Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okno wyłazowe do dachów płaskich fakro

OKNA DACHOWE WYŁAZOWE FAKRO

Okna wyłazowe do dachów płaskich marki FAKRO zapewniają wnętrzu dostęp do naturalnego światła i umożliwiają przewietrzenie pomieszczenia. Dzięki wysokim parametrom termoizolacyjnym przeznaczone są do pomieszczeń ogrzewanych – co odróżnia je od typowych wyłazów dachowych. Okna dachowe wyłazowe wyposażone są w siłowniki gazowe, które ułatwiają swobodne otwieranie oraz zamykanie skrzydła, ograniczając przy tym ryzyko zatrzaśnięcia spowodowane np. silnymi podmuchami wiatru.

Nasz wybór w tej kategorii:

Okna dachowe wyłazowe FAKRO do dachów płaskich

W ofercie firmy Fakro można znaleźć wiele funkcjonalnych, wysokiej jakości rozwiązań z przeznaczeniem do płaskich dachów. Okna wyłazowe o właściwościach termoizolacyjnych i konstrukcji dostosowanej do płaskich dachów to grupa produktów stworzonych do budynków mieszkalnych, w których istotna jest ochrona energii grzewczej. Okna wyłazowe do płaskich dachów Fakro kilka funkcjonalności w jednym rozwiązaniu – skuteczny sposób na doświetlenie pomieszczeń i zapewnienie im dostępu do świeżego powietrza, ochrona ciepła oraz dodatkowo – sposób na wygodne i bezpieczne wyjście na dach. Poznaj możliwości, jakie zapewniają okna wyłazowe do płaskich dachów od Fakro.
fakro okna do wyjścia na dach

Termoizolacyjne okno i bezpieczne wyjście na dach płaski w jednym!

Domy mieszkalne z płaskimi dachami często w swojej centralnej części posiadają pomieszczenia bez dostępu do zewnętrznych ścian budynku, a tym samym nie można zastosować w nich pionowych okien. Pomieszczenia te mogą jednak zyskać pełnię funkcjonalności dzięki nowoczesnym oknom do płaskich dachów, które zapewniają nie tylko dopływ naturalnego światła słonecznego, ale i umożliwiają przewietrzenie. A co najważniejsze, produkty te zapewniają wysokie parametry w zakresie izolacji termicznej, akustycznej oraz podwyższoną wytrzymałość antywłamaniową. Z oknami wyłazowymi do dachów płaskich można mieć to wszystko oraz dodatkowo – możliwość wygodnego, i co ważne, bezpiecznego wyjścia na powierzchnię dachu zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

W oknach wyłazowych do płaskich dachów Fakro zastosowano specjalnie dostosowane zawiasy praktyczny mechanizm otwierania, z którym skrzydło okienne może zostać uniesione w łatwy i wygodny sposób do 80 stopni w przypadku modeli o wymiarach 90 x 90 cm oraz 100 x 100 cm i do 60 stopni dla rozmiarów 90 x 120 cm oraz 120 x 120 cm. Konstrukcja okna posiada sprężyny gazowe, z którymi uniesienie skrzydła jest łatwiejsze a dodatkowo stabilizują one otwarcie i zabezpieczają przed przypadkowym zatrzaśnięciem, co jest szczególnie istotne, gdy ktoś przebywa na dachu. Dla bezpieczeństwa wychodzenia na dach, okna wyłazowe Fakro posiadają także nakładki antypoślizgowe na powierzchni profili.

Okna wyłazowe do płaskich dachów Fakro – najważniejsze cechy

– Wszystkie okna wyłazowe do płaskich dachów Fakro to klasa LUX, czyli najwyższa jakość Fakro, w której najważniejsze są precyzja wykonania oraz maksymalne parametry dla maksymalnego komfortu użytkowania.

 

– Okna wyłazowe do dachów płaskich Fakro wykonane są z PVC. Wielokomorowa budowa ościeżnicy umożliwia zastosowanie wewnątrz materiału termoizolacyjnego, który wspiera parametry okna. Profile okienne zostały odpowiednio ukształtowane, dzięki czemu można było zastosować w nich aż o 16% większą powierzchnię przeszklenia niż w przypadku standardowych okien o takich samych wymiarach, dzięki czemu do wnętrza dociera jeszcze więcej światła słonecznego.

 

– Okna wyłazowe Fakro do dachów płaskich to kilka rozwiązań, z których każde stanowi odpowiedź na inne potrzeby. Okna typu C posiadają w części dachowej kopułę, która stanowi dopełnienie do pakietu szybowego P2 o wysokiej izolacyjności termicznej. Okna typu F mają płaskie wykończenie, które estetycznie zlewa się z powierzchnią dachu. Wyposażone są w pakiet szybowy DU6 o wyjątkowo wysokich parametrach izolacji termicznej. Ostatni typ okien, czyli G, posiada płaski segment szklany o właściwościach antywłamaniowych P2A.

 

– Poszczególne typy okien wyłazowych do płaskich dachów Fakro przeznaczone są do nieco innych rodzajów dachów. Okna typu C mogą zostać zastosowane w dachach o nachyleniu od 0 stopni do 15, co jest możliwe dzięki zastosowaniu kopuły. Okna typu F mogą być zamontowane w dachach o pochyłości od 2 stopni do 15 lub już od 0 stopni nachylenia, jeżeli do montażu zostanie zastosowana podstawa XRD/A.

 

– W przypadku okien wyłazowych do płaskich dachów Fakro możliwe jest także zastosowanie podstawy montażowej XRD/W o wysokości 15 cm, z którą wysokość montażu zostaje podniesiona. Może to być przydatne chociażby w przypadku dachów zielonych lub tam, gdzie pojawia się nietypowe pokrycie dachu. W montażu jednego okna można połączyć ze sobą maksymalnie trzy podstawy XRD/W.

 

– W oknach wyłazowych do płaskich dachów Fakro przewidziano możliwość zastosowania akcesoriów okiennych, takich jak wewnętrzne rolety przyciemniające i zaciemniające oraz zewnętrzne markizy, które będą pomocne w ograniczaniu nagrzewania się wnętrz od ostrego słońca.

 

– Estetyka okien wyłazowych do płaskich dachów Fakro od zewnątrz jest zbliżona do wyglądu popularnych okien do płaskich dachów z serii D_G.

 

– Okna wyłazowe do płaskich dachów Fakro zapewniają bardzo wysokie parametry w zakresie izolacji termicznej, dlatego przyczyniają się do ograniczenia wydatków związanych z ogrzewaniem. Okno wyłazowe DRG osiąga wartość Uw = 1,0 W/m2K.

 

– Wśród dodatkowych możliwości zapewnianych przez okna wyłazowe do płaskich dachów Fakro warto wymienić m.in. możliwość zastosowania solarnych akcesoriów zewnętrznych, opcję wyboru transparentnej lub matowej kopuły oraz możliwość zamówienia okna wyłazowego DRF z pasywnym pakietem szybowym DU8, zapewniającym wyjątkowo wysokie parametry termoizolacyjne Uw = 0,69 W/m2K.

 

– Okna wyłazowe do płaskich dachów Fakro chronione są 10-letnią gwarancją producenta.

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!