Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

OKNA DACHOWE FAKRO O PODWYŻSZONEJ OSI OBROTU

OKNA DACHOWE FAKRO O PODWYŻSZONEJ OSI OBROTU - DREWNIANE

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Okna dachowe Fakro FYP-V – drewniane o podwyższonej osi obrotu

Drewniane okna dachowe Fakro o superenergooszczędnej konstrukcji to wyjątkowy komfort użytkowania, najwyższe parametry i bezpieczeństwo dla każdego domu a także nowoczesna estetyka. Szeroki wybór różnorodnych rozwiązań konstrukcyjnych i wiele dodatkowych możliwości pozwala spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Najwyższa jakość okien dachowych Fakro to wynik dziesięcioleci doświadczenia i ciągłego udoskonalania produktów, dzięki czemu będą one pełnić swoją rolę przed długie lata.

 

Okno dachowe FYP-V Fakro ma drewnianą konstrukcję oraz superenergooszczędny pakiet szybowy, a jego niestandardowa, wysokoosiowa konstrukcja z zawiasem umieszczonym powyżej połowy wysokości okna zapewnia wyjątkowe walory użytkowe. Otwarcie skrzydła nie ogranicza przestrzeni użytkowej we wnętrzu a wyżej podniesiona część zapewnia nieograniczony widok na zewnątrz. To przy tym większa wygoda użytkowania dla osób wysokiego wzrostu, które mogą teraz swobodnie podejść do otwartego okna.

 

Konstrukcja umożliwia uniesienie skrzydła w zakresie od 0 stopni do 45, a wbudowany mechanizm pozwala na zatrzymanie pozycji skrzydła w dowolnym ułożeniu, co zapewnia większą wygodę oraz bezpieczeństwo nie tylko codziennego użytkowania, ale także podczas mycia.

drewniane okna dachowe wysokoosiowe fyp-v

Okno dachowe wysokoosiowe FYP-V Fakro – najważniejsze cechy

Profile okienne zbudowane są z drewna sosnowego, którego właściwości zostały ulepszone poprzez zabieg klejenia warstwowego oraz impregnacji próżniowej. Drewno pokryte jest dwiema warstwami ekologicznego lakieru, który zabezpiecza je w kontakcie w wilgocią i innymi czynnikami mogącymi działać na nie destrukcyjnie.

W oknie zastosowano wygodną, ergonomiczną klamkę u dołu konstrukcji, która umożliwia mikrouchylenie (dwustopniowe), stały dostęp świeżego powietrza zapewnia także automatyczny nawiewnik V40P, o bardzo wysokiej wydajności.

 

Wysokie parametry termoizolacyjne w oknie FYP-V są efektem połączenia właściwości superenergooszczędnego pakietu szybowego i ciepłej konstrukcji profili okiennych, zbudowanych w technologii thermoPro.

 

Konstrukcja okna FYP-V, wspierana rozwiązaniami technologii thermoPro, to nie tylko podwyższone parametry termoizolacyjne, ale także poprawiona szczelność i trwałość. W technologii thermoPro pojawiają się takie rozwiązania dodatkowe, jak niskoemisyjne wykończenie szyb w pakiecie szybowym, wkładki termoizolacyjne w narożach skrzydła, kanaliki odwadniające, których zadaniem jest odprowadzanie produktów kondensacji czy kątowniki montażowe, które dzięki wspieraniu precyzji montażu gwarantują idealne połączenie okna z dachem, przy okazji ułatwiając i przyspieszając prace związane z montażem.

 

W oknie dachowym FYP-V pojawiają się także innowacje podnoszące bezpieczeństwo antywłamaniowe, czyli systemowe rozwiązania topSafe. Konstrukcja topSafe to zwiększona wytrzymałość na próby wyłamania skrzydła (a także przypadkowego otwarcia podczas silnych zjawisk pogodowych), zawiasy, które zapobiegają pękaniu drewna oraz uniemożliwiają wepchnięcie skrzydła do wewnątrz, odporne na odkształcenia elementy ryglujące czy też stalowa listwa, która uniemożliwia wyważenie okna z użyciem narzędzi. Okna wykonane w konstrukcji topSafe to także system naprowadzania skrzydła, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także zapobiega uszkodzeniom i zwiększa trwałość mechaniczną okna.

 

Okno FYP-V zapewnia bardzo wysokie parametry izolacji termiczne. Wskaźniki można dodatkowo podwyższyć, jeżeli zamiast standardowego kołnierza uszczelniającego zastosowany zostanie specjalistyczny, termoizolacyjny kołnierz uszczelniający EHV-AT THERMO. Termoizolacja okna FYP-V osiągnie wtedy wartość Uw = 0,86 W/m2K.

Cart
Your cart is currently empty.