fakro okna dachowe FTT U6 94x160

FAKRO FTT U6 94×160 – Okno dachowe obrotowe supertermoizolacyjne

4 095,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Okno dachowe FAKRO FTT U6 94x160

Nowoczesne okna dachowe Fakro FTT to najwyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności, które docenią nawet najbardziej wymagający. Z oknami dachowymi Fakro zyskujesz nie tylko skuteczne doświetlenie wnętrza poddasza, ale także ochronę ciepła, estetykę i najwyższą jakość, dzięki której będą to okna na długie lata. Przeznaczone są do budownictwa nastawionego na jak największe ograniczenie strat energii cieplnej, dlatego znacząco przyczynią się do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie.

fakro okno dachowe FTT U6 superenergooszczędne

Supertermoizolacyjne okno dachowe FTT U6 Fakro

Drewniane, obrotowe okno dachowe FTT U6 to najwyższy wymiar skuteczności w zakresie oszczędzania energii grzewczej dla domu. Okna dachowe Fakro z linii FTT powstały z myślą o budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym, dlatego spełniają rygorystyczne wymogi parametrów izolacyjności cieplnej. Okno FTT z pakietem trzyszybowym U6, dopracowaną konstrukcją oraz poszerzoną, drewnianą ramą i skrzydłem okiennym to zupełnie nowa jakość i komfort mieszkania na poddaszu. Konstrukcja okna wspierana jest dodatkowo systemem pięciu uszczelek, dzięki którym okno FTT U6 zapewnia najwyższą klasę szczelności, zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych, co w całości znacząco przełoży się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Kolor oblachowania 7022 (szarobrązowy) - możliwość zamówienia w innym kolorze po wczesniejszym ustaleniu

fakro okno dachowe FTT u6 super tremoizolacyjne

Okno Fakro FTT U6 94×160 to niezwykle wysokie parametry izolacji termicznej, czyli niska przenikalność cieplna Uw, która wynosi tylko 0,80 W/m²K. Wynik ten można także dodatkowo wzmocnić, wybierając zamiast standardowego kołnierza uszczelniającego specjalistyczny kołnierz EHV-AT Thermo, z którym współczynnik Uw wyniesie jedynie 0,71 W/m²K. W oknie zastosowano dolną klamkę z dwupunktowym ryglowaniem oraz wygodną zasuwkę blokującą, z której użyciem można zabezpieczyć otwarte skrzydło podczas mycia. Profile okienne wykonane są z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo i impregnowanego oraz pokrytego dwoma warstwami ochronnego lakieru akrylowego, który pozwolił zachować naturalny kolor drewna.

Wybierz odpowiedni kołnierz do pokrycia dachowego:

fakro okno dachowe super energooszczędne FTT u6 do budownictwa pasywnego (2)
Unikalna konstrukcja topSafe zapewnia wyższą odporność na uszkodzenie okna oraz włamanie – chroni przed wyłamaniem skrzydła oraz przypadkowym otwarciem. Konstrukcja topSafe sprawia, że okna Fakro FTT U6 to aż III klasa bezpieczeństwa antywłamaniowego. W konstrukcji uwzględniono także system naprowadzania skrzydła okiennego, który chroni przed jego uszkodzeniami i przedłuża trwałość okna.
fakro okno dachowe super energooszczędne FTT u6 do budownictwa pasywnego (3)
Okno Fakro FTT U6 powstało w technologii thermoPro, czyli z zastosowaniem wielu rozwiązań wpływających na podwyższenie parametrów termoizolacyjnych oraz maksymalizację trwałości okna. Rozwiązania thermoPro to także większa szczelność za sprawą kanalików odwadniajacych oraz łatwiejszy montaż okna w dachu, dzięki zastosowaniu kątowników montażowych.
fakro okno dachowe super energooszczędne FTT u6 do budownictwa pasywnego (1)
Profile drewniane – drewno sosnowe klejone warstwowo, impregnowane próżniowo i pokryte dwiema warstwami lakieru – ekologiczny, akrylowy lakier bezbarwny, dzięki któremu profile okienne zachowują swój naturalny kolor i są chronione przed wszelkimi warunkami pogodowymi, zapewniając trwałość na długie lata.
fakro okno dachowe FTT U6
Pakiet szybowy U6 – utworzony z trzech szyb, superenergooszczędny pakiet o współczynniku Ug = 0,5 W/m²K. Komory międzyszybowe w pakiecie wypełnione są argonem, czyli gazem szlachetnym, który skutecznie ogranicza wymianę cieplną na szybie, podnosząc parametry izolacji termicznej. W pakiecie zastosowano zewnętrzną szybę hartowaną, z wieczystą gwarancją w związku ze stłuczeniem w wyniku gradobicia. Środkowa szyba hartowana pokryta jest powłoką niskoemisyjną a szyba wewnętrzna bezpieczna, laminowana, o klasie antywłamaniowej P2A zapewnia najwyższe bezpieczeństwo dla mieszkańców. W pakiecie pojawiają się dwie, ciepłe ramki dystansowe TGI, które chronią przed utratą ciepła na brzegach szyb.

Okno dachowe Fakro FTT U6 – detale produktu i specyfikacja techniczna

Może zostać zamontowane z zastosowaniem standardowych kołnierzy uszczelniających, kołnierzy specjalistycznych lub kołnierzy do montażu okien w zespoleniach.Wśród oryginalnych akcesoriów dodatkowych znaleźć można zestawy izolacyjne, szpalety, krokwie pomocnicze, opaskę docieplającą, nakładki na ościeżnicę. W oknie zastosować można rolety i markizy Fakro.

Kąt montażu – 15° – 70° – montaż uniwersalny na krokwiach oraz na łatach
Materiał – drewno sosnowe + lakier akrylowy bezbarwny
Typ nawiewnika – brak
Zastosowane systemy – topSafe
Liczba uszczelek – 5
Opcja mikrouchylenia – tak
Rodzaj klamki – elegant
Gwarancja producenta – 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

Pakiet trzyszybowy 6H-18-4HT-18-33.2T
Izolacyjność cieplna szyb Ug – 0,5 W/m2K
Izolacyjność cieplna okna Uw – 0,80 W/m2K lub 0,71 W/m2K z kołnierzem AT Thermo
Izolacja akustyczna Rw dla całego okna – 38 dB
Przenikalność światła Tv – 0,67
Współczynnik promieniowania słonecznego g – 0,47
Przenikalność promieniowania UV – 0,01
Klasa przepuszczalności powietrza – 4
Wytrzymałość na obciążenie wiatrem – klasa C5
Wodoszczelność – E1050
Wytrzymałość na uderzenia – klasa 5

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO FTT U6 94×160 – Okno dachowe obrotowe supertermoizolacyjne”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.