fakro okno dachowe drewniane obrotowe FTP-V U5 78x160

FAKRO FTP-V U5 78×160 – Okno dachowe obrotowe [Trzyszybowe]

2 298,00 

PRODUCENT: Fakro
PAKIET: 3-szybowy U5 LUX
MATERIAŁ: Drewno sosnowe
WSPÓŁCZYNNIK Uw: 0,97W/m2K ze standardowym kołnierzem
DODATKOWE INFORMACJE: Superenergooszczędne okna dachowe FAKRO FTP-v U5 wyposażone w system topSafe, technologie thermoPro oraz wywietrznik automatyczny. Przestrzenie między szybami wypełnione kryptonem

Najważniejsze właściwości okien dachowych
FAKRO FTP-V U5 78x160

fakro FTP-V U5 78x160

Pakiet trzyszybowy

Ma wpływ na termoizolacyjność całego okna dachowego. Więcej szyb przekłada się na więcej warstw chroniących pomieszczenia dachowego przed utratą ciepła

UW=0,86W/m2K

W zależności od wykorzystanego kołnierza do okna dachowego, daje izolację na poziomie 0,86 lub 0,97W/m2K (niższy wspołczynnik z kołnierzem termicznym EHV THERMO)

Ciepła ramka dystansowa

Powoduje, iż woda nie skrapla się na brzegach szyb – co pomaga oczywiście w utrzymaniu czystości i zmniejsza ryzyko powstawania grzybów

Automatyczny Nawiewnik

Świeże powietrze na poddaszu jest bardzo ważnym elementem komfortowego snu. Automatyczny nawiewnik posiada wydajność do 49m3/h

System TOP Safe

System ten zapewnia zwiększone bezpieczeństwo antywłamaniowe okna dachowego. W kompletny zestaw systemu wchodzą – specjalne zawiasy, metalowy element ryglujący oraz listwa.

Krypton

Przestrzenie między szybami wypełnione gazem KRYPTON, który zwiększa właściwości termoizolacyjne całego okna. 

okno dachowe FAKRO FTP-V U5 78x160

FAKRO FTP-V U5 78x160
Okno dachowe obrotowe - trzyszybowe

Poczwórny system uszczelnienia. Uszczelka przyszybowa gwarantuje jeszcze większą szczelność przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych oraz minimalizuje mikrodrgania oblachowania podczas obfitych opadów atmosferycznych. Wyposażone w nawiewnik V40P, który poprzez automatyczną regulację wielkości kanału przepływu dostarcza optymalną ilość powietrza do pomieszczenia, zapewnia zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach (zlokalizowanych na poddaszu) oraz oszczędność energii cieplnej. Wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego. Montowane w dachu o kącie nachylenia od 15 stopni do 90. Zróżnicowany wybór kołnierzy uszczelniających pozwala  na montaż okna praktycznie w każdym pokryciu dachowym. Możliwość montażu w zespoleniach.

fakro okna dachowe oblachowanie

FAKRO 3x3 Mnożymy korzyści

fakro 3x3 super trio

 

W przypadku okien dachowych fakro promocja 3×3 oznacza trzy kolory oblachowania okien do wyboru bez żadnych dopłat.

STANDARDOWY KOLOR OBLACHOWANIA 7022 Szarobrązowy

CZARNY KOLOR OBLACHOWANIA RAL 9005

ANTRACYTOWY KOLOR OBLACHOWANIA RAL 7016

Aby otrzymać inny kolor oblachowania niż standardowy należy wpisać w dodatkowych uwagach do zamówienia odpowiedni kolor

FAKRO FTP-V U5 okno dachowe drewniane 78x160

FAKRO FTP-V U5 78x160

 • Popularna konstrukcja okien z zawiasem umieszczonym przy połowie wysokości okna dachowego.
 • Wygodna obsługa okna za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła.
 • Klamka posiada dwa stopnie mikrouchylenia.
 • Bardzo łatwy sposób mycia zewnętrznej szyby i zakładania markizy – dzięki zasuwce blokującej obrócone skrzydło o 180°.
 • Automatyczny nawiewnik V40P.
 • Większa odporność antywłamaniowa – system topSafe.
 • Innowacyjna technologia thermoPro podnosi jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest wyższa ich energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż.
 • Najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo,
 • Bogata oferta elementów wyposażenia dodatkowego.
 • Możliwość zainstalowania sterowania elektrycznego.
 • Zakres montażu od 15 stopni do 90.

Poczwórny system uszczelnienia. Uszczelka przyszybowa zapewnia dodatkową szczelność w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz redukuje mikrodrgania oblachowania podczas obfitego deszczu. Wyposażone w nawiewnik V40P, który poprzez automatyczną regulację wielkości kanału przepływu dostarcza optymalną ilość powietrza do pomieszczenia zapewniając zdrowy mikroklimat na poddaszu oraz oszczędność energii cieplnej. Wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego. Montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90°. Szeroki wybór kołnierzy uszczelniających, pozwalający na montaż okna praktycznie w każdym pokryciu dachowym. Możliwość montażu w zespoleniach. 

Dobierz odpowiedni kołnierz do okien dachowych

Najczęściej zadawane pytania dotyczące FAKRO FTP-V U5 78x160:

Dlaczego FAKRO FTP-V U5?

Ponieważ są to najlepsze trzyszybowe okna dachowe należące do klasy PROFI. Posiadają imponujące parametry termoizolacyjne oraz wytrzymałościowe. Najwyższa jakość bez żadnych kompromisów.

W jakiej sytuacji zastosować okno w rozmiarze 78×160?

Okno dachowe FAKRO FTP-V U5 78×160 należy do okien dużych. Stosujemy je w sytuacjach, gdy pozwala na to konstrukcja dachu oraz kiedy zależy nam na jak największym doświetleniu pomieszczeń.

Ile lat gwarancji na okna FAKRO FTP-V U5?

Gwarancja FAKRO obejmuje 10 lat na same okna oraz 20 lat na pakiet szybowy i okucia.

Jak konserwować okna dachowe FAKRO FTP-V U5?

Aby przedłużyć trwałość powłok malarsko-lakierniczych należy przynajmniej raz w roku przeprowadzić konserwację w następujących krokach: 1) oczyszczenie z ewentualnych uszkodzeń mechanicznych 2) odkurzenie i umycie całego okna. Renowację malarską w zależności od stanu powłoki należy przeprowadzić co 2-5 lat. Zawiasy należy konserwować smarem do okuć i elementów ruchomych przynajmniej raz w roku.

Czy okna dachowe się reguluje?

Tak i jest to obowiązek wszystkich właścicieli. Okna dachowe regulujemy śrubami, które znajdują się w ich bocznych ramionach. Taki zabieg pozwala utrzymać prawidłowe właściwości okien. Szczelność możemy sprawdzić za sprawą prostego testu – między ościeżnicę a skrzydło wkładamy kartkę papieru i zamykamy okno. Jeżeli kartkę możemy bez trudu wyjąć, oznacza to, że okna są nieszczelne i wymagają regulacji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO FTP-V U5 78×160 – Okno dachowe obrotowe [Trzyszybowe]”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.