FAKRO OKNO DACHOWE FTW-V U5

Okno dachowe obrotowe FAKRO FTW-V U5 drewniane 55×78

1 618,00 

Okno dachowe obrotowe drewniane FAKRO FTW-V U5 otwierane 55x78

Okna dachowe Fakro klasy LUX to najwyższa możliwa jakość w swojej klasie, czyli nowoczesność, funkcjonalność oraz estetyka dla najbardziej wymagających. To wyjątkowy komfort i łatwość obsługi w połączeniu z parametrami, które z jednej strony zapewniają ochronę ciepła i izolację akustyczną a z drugiej – najwyższe bezpieczeństwo dla mieszkańców. Wybierz wyjątkową jakość, która zapewni jak najlepsze warunki na Twoim poddaszu na długie lata!

 

Obrotowe okno dachowe FAKRO FTW-V U5 to wyjątkowo wysokie parametry w zakresie izolacji termicznej a co za tym idzie – wysoki komfort mieszkalny na poddaszu i ograniczenie wydatków związanych z jego ogrzewaniem. Okno FTW-V wyposażone jest w nowoczesny, supertermoizolacyjny pakiet szybowy U5, który wraz z ciepłą konstrukcją thermoPro zapewnia wysoką ochronę przed stratami ciepła. Profile okienne tworzy wyselekcjonowane drewno sosnowe, klejone warstwowo i impregnowane, wykończone na kolor biały z użyciem ekologicznego lakieru akrylowego, który pozostawia lekko widoczną fakturę drewna.

fakro energooszczędne okno dachowe obrotowe
 • Okno energooszczędne klasy LUX

 • Montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90°

 • Wymiary - 55x78 [cm]

 • Bezpieczna szyba hartowana od zewnątrz

 • Wykonane z drewna sosnowego impregnowanego

 • Posiadają pakiet trzyszybowy U5 [4HT-10-4H-10-4HT]

 • Malowane ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze białym

 • Klamka Elegant z dwoma stopniami mikoruchylenia

 • Ciepła i wzmocniona konstrukcja thermoPRO

 • Nawiewnik V40P - automatyczny

 • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

 • Zestaw szybowy wypełniony gazem - krypton

Okno dachowe Fakro FTW-V U5 55x78 otwierane – obrotowe wykonane z drewna

fakro ftw-v u5 55x78

Okno ma standardową konstrukcję obrotową ze środkową osią obrotu, co jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w przypadku większości poddaszy. Skrzydło może zostać obrócone o 180 stopni i zablokowane, co ułatwia bezpieczne mycie. Utrzymanie okna w czystości zapewnia także powłoka łatwozmywalna zastosowana na szybie od zewnątrz.

 

Okna dachowe Fakro klasy LUX to widoczna i odczuwalna najwyższa jakość wykonania oraz parametry, które zapewnią komfort mieszkalny wraz z zauważalnymi oszczędnościami. To przy tym wiele innowacyjnych rozwiązań funkcjonalnych, z którymi okna dachowe FTW-V U5 stanowią produkt, który usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wiele spośród innowacji Fakro chroniona jest patentami, dlatego nie da się ich znaleźć w produktach konkurencyjnych. Są to m.in. rozwiązania z zakresu termoizolacji, ochrony antywłamaniowej czy też wygody obsługi.

 

Okna dachowe FAKRO FTW-V U5 55×78 wykonane są w nowoczesnej technologii thermoPro, na którą składa się szereg rozwiązań wpływających nie tylko na ograniczenie strat energii cieplnej i poprawę szczelności, ale także całościowo na trwałość i wytrzymałość okna. Wśród innowacji technologii thermoPro pojawiają się także ułatwienia montażowe czy specjalne, niskoemisyjne wykończenie szyb w pakiecie U5.

 

Okno dachowe FTW-V U5 to także wyjątkowa technologia topSafe, czyli system rozwiązań konstrukcyjnych, które maksymalizują odporność na włamanie w związku z próbami wyłamania skrzydła okiennego, wepchnięcia go do wewnątrz czy rozmontowania. Rozwiązania systemowe chronią drewno ościeżnicy przed pękaniem podczas prób siłowego sforsowania a także czynników pogodowych, zastosowano w nim także odporne na odkształcenia elementy ryglujące czy metalową listwę, która uniemożliwia wyłamanie skrzydła przy użyciu narzędzi. System topSafe zapewnia oknom dachowym Fakro wysoką, III klasę bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Dachowe okno Fakro FTW-V U5 - otwierane okno obrotowe drewniane

okno dachowe drewniane ftw-v u5 obrotowe fakro 55x78

Pakiet szybowy U5 składa się z trzech szyb oraz komór wypełnionych kryptonem, czyli najlepiej izolującym termicznie gazem szlachetnym. Przenikalność cieplna Ug wynosi dla tego pakietu jedynie 0,5 W/m2K. Na pakiet szybowy U5 składają się – zewnętrzna szyba hartowana pokryta powłoką łatwozmywalną, wewnętrzna, bezpieczna szyba laminowana o klasie antywłamaniowej P2A oraz ciepła ramka dystansowa TGI z tworzywa sztucznego.

 

Okno FTW-V U5 posiada automatyczny nawiewnik V40P, o wysokiej wydajności, wynoszącej do 49m3/h. Nawiewnik automatycznie reguluje wielkość kanału przepływu powietrza, aby dostarczyć jego optymalną ilość, dbając tym samym o korzystny mikroklimat we wnętrzach bez konieczności pamiętania o regularnym wietrzeniu.

 

Akcesoria i dodatki – do okna dachowego FTW-V U5 pasuje wiele akcesoriów okiennych Fakro, z których użyciem można podwyższyć komfort na poddaszu. Rolety i markizy do okien dachowych pozwalają ograniczyć intensywność światła a nawet całkowicie zaciemnić pomieszczenia, z kolei markizy zewnętrzne umożliwiają ograniczyć nagrzewanie się wnętrz w trakcie letnich upałów.
Istnieje także możliwość dodatkowego podwyższenia parametrów termoizolacyjnych okna z użyciem specjalistycznego kołnierza EHV-AT THERMO z dodatkową termoizolacją, który będzie odpowiedni w przypadku wszystkich rodzajów pokryć dachowych do wysokości profilu max. 90 mm.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okno dachowe obrotowe FAKRO FTW-V U5 drewniane 55×78”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.