Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

klapowo obrotowe okna dachowe fakro drewniane

KLAPOWO OBROTOWE DREWNIANE OKNA FAKRO

Nowoczesne, innowacyjne okna dachowe Fakro to najlepszy sposób na skuteczne zapewnienie światła słonecznego i świeżego powietrza w pomieszczeniach poddaszy mieszkalnych. 

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Drewniane okna uchylno-obrotowe FPP-V i FPU-V preSelect MAX Fakro:

To gwarancja najwyższej jakości – wysokich parametrów w zakresie izolacji termicznej i akustycznej, trwałość i wytrzymałość wraz z estetyką, która dopełni każde wnętrze ciepłem i urokiem naturalnego drewna sosnowego. Z oknami uchylno-obrotowymi preSelect MAX od Fakro zyskujesz dodatkowo wyjątkowy komfort użytkowania – podwójną funkcjonalność w postaci zarówno uchylnego, jak i obrotowego otwierania, które można zmieniać w zależności od potrzeb. Poznaj wszystkie najważniejsze cechy uchylno-obrotowych okien dachowych preSelect MAX od Fakro!
  • Wysoki komfort cieplny – Uw = 1,0 W/m2K z termoizolacyjnym pakietem szybowym U5
  • Skuteczne doświetlenie – jeszcze więcej światła i duże rozmiary okien
  • Wyjątkowa łatwość przestawiania ustawień – wygodny przełącznik sposobu otwierania w dolnej części okna
  • Zachowanie przestrzeni użytkowej – skrzydło otwierane do 45
  • Ulepszone okucia okienne – podwyższona trwałość
  • Najwyższa wygoda użytkowania
  • Wiele akcesoriów okiennych do wyboru
fakro wybór okna dachowe fPP klapowe

Nowoczesne, uchylno-obrotowe okna dachowe FPP-V i FPU-V preSelect MAX Fakro to wyjątkowa, drewniana konstrukcja, w której skrzydło okienne może zostać uchylone do kąta 45, co oznacza nawet 30% więcej niż w przypadku okien uchylnych starszego typu. Dzięki tak szerokiemu rozwarciu skrzydła możliwe jest wygodniejsze korzystanie zarówno z samego okna, jak i z przestrzeni wokół niego, co docenią także osoby wysokie. Innowacyjny system okuć okiennych umożliwił całkowite odseparowanie mechanizmu otwierania uchylnego od obrotowego, dzięki czemu zmiana trybu zapewnia najwyższe bezpieczeństwo – uruchomienie jednego z mechanizmów całkowicie blokuje drugi. Takie rozwiązanie zapewnia także najwyższą trwałość mechanizmów. Nowoczesny przełącznik preSelect MAX, który zastosowano w drewnianych oknach uchylno-obrotowych Fakro to zmodyfikowany mechanizm, w którym w łatwy sposób można przesunąć przełącznik – jest on umieszczony u dołu ramy okiennej w łatwo dostępnym miejscu. Dzięki temu okno zostaje przełączone z jednego sposobu otwierania na drugi, np. z otwierania uchylnego na obrotowy. Przełącznik pozostaje ukryty, gdy okno jest zamknięte.

Okno wyposażone jest w klamkę zlokalizowaną u dołu konstrukcji, co zapewnia wygodę obsługi i uniwersalne zastosowanie okna. Klamka Elegant ma funkcję dwustopniowego mikrouchylenia. Konstrukcja wyposażona jest także w zasuwkę blokującą skrzydło obrócone o 180, dzięki czemu łatwo można umyć zewnętrzną powierzchnię szyby czy zamontować akcesoria zewnętrzne, np. markizy do okien dachowych. W ofercie Fakro znaleźć można także bardzo szeroki wybór rolet wewnętrznych – dekoracyjnych, przyciemniających oraz całkowicie zaciemniających.

 

Okna uchylno-obrotowe FPP-V i FPU-V preSelect MAX Fakro mogą zostać zamontowane w dachach skośnych o nachyleniu do 15 do 55, dostępna jest także specjalna wersja okna dostosowana do montażu w dachach 15 – 85.

Nawiewnik V40P to automatyczne dostosowanie wielkości kanału przepływu powietrza, dzięki czemu zachodzi zoptymalizowana wymiana powietrza, we wnętrzach zawsze panuje korzystny mikroklimat bez konieczności pamiętania o regularnym otwieraniu okien i wychładzania pomieszczenia.

 

Okna uchylno-obrotowe FPP-V i FPU-V preSelect MAX Fakro dostępne są z pakietami szybowymi U3 i U5, w trzech różnych technologiach wykończenia elementów drewnianych a także w trzech kolorach oblachowania do wyboru – a to wszystko bez żadnych dodatkowych opłat.

Okna uchylno-obrotowe FPP-V preSelect MAX Fakro to najwyższej jakości drewno sosnowe – impregnowane próżniowo i klejone warstwowo, co zapewnia im wyjątkową trwałość. Powierzchnia drewna pokryta jest dwukrotną warstwą ekologicznego, akrylowego lakieru, który chroni drewno przed wpływem czynników atmosferycznych przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnego koloru.

 

Okna uchylno-obrotowe FPU-V preSelect MAX mają profile drewniane (drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane) w trzykrotnej warstwie białego lakieru poliuretanowego, który tworzy szczelną i trwałą powłokę chroniącą drewniany rdzeń przed kontaktem z wilgocią. Dzięki temu okna FPU-V mogą być stosowane nie tylko w pomieszczeniach codziennego użytku, ale także w kuchniach i łazienkach, gdzie zachowają najwyższą trwałość i będą o wiele łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

 

Nowoczesne okna dachowe uchylno-obrotowe preSelect MAX z profilami z drewna wykonane są w oparciu o rozwiązania systemu topSafe, w którym zastosowano wiele praktycznych funkcji i ulepszeń – jest to system, który podwyższa właściwości antywłamaniowe, zapewniając w ten sposób zarówno zwiększone bezpieczeństwo, jak i ogólną trwałość całej konstrukcji okiennej.

okna klapowo obrotowe fpp-v u3 fakro drewniane
Doskonałe parametry w zakresie izolacji termicznej drewnianych okien uchylno-obrotowych preSelect zapewnia zastosowanie technologii thermoPro, która nie tylko pomaga chronić ciepło, ale także dodatkowo podwyższa jakość, szczelność i trwałość okien a także wprowadza rozwiązania, które ułatwiają montaż okna w dachu i czynią go maksymalnie precyzyjnym. W technologii thermoPro pojawiają się m.in. powłoki niskoemisyjne na szybie w pakiecie szybowym, wkładki termoizolacyjne w narożach skrzydła czy kanaliki odwadniające, które ułatwiają odprowadzanie wody kondensacyjnej, dzięki czemu okna zabezpieczone są przed wpływem wilgoci, zachowują lepsze właściwości izolujące oraz maksymalną trwałość. Okna thermoPro to najwyższa, 4.ta klasa szczelności wg EN12207.
Okna uchylno-obrotowe FPP-V preSelect MAX zostały nagrodzone tytułem Wzór roku 2019, które oceniono jako najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie funkcjonalne, z jednoczesnym zapewnieniem najwyższej estetyki. Tytuł przyznawany jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA podczas konkursu Dobry Wzór.
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!