Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

fakro okna dachowe drewniane obrtowoe ftp-v u5

FAKRO OKNA DACHOWE FTP-V U5

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

DOŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ – OKNA DACHOWE FAKRO FTP-V U5

Rynek obfituje w różnego rodzaju okna dachowe – mają rozmaite konstrukcje zarówno profili, jak i samych szyb. Komfort cieplny oraz odpowiednie doświetlenie poddasza to dwa podstawowe warunki, jakie muszą one spełniać. Firma FAKRO specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości okien dachowych w przystępnej cenie, które pozwolą w pełni korzystać z darmowej energii słonecznej dnia dziennego.

 

Zgodnie z obecnymi przepisami, przyjęło się, że powierzchn a przeszkleń powinna wynosić 1/8 powierzchni podłogi w pomieszczeniu. Architekci dostosowują projekty do tych standardów, dlatego warto nie rezygnować z okien wpisanych w dany koncept. W tym miejscu szczególnie warto zwrócić uwagę na okna dachowe FAKRO FTP-V U5, z którymi odpowiednie doświetlenie pomieszczeń będzie łatwe, ale nade wszystko skuteczne.

 

Pamiętajmy, iż światło słoneczne / dnia dziennego jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jest niebagatelne dla naszego zdrowia. Przebywanie przez dłuższy czas w miejscach o kiepskim nasłonecznieniu przekłada się na nasze złe samopoczucie, co z pewnością każdy z nas kiedyś zaobserwował. Dlatego tak istotnym jest to, aby zwrócić uwagę na liczbę okien w naszym docelowym domu / mieszkaniu, ich rodzaj a także miejsce montażu.

doświetlenie poddasza z oknami fakro

SKUTECZNE DOŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ NA PODDASZU

Jedną z metod na skuteczne doświetlenie pomieszczeń wewnątrz budynku jest zastosowanie zestawów okien – czyli montaż kilku okien FAKRO FTP-V U5 przy sobie. Tworzy to spore przeszklenia, dzięki którym dostarczymy do środka znacznie więcej światła dziennego. Zazwyczaj stosuje się rozwiązanie w postaci dwóch okien obok siebie. Oczywiście, aby zachować odpowiednią spójność i estetykę, przy montażu w poziomie wykorzystujemy okna tej samej wysokości, natomiast jeżeli mamy miejsce / możliwości i montaż odbywa się w pionie (jedno okno nad drugim) musimy zadbać o to, aby okna były tej samej szerokości (mogą być zaś różnej długości, co stanowić będzie urozmaicenie architektoniczne).

 

Aby zmaksymalizować ilość wpuszczanego światła dziennego a jednocześnie cieszyć się najwyższą funkcjonalnością montowanych okien, sugerujemy wspomniane już wcześniej FAKRO FTP-V U5. Będą doskonałym wyborem. Te okna dachowe mają konstrukcję obrotową z zawiasem montowanym w połowie ich wysokości – daje to możliwość obrotu skrzydła i pozostawienia go w pozycji otwartej. Skrzydłem tym można dowolnie obracać wokół osi o 180 stopni oraz unieruchomić je specjalną zasuwką ryglującą.

 

Pamiętajmy, że okna, które są montowane od strony południowej otwierają dom na bezpośrednie światło słoneczne i gwarantują tzw. pozytywny bilans energetyczny – zysk energii jest większy niż jej ubytek przez okna dachowe. Z kolei okna, które są skierowane na północ, doświetlają wnętrza delikatnym, rozproszonym światłem. Rozchód ciepła jest zdecydowanie większy, dlatego warto zastosować FAKRO FTP-V U5 ze względu na energooszczędną, dwukomorową szybę, która ma niski współczynnik przenikania ciepła.

fakro ftp-v u5 okna dachowe
Cart
Your cart is currently empty.