fakro okno dachowe drewniane obrotowe FTP-V U5 78x118

FAKRO FTP-V U5 78×118 – Okno dachowe obrotowe [Trzyszybowe]

1 860,00 

PRODUCENT: Fakro
PAKIET: 3-szybowy U5 LUX
MATERIAŁ: Drewno sosnowe
WSPÓŁCZYNNIK Uw: 0,97W/m2K ze standardowym kołnierzem
DODATKOWE INFORMACJE: Superenergooszczędne okna dachowe FAKRO FTP-v U5 wyposażone w system topSafe, technologie thermoPro oraz wywietrznik automatyczny. Przestrzenie między szybami wypełnione kryptonem

Najważniejsze cechy i parametry okien dachowych
FAKRO FTP-V U5 78x118

fakro FTP-V U5 78x118

Pakiet trzyszybowy

W oczywisty sposób wpływa na termoizolacyjność całego okna. Więcej szyb = więcej warstw chroniących twoje pomieszczenie przed utratą ciepła

UW=0,86W/m2K

W zależności od wykorzysanego kołnierza okno to daje izolacje na poziomie 0,86 lub 0,97W/m2K (niższy wspołczynnik z kołnierzem termicznym EHV THERMO)

Ciepła ramka dystansowa

Sprawia że woda nie skrapla się na brzegach szyb – co pomaga w utrzymaniu czystości okna i zmniejsza ryzyko powstawania grzybów

Automtyczny Nawiewnik

Świeże powietrze na poddaszu jest bardzo ważnym elementem komfortowego snu. Automatyczny nawiewnik posiada wydajność do 49m3/h

System TOP Safe

System ten zapewnia zwiększone bezpieczeństwo antywłamaniowe okna. W skład systemu wchodza – specjalne zawiasy, metalowy element ryglujący oraz metalowa listwa.

Krypton

Przestrzenie między szybami wypełnione gazem KRYPTON który zwiększa właściwości termoizolacyjne całego okna. 

okno dachowe FAKRO FTP-V U5 78x118

FAKRO FTP-V U5 78x118
Okno dachowe obrotowe - trzyszybowe

Bogato doposażone dachowe okna drewniane FAKRO FTP-V U5. Skonstruowane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo. FTP-V – są dwukrotnie malowane ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze bezbarwnym, podkreślającym naturalne piękno drewna. Klamka Elegant umieszczona w dolnej części skrzydła pozwala na łatwą obsługę okna oraz jego dwustopniowe mikrouchylenie. Zawias umieszczono w połowie wysokości okna, co umożliwia obrót skrzydła i pozostawienie go w pozycji otwartej. Skrzydło można również obracać wokół osi o 180° i zablokować je zasuwką ryglującą – pozwala to na wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby. Podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe – system topSafe. Technologia thermoPro – zastosowane rozwiązania podnoszą jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest ich wyższa energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż.

fakro okna dachowe oblachowanie

FAKRO 3x3 Mnożymy korzyści

fakro 3x3 super trio

 

W odniesieniu do okien dachowych FAKRO promocja 3×3 oznacza trzy kolory oblachowania okien do wyboru bez żadnych dopłat.

STANDARDOWY KOLOR OBLACHOWANIA 7022 Szarobrązowy

CZARNY KOLOR OBLACHOWANIA RAL 9005

ANTRACYTOWY KOLOR OBLACHOWANIA RAL 7016

Aby otrzymać inny kolor oblachowania niż standardowy należy wpisać w uwagach do zamówienia odpowiedni kolor

FAKRO FTP-V U5 78x118

 • Popularna konstrukcja okien z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości okna.
 • Wygodna obsługa okna za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła.
 • Klamka posiada dwa stopnie mikrouchylenia.
 • Łatwy sposób mycia zewnętrznej szyby i zakładania markizy dzięki zasuwce blokującej obrócone skrzydło o 180°.
 • Automatyczny nawiewnik V40P.
 • Podwyższona odporność na włamanie – system topSafe.
 • Technologia thermoPro podnosi jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest wyższa ich energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż.
 • Najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo,
 • Bogata oferta akcesoriów wyposażenia dodatkowego.
 • Możliwość zamontowania sterowania elektrycznego.
 • Zakres montażu 15-90°.

Poczwórny system uszczelnienia. Uszczelka przyszybowa zapewnia większą szczelność w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz pomniejsza mikrodrgania oblachowania podczas obfitego deszczu. Wyposażone w nawiewnik V40P, który poprzez automatyczną regulację wielkości kanału przepływu dostarcza optymalną ilość powietrza do pomieszczenia zapewniając zdrowy mikroklimat na poddaszu oraz oszczędność energii cieplnej. Urozmaicone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego. Montowane w dachu o kącie nachylenia w zakresie od 15° do 90°. Atrakcyjny wybór kołnierzy uszczelniających, pozwalający na montaż okna praktycznie w każdym pokryciu dachowym. Możliwość montażu w zespoleniach. 

Dopasuj odpowiedni kołnierz do okien dachowych FAKRO

Najczęściej zadawane pytania dotyczące FAKRO FTP-V U5 78x118:

Dlaczego FAKRO FTP-V U5?

Ponieważ są to najlepsze trzyszybowe okna dachowe należące do klasy PROFI. Posiadają imponujące parametry termoizolacyjne oraz wytrzymałościowe. Najwyższa jakość bez żadnych kompromisów.

W jakiej sytuacji zastosować okno w rozmiarze 78×118?

Okno dachowe FAKRO FTP-V U5 78×118 należy do okien średnich. Stosujemy je według projektu / zapotrzebowania na umiarkowane doświetlenie pomieszczeń.

Ile lat gwarancji na okna FAKRO FTP-V U5?

Gwarancja FAKRO obejmuje 10 lat na same okna oraz 20 lat na pakiet szybowy i okucia.

Jak konserwować okna dachowe FAKRO FTP-V U5?

Aby przedłużyć trwałość powłok malarsko-lakierniczych należy przynajmniej raz w roku przeprowadzić konserwację w następujących krokach: 1) oczyszczenie z ewentualnych uszkodzeń mechanicznych 2) odkurzenie i umycie całego okna. Renowację malarską w zależności od stanu powłoki należy przeprowadzić co 2-5 lat. Zawiasy należy konserwować smarem do okuć i elementów ruchomych przynajmniej raz w roku.

Czy okna dachowe się reguluje?

Tak i jest to obowiązek wszystkich właścicieli. Okna dachowe regulujemy śrubami, które znajdują się w ich bocznych ramionach. Taki zabieg pozwala utrzymać prawidłowe właściwości okien. Szczelność możemy sprawdzić za sprawą prostego testu – między ościeżnicę a skrzydło wkładamy kartkę papieru i zamykamy okno. Jeżeli kartkę możemy bez trudu wyjąć, oznacza to, że okna są nieszczelne i wymagają regulacji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO FTP-V U5 78×118 – Okno dachowe obrotowe [Trzyszybowe]”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!