fakro drf du6

Okno wyłazowe do płaskiego dachu FAKRO DRF DU6 90×120

7 227,00 

Okno wyłazowe do płaskiego dachu FAKRO DRF DU6 90x120

Okna wyłazowe do płaskich dachów od Fakro to wiele przydatnych funkcjonalności w jednym produkcie. To przede wszystkim możliwość doprowadzenia światła słonecznego i świeżego powietrza do środkowych pomieszczeń pod płaskimi dachami, gdzie nie można zastosować okien pionowych lub dodatkowego doświetlenia tam, gdzie światła jest zbyt mało. Funkcja wyłazu zapewnia z kolei bezpieczny i łatwy dostęp do powierzchni dachu zawsze wtedy, gdy konieczne jest przeprowadzenie prac konserwacyjny czy montażowych. Okna wyłazowe do płaskich dachów Fakro to przy tym najwyższa jakość, właściwości termoizolacyjne oraz bezpieczeństwo stworzone dla budownictwa mieszkalnego i energooszczędnego a przy tym nowoczesna, wysoka estetyka dla najbardziej wymagających.
fakro wyłaz i okno wyłazowe
 • Skuteczna ochrona antywłamaniowa

 • Do dachów o nachyleniu od 2 stopni do 15

 • Wymiary - 90x120 [cm]

 • Szyba z powłoką niskoemisyjną wewnątrz pakietu

 • Okno do płaskiego dachu i wyłaz w jednym produkcie

 • Wysoka trwałość i wytrzymałość

 • Wszystkie szyby hartowane

 • Okno klasy LUX

 • Wysoka izolacja termiczna

 • Pakiet trzyszybowy DU6 – supertermoizolacyjny

 • Wypełnienie pakietu szybowego – argon

 • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

Okno dachowe wyłazowe Fakro DRF DU6 – do płaskich dachów

fakro drf du6 90x120

Wyłazowe, termoizolacyjne okno do płaskich dachów w budownictwie mieszkalnym to najlepszy wybór wszędzie tam, gdzie raz na jakiś czas wymagany jest dostęp do powierzchni dachu. Wizualnie okno wyłazowe DRF DU6 90×120 niczym nie różni się od innych okien do płaskiego dachu, dlatego może być stosowane w standardowych pomieszczeniach, bez pogarszania ich estetyki. Rozwiązania zastosowane w oknie DRF DU6 zapewniają większe bezpieczeństwo osób wychodzących na dach – posiadają specjalne zawiasy, sprężyny gazowe i dopracowany system otwierania, z którym można łatwiej unieść skrzydło do kąta 80 stopni (modele o wymiarach 90 cm x 120 cm, 120 cm x 120 cm będzie to 60 stopni), a uniesione skrzydło pozostanie zabezpieczone przed przypadkowym zamknięciem, gdy ktoś przebywa właśnie na dachu. Profile okienne są dodatkowo wykończone powierzchnią antypoślizgową, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania.

 

Okno wyłazowe do płaskiego dachu DRF DU6 Fakro posiada profile wykonane z wielokomorowego PVC, z dodatkowym wypełnieniem termoizolacyjnym dla podwyższenia ochrony przed stratami ciepła z wnętrza domu. Górna, dachowa część okna DRF DU6 jest całkowicie płaska, okno wyposażone jest w nowoczesny pakiet szybowy DU6 o wysokich właściwościach energooszczędnych. Pakiet zbudowany jest trzech szyb, posiada więc dwie komory międzyszybowe wypełnione argonem. Wszystkie szyby w pakiecie są hartowane, co zwiększa bezpieczeństwo i wytrzymałość okna w związku z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, dodatkowo szyba wewnętrzna pokryta jest warstwą laminującą i posiada klasę antywłamaniową P2A a w przypadku rozbicia nie będzie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców, ponieważ szyba nie rozpadnie się na kawałki. Środkowa szyba w pakiecie posiada warstwę niskoemisyjną, a hartowana szyba zewnętrza ma zwiększoną grubość – 6 mm. W pakiecie DU6 zastosowano też ciepłą ramkę dystansową TGI, która wspiera ochronę przed stratami energii grzewczej.

Dachowe okno Fakro DRF DU6 90x120 - wyłaz i okno wyłazowe w jednym

okno drf du6 do dachu płaskiego fakro 90x120

Połączenie wysokich właściwości termoizolacyjnych pakietu szybowego i profili okiennych zapewnia bardzo wysokie parametry izolacyjne – U = 0,74 W/m2K.

Dopracowana konstrukcja okien wyłazowych do płaskich dachów DRF DU6 Fakro zapewnia bardzo wysoką izolację akustyczną, zarówno w zakresie hałasów z zewnątrz, jak i opadów deszczu na szybie, zapewniając wysoki komfort ciszy, dlatego sprawdzą się tak samo dobrze w pomieszczeniach codziennego użytku z przeznaczeniem do snu. Izolacja akustyczna dla okien DRF DU6 wynosi aż 38 dB.

 

Aby podnieść wysokość montażu, na przykład na potrzeby dachów zielonych, można zastosować podstawę montażową XRD/W, która zapewnia podwyższenie o 15 cm.

 

Okno wyłazowe DRF DU6 dostosowane jest do montażu w dachach o nachyleniu od 2 stopni do 15, jednak w przypadku całkowicie płaskich dachów istnieje możliwość zastosowania dodatkowo podstawy montażowej XRD/A, która dostosowuje nachylenie okna do wymaganego poziomu, dzięki czemu montaż jest możliwy.

 

Okna wyłazowe do płaskich dachów DRF DU6 są dostosowane do montażu akcesoriów okiennych, takich jak rolety i markizy do okien do płaskich dachów, z którymi można w łatwy sposób kontrolować intensywność nasłonecznienia we wnętrzach, od lekkiego rozproszenia do całkowitego zaciemnienia nawet w słoneczny dzień. Markizy do okien do płaskiego dachu wspomagają ograniczanie nagrzewania się wnętrz pod wpływem słońca, umożliwiając zachowanie komfortu przebywania we wnętrzach pod płaskim dachem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okno wyłazowe do płaskiego dachu FAKRO DRF DU6 90×120”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.