu do zewnętrznych ścian domu, nie mogą więc posiadać tradycyjnych, pionowych okien. Ich budowa i parametry sprawiają, że stanowią estetyczne dopełnienie budynku, zapewniają dostęp do naturalnego światła a przy tym chronią energię grzewczą w domu mieszkalnym. Innowacyjna konstrukcja okna DXW sprawia, że może ono zostać zamontowane nie tylko w płaskim dachu, ale także na tarasie, ponieważ posiada wzmocnioną nośność wraz z powłoką antypoślizgową, dlatego można po nim bezpiecznie chodzić. Dzięki temu użytkowa przestrzeń dachu lub tarasu nie będzie zaburzona i w całości może służyć przebywającym tam osobom.

okna do płaskich dachów
  • Jeszcze lepsze połączenie z materiałem pokryciowym na dachu

  • Okno do płaskiego dachu / tarasu

  • Wymiary - 90x90 [cm]

  • Laminowana, bezpieczna szyba zewnętrzna

  • Okno otwierane manualnie

  • Do montażu w powierzchniach użytkowych – można po nim chodzić

  • Okno klasy LUX

  • Dopuszczalne nachylenie dachu - 0 stopni - 15 stopni

  • Pakiet trzyszybowy pasywny

  • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

Okno dachowe płaskie Fakro DXW DW6 -

umożliwiające chodzenie po nim

fakro dxw dw6 90x90

Okna do płaskich dachów FAKRO DXW DW6 90×90 to unikatowe rozwiązanie – może zostać zamontowane w powierzchni, która jest użytkowa, bez ograniczania swobodnego poruszania się po niej. Rama wraz z przeszkleniem okna DXW DW6 całkowicie wtapia się w powierzchnię, w której jest zamontowane okno, dlatego nie tylko nie utrudnia ono poruszania się po tarasie czy dachu użytkowym, ale nie zaburza przy tym jego estetyki.

 

Okna DXW posiadają ościeżnicę z wielokomorowych profili PVC, stanowiące częściowo surowiec przetworzony. Komory w profilach PVC wypełnione są materiałem, który wspomaga parametry termoizolacyjne, dla jeszcze skuteczniejszej ochrony przed stratami energii grzewczej. Tworzywo, jakim jest PVC wykazuje wysoką odporność na wilgoć, substancje chemiczne czy kwasy, dlatego jest trwałe, nie wymaga konserwacji oraz może być stosowane zarówno w pomieszczeniach standardowych, jak i w tych, w których na co dzień pojawia się podwyższona wilgotność w powietrzu. Od wewnętrznej strony okno wykończone jest w kolorze białym, dlatego estetycznie komponuje się z sufitem.

 

W budowie okna do płaskiego dachu DXW DW6 zastosowano dodatkowe profile dociskające, które są pomocne w precyzyjnym montażu okna w dachu – przyciskają materiał, z którego wykonane jest pokrycie dachowe, stabilizując łączenie okna z dachem pod okapem ościeżnicy oraz zapewniając najwyższą estetykę montażu.

 

Zarówno profile okienne jak i specjalistyczny pakiet szybowy zapewniają w połączeniu bardzo wysokie parametry izolacji termicznej – dwukomorowy, wzmocniony i bezpieczny pakiet szybowy (pasywny) zapewnia współczynnik przenikania ciepła Ug na poziomie 0,5 W/m2k.

 

Okno DXW DW6 posiada konstrukcję nieotwieraną, dlatego może stanowić dodatkowe źródło światła w pomieszczeniach, w których zamontowane jest już inne, otwierane okno, umożliwiające przewietrzenie.

 

Wyjątkowa funkcjonalność, dzięki której okno do płaskiego dachu może zostać zamontowane także w tarasie lub dachu zielonym, po których można chodzić a powierzchnia okna jest całkowicie wtopiona i wyrównana z podłożem.

 

Okno DXW posiada wzmocnioną konstrukcję o nośności wystarczająco wysokiej, aby możliwe było swobodne stąpanie po powierzchni okna. Dla najwyższego bezpieczeństwa powierzchnia ta wykończona jest powłoką antypoślizgową.

 

Dachowe okno Fakro DXW DW6 90x90 - odporne na chodzenie

okno dxw dw6 do dachu płaskiego fakro 90x90

Zastosowanie okna DXW w żadnym stopniu nie zaburza użytkowego przeznaczenia tarasu czy dachu zielonego, nie stwarza zagrożenia potknięciem się, ponieważ jego powierzchnia jest całkowicie wyrównana z podłożem.

 

Okno do płaskiego dachu DXW DW6 Fakro może zostać zamontowane w dachu z użyciem dodatkowej podstawy XRD/W, dzięki której osadzenie okna zostanie podwyższone i można dopasować tę wysokość do potrzeb, na przykład w przypadku roślinności pojawiającej się na dachach zielonych. W przypadku jednego okna można połączyć ze sobą maksymalnie trzy podstawy montażowe XRD/W.

 

W oknie DXW DW6 Fakro najważniejsze jest bezpieczeństwo, które zapewniają takie rozwiązania, jak m.in. wzmocniona konstrukcja okna, wykończenie powierzchni przeszklenia powłoką antypoślizgową, która zabezpiecza swobodne poruszanie nawet w przypadku wystąpienia opadów deszczu a także specjalistyczny pakiet szybowy z zewnętrzną szybą laminowaną. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że użytkowanie okna DXW to bezpieczeństwo zarówno osób poruszających się po tarasie czy dachu, w którym jest zamontowane, ale także najwyższa ochrona mieszańców przebywających wewnątrz pomieszczeń.

 

W oknach do dachów płaskich z przeznaczeniem do budownictwa mieszkalnego bardzo istotne jest także zapewnienie odpowiednich parametrów w zakresie ochrony energii grzewczej. Okno DXW wspomaga energooszczędne właściwości budynków, bardzo skutecznie ograniczając straty ciepła. Wysokie parametry w zakresie ochrony ciepła w domu zapewnia połączenie izolujących profili okiennych z PVC w wypełnieniem w postaci materiału termoizolacyjnego oraz ciepły, energooszczędny pakiet trzyszybowy.

 

Zaawansowana budowa okna do płaskiego dachów DXW umożliwia montaż akcesoriów okiennych od wewnątrz – rolety do okien do płaskiego dachu w kolekcji Fakro to zarówno produkty dekoracyjne, częściowo przyciemniające lub całkowicie zaciemniające wnętrze. Z roletami do okien do płaskiego dachu Fakro można nie tylko kontrolować intensywność światła we wnętrzach, ale także w pewnym stopniu ograniczać nagrzewanie się ich latem, a bogata kolekcja tkanin pozwala na dopasowanie estetyczne do każdego stylu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okno do płaskiego dachu DXW DW6 Fakro ? okno, po którym można chodzić 90×90”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.