OKNO DACHOWE FAKRO FWP U3

FAKRO FWP U3 – wyłazowe okno dachowe 78×140

2 221,00 

Okno wyłazowe FAKRO FWP U3 dwuszybowe otwierane 78x140

Okna wyłazowe do dachów skośnych produkcji Fakro to prosty i wygodny sposób na zapewnienie bezpiecznego wyjścia na dach z poziomu poddasza mieszkalnego i ogrzewanego. To połączenie wysokich parametrów izolacji termicznej oraz wygody użytkowania z rozwiązaniami, które zapewniają bezpieczne wyjście na dach zawsze wtedy, gdy pojawi się konieczność przeprowadzenia na nim prac remontowych czy instalacyjnych.
wyłazowe okno dachowe FAKRO FWP
 • Najwyższa jakość FAKRO

 • Montaż na dachu o kącie nachylenia 15-55°

 • Wymiary - 78x140 [cm]

 • Drewno sosnowe lakierowane i impregnowane próżniowo

 • Okno otwierane

 • Klamka z funkcją mikrouchylenia

 • Izolacja akustyczna - 34 dB

 • Pakiet szybowy - 4H-16-4T, dwuszybowe, superenergoszczędne

 • Gaz szlachetny w komorach międzyszybowych (argon)

 • Zewnętrzna szyba hartowana

 • Otwieranie klapowe z boku

 • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

 • Dwie uszczelki

 • Klamka z funkcją mikrouchylenia

Okno dachowe wyłazowe Fakro FWP U3 otwierane – energooszczędne i bezpieczne

okno dachowe fakro fwp u3 78x140

Wyłazowe okno dachowe Fakro FWP U3 78×140 zbudowane jest z naturalnego surowca – drewna sosnowego o ulepszonych właściwościach uzyskanych za sprawą klejenia warstwowego oraz impregnacji próżniowej. Drewno pokryte jest także dwiema warstwami ochronnego lakieru bezbarwnego, który zabezpiecza je przed wpływem czynników atmosferycznych. Konstrukcja okna wyłazowego FWP zapewnia także najwyższą szczelność, dzięki systemowi aż czterech uszczelek. Wygodna, ergonomiczna klamka umieszczona jest w połowie wysokości skrzydła a to, czy będzie po prawej czy po lewej stronie można ustalić według potrzeb jeszcze przed montażem okna w dachu.

 

Funkcje wyłazu w oknie FWP U3 wspierają takie rozwiązania, jak otwieranie klapowe do boku (podobnie, jak w przypadku tradycyjnych, pionowych okien), wzmocniona budowa ościeżnicy a także zamocowany w górnej części okna siłownik gazowy, który wspiera i odciąża zamykanie i otwieranie skrzydła a także umożliwia zablokowanie przed przypadkowym zamknięciem, gdy ktoś przebywa na dachu, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

 

Okno wyłazowe Fakro FWP U3 jest rozwiązaniem uniwersalnym – może być stosowane w dachach o nachyleniu od 15 stopni do 55 oraz niezależnie od tego, w którą stronę powinien się otwierać. Okno wyłazowe FWP fabrycznie złożone jest w taki sposób, że jest wyłazem prawym, jednak jego budowa umożliwia łatwą zmianę kierunku otwierania jeszcze przed montażem w dachu.

Drewniane okno Fakro FWP U3 78x140 - otwierane okno klasy premium

fakro fwp u3 78x140

W oknie zastosowano podstawowy, termoizolacyjny pakiet dwuszybowy U3 z zewnętrzną szybą hartowaną, wzmacniającą wytrzymałość w związku z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Szyby w pakiecie tworzą jedną komorę międzyszybową, w której zastosowano wypełnienie w postaci gazu szlachetnego – argonu, który dodatkowo podwyższa parametry termoizolacyjne okna FWP. Wewnątrz pakietu szybowego U3 zastosowano także ciepłą ramkę dystansową TGI z tworzywa sztucznego a szyba wewnętrzna pokryta jest dodatkowo powłoką niskoemisyjną. Całość sprawia, że parametry termoizolacyjne okna wyłazowego FWP U3 są odpowiednie dla budownictwa mieszkalnego – ogrzewanego.

 

Montaż okna wyłazowego FWP U3 opiera się na właściwie takich samych zasadach, jak w przypadku tradycyjnych okien dachowych, stosuje się do tego celu także takie same kołnierze uszczelniające. Dzięki temu możliwe jest połączenie okna wyłazowego w zestaw z tradycyjnymi oknami, stosując do tego celu standardowe kołnierze do montażu okien dachowych w systemowym zespoleniu – należy wtedy jedynie dopasować do siebie okna pod względem wymiarów.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO FWP U3 – wyłazowe okno dachowe 78×140”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.