okno wyłazowe fakro drc-c p2

Okno wyłazowe do płaskiego dachu FAKRO DRC-C P2 90×90

5 389,00 

Okno wyłazowe do płaskiego dachu FAKRO DRC-C P2 90x90

W najnowszej linii okien wyłazowych do płaskich dachów od Fakro pojawia się wiele, bardzo przydatnych funkcji, zebranych w jednym produkcie. Stworzone do budownictwa mieszkalnego okna do płaskich dachów z funkcją wyłazu to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy dostęp do powierzchni dachu wymagany jest z pomieszczenia użytkowego i ogrzewanego. Jednocześnie zyskuje się w nim naturalne oświetlenie oraz możliwość przewietrzenia, a przy tym zachowane zostają najwyższe parametry w zakresie izolacji termicznej, akustycznej a także estetyka, która spełni wymagania nowoczesnego budownictwa.

fakro wyłaz i okno wyłazowe
 • Skuteczna ochrona antywłamaniowa

 • Odpowiednie do całkowicie płaskich dachów do 15 stopi

 • Wymiary - 90x90 [cm]

 • Profile z wielokomorowego PVC

 • Okno do płaskiego dachu i wyłaz w jednym produkcie

 • Element dachowy wykończony kopułą z poliwęglanu

 • Zewnętrzna szyba hartowana

 • Okno klasy LUX

 • Wysoka izolacja termiczna

 • Pakiet szybowy termoizolacyjny, antywłamaniowy P2 [4 H – 14 -33. 2T]

 • Wypełnienie pakietu szybowego – argon

 • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

Okno dachowe wyłazowe Fakro DRC-C P2 – do płaskich dachów

fakro drc-c p2 90x90

Nowoczesne i innowacyjne okna wyłazowe do płaskich dachów produkcji Fakro to dwa praktyczne rozwiązania w jednym produkcie. W przeciwieństwie do tradycyjnych wyłazów dachowych zapewniają wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane w budownictwie mieszkalnym, także w pomieszczeniach przeznaczonych do snu. Są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić naturalne oświetlenie w centralnych częściach budynku z płaskim dachem, gdzie nie można zastosować okien pionowych a dodatkowo zapewnią możliwość wygodnego i bezpiecznego wyjścia na dach, gdy konieczne będzie przeprowadzenie na nim prac remontowych czy instalacyjnych.

 

Pod względem wyglądu, okno wyłazowe do płaskiego dachu Fakro DRC-C P2 90×90 prezentuje się tak samo, jak inne okna do płaskich dachów z kopułą, nie pogarsza więc estetyki pomieszczenia, w którym jest zamontowane.

 

W oknie wyłazowym do płaskich dachów DRC-C P2 Fakro zastosowano wiele rozwiązań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla osoby wychodzącej na dach – sprężyny gazowe oraz specjalnie zaprojektowane zawiasy ułatwiają otwarcie skrzydła okiennego do kąta 80 stopni (dla okien w rozmiarach 90 x 120 cm) lub 60 stopni (dla wymiarów 120 x 120 cm) z jednoczesnym zabezpieczeniem otwartego skrzydła przed przypadkowym zamknięciem, gdy ktoś przebywa na dachu. Brzegi, czyli profile okienne posiadają także nakładki antypoślizgowe, ułatwiając swobodne i bezpieczne wychodzenie na dach i wchodzenie z powrotem.

Dachowe okno Fakro DRC-C P2 90x90 - wyłaz i okno wyłazowe w jednym

okno drc-c p2 do dachu płaskiego fakro 90x90

Profile okienne w modelu DRC-C P2 wykonane są z wielokomorowego PVC, którego parametry termoizolacyjne wspiera wypełnienie materiałem izolującym. Górna, dachowa część okna DRC wykończona jest kopułą z trwałego i wytrzymałego poliwęglanu, który dodatkowo wspiera ochronę okna przed wpływem czynników zewnętrznych. Okno DRC-C posiada pakiet szybowy P2 o podwyższonej trwałości i wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Pakiet posiada wysoką klasę wytrzymałości antywłamaniowej P2A, którą zapewnia zastosowanie bezpiecznej, laminowanej szyby, bezpiecznej także dla mieszkańców na wypadek rozbicia okna – odłamki szkła pozostają zabezpieczone na folii. Pakiet szybowy P2 to także wysoka izolacja akustyczna, zapewniająca wysoki komfort przebywania we wnętrzach – dotyczy to zarówno hałasów, jak i intensywnych opadów atmosferycznych spadających na okno.

 

Skuteczność termoizolacyjna pakietu szybowego P2 w połączeniu z dopracowanymi profilami okiennymi zapewnia bardzo wysokie parametry termoizolacyjne dla całego okna, wynoszące Uw = 0,93 W/m2K oraz izolację akustyczną na poziomie Rw = 35 dB.

 

Okno wyłazowe DRC-C P2 może zostać zamontowane także w dachach zielonych lub innych, niestandardowych pokryciach dachowych z zastosowaniem podstawy montażowej XRD/W, z którą wysokość montażu zostaje podniesiona o 15 cm.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okno wyłazowe do płaskiego dachu FAKRO DRC-C P2 90×90”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.