Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

OKNA DACHOWE FAKRO FYP-V U4 DREWNIANE

Okna dachowe FYU-V Fakro - drewniane o podwyższonej osi obrotu

Okno obrotowe wysokoosiowe FYP-V Fakro ma zmodyfikowaną konstrukcję – obrotowe skrzydło posiada oś obrotu nieco powyżej połowy wysokości okna, co znacząco wpływa na funkcje użytkowe. Nawet bardzo wysokie osoby nie mają problemu z podejściem do otwartej konstrukcji a widok na zewnątrz jest poszerzony. Konstrukcja o podwyższonej osi obrotu wzbogacona jest o dodatkowy mechanizm wspomagający, który podpiera i stabilizuje otwarte skrzydło podczas obrotu do 40 stopni w dowolnej pozycji.

 

Okno FYP-V Fakro posiada drewniane profile w kolorze naturalnym – tworzy je impregnowane próżniowo i warstwowo klejone drewno sosnowe, co zapewnia całej konstrukcji znacznie większą wytrzymałość. Profile wykończone są ekologicznym, bezbarwnym lakierem ochronnym na bazie akrylu, dlatego zachowują naturalną, sosnową barwę. W dole konstrukcji znajduje się klamka posiadająca funkcję mikrouchylenia.

fyp-v fakro drewniane okna dachowe wysokoosiowe

Konstrukcja okna FYP-V stworzona jest w systemie topSafe, w którym zastosowano wiele rozwiązań zwiększających wytrzymałość antywłamaniową, np. w przypadku prób siłowego otwarcia uderzeniem z zewnątrz czy wywarzenia skrzydła z użyciem narzędzi. To także zabezpieczenia przed wyrwaniem skrzydła z zawiasów oraz pękaniem drewna, posiada także wzmocnione elementy ryglujące. Okno zyskuje w ten sposób nie tylko zwiększoną odporność antywłamaniową, ale także w związku z gwałtownymi czynnikami atmosferycznymi.

 

Pakiet szybowy składa się z dwóch lub trzech szyb – zewnętrzna szyba hartowana to wysoka wytrzymałość na zjawiska atmosferyczne, wewnętrzna szyba wykończona jest powłoką niskoemisyjną. Komora międzyszybowa wypełniona jest gazem szlachetnym – argonem lub kryptonem, który zmniejsza przewodzenie cieplne przeszklenia.

 

Zewnętrzne oblachowanie okna dachowego FYP-V jest w kolorze ciemnoszarym (RAL 7022), który jest uniwersalny i pasuje do wszystkich odcieni pokrycia dachowego.

 

W oknie FYP-V zastosowano automatyczny nawiewnik V40P o wysokiej wydajności. Kanał przepływu powietrza regulowany jest automatycznie, stale dbając o optymalną intensywność wymiany i zapewniając korzystny dla mieszkańców mikroklimat we wnętrzach.

 

Do okna FYP-V pasuje wiele dodatków i akcesoriów Fakro, m.in. rolety do okien dachowych, z którymi można kontrolować intensywność światła od lekkiego rozproszenia do pełnego zaciemnienia wnętrza a także zewnętrzne markizy przeciwsłoneczne, które będą pomocne w ograniczaniu nagrzewania się wnętrz.

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!