Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna dachowe fakro lazienkowe plastikowe

PLASTIKOWE OKNA DACHOWE FAKRO

Okna dachowe Fakro powstały z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu mieszkania na poddaszu. Zapewniają dostęp do naturalnego światła, umożliwiają przewietrzenie oraz dodają uroku wyjątkowym i klimatycznym wnętrzom ze skosami. Poddasza mieszkalne to często także pomieszczenia o podwyższonym poziomie wilgotności w powietrzu, w których najlepiej sprawdzą się okna wykonane z tworzywa sztucznego czy plastikowe okna dachowe Fakro.

Wybierz który model okna Cię interesuje, lub sprawdź poniżej wszystkie plastikowe okna dachowe FAKRO. Możesz skorzystać z filtrów aby jeszcze łatwiej dotrzeć do odpowiednich dla Ciebie okien. 

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Poznaliście już produkty w kategorii plastikowych okien dachowych FAKRO
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący okien - sprawdź i dowiedz się więcej

Trwałość i bezpieczeństwo z oknami dachowymi z PVC Fakro

plastikowe okna dachowe fakro do łazienki

Fakro specjalizuje się w produkcji okien dachowych już od kilkudziesięciu lat i zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie. Okna dachowe Fakro odznaczają się najwyższą trwałością, świetnymi parametrami w zakresie izolacji termicznej i akustycznej, a także wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, wpływającymi na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Okna dachowe często muszą radzić sobie z wieloma wyzwaniami i jednym z nich jest podwyższony poziom wilgotności powietrza w kuchniach, łazienkach czy też pralniach. W związku z tym w ofercie okien dachowych Fakro znaleźć można rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w takich warunkach, czyli okna plastikowe, o konstrukcji opartej na wielokomorowym PVC ze stalowymi rdzeniami. Tworzywo, z którego wykonane są profile okienne jest odporne na wilgoć, zaś konstrukcja wzmacniana stalą zapewnia najwyższą trwałość w związku z obciążeniami, z jakimi muszą zmagać się okna dachowe. W ofercie FAKRO znaleźć możemy także drewniane okna dachowe pomalowane trzykrotnie poliuretanowym lakierem w kolorze białym który tworzy na oknie powierzchnię odporną na wilgoć.  

Uniwersalne i funkcjonalne – obrotowe okna plastikowe Fakro

plastikowe okna dachowe fakro
Najpopularniejszą konstrukcją stosowaną w przypadku okien dachowych jest konstrukcja obrotowa z zawiasem w połowie wysokości skrzydła. Okna o tej konstrukcji sprawdzają się w większości typów kuchni i łazienek, ponieważ jest ona wygodna i funkcjonalna, szczególnie w przypadku okien zamontowanych na średniej lub nieco większej wysokości. Standardowa klamka w oknach plastikowych Fakro posiada dwa stopnie mikrouchylenia, dlatego pozwala na lekkie rozszczelnienie i stopniowe wietrzenie pomieszczeń, co jest szczególnie ważne w miejscach o większej wilgotności, ponieważ zapobiega powstawaniu pleśni na ścianach. Plastikowe okna Fakro umożliwiają obrócenie skrzydła o 180° i jego zablokowanie w pozycji otwartej, co pozwala wygodnie umyć okno od zewnątrz czy np. założyć markizę zewnętrzną. W plastikowych oknach dachowych Fakro można także zamontować sterowanie elektryczne, usprawniające obsługę oraz posiadające możliwość zintegrowania w systemie zarządzania klimatem we wnętrzach. Standardem w oknach PVC Fakro jest także zastosowanie automatycznego nawiewnika V40P lub V35, które zapewniają stałą wymianę powietrza i zapobiegają osadzaniu się nadmiaru wilgoci na powierzchniach, chroniąc przy tym mikroklimat wnętrz bez ich wychładzania.
okna dachowe fakro lazienkowe plastikowe

Profile PVC w oknach dachowych Fakro

Profile tzw. plastikowych okien dachowych wykonane są z PVC (znanym potocznie jako PCV), czyli posiadają konstrukcję aluminiowo-tworzywową. Profile PVC posiadają wewnątrz wiele komór, a siła konstrukcji oparta jest na stalowych rdzeniach. Co prawda tworzywo PVC jest bazowo w kolorze białym, jednak Fakro oferuje zamówienie profili PVC pokrytych okleiną w innych odcieniach, np. złotego dębu lub sosny. PVC jest w pełni odporne na wchłanianie wilgoci, dlatego zachowuje wyjątkową trwałość oraz nie ma tendencji do korodowania, dlatego jest wręcz idealnym tworzywem do produkcji okien z przeznaczeniem do kuchni i łazienek. Profile aluminiowo-tworzywowe w oknach dachowych Fakro należą do klasy A (najwyższej), na podstawie normy europejskiej EN 12608.
Profile tzw. plastikowych okien dachowych wykonane są z PVC (znanym potocznie jako PCV), czyli posiadają konstrukcję aluminiowo-tworzywową. Profile PVC posiadają wewnątrz wiele komór, a siła konstrukcji oparta jest na stalowych rdzeniach. Co prawda tworzywo PVC jest bazowo w kolorze białym, jednak Fakro oferuje zamówienie profili PVC pokrytych okleiną w innych odcieniach, np. złotego dębu lub sosny. PVC jest w pełni odporne na wchłanianie wilgoci, dlatego zachowuje wyjątkową trwałość oraz nie ma tendencji do korodowania, dlatego jest wręcz idealnym tworzywem do produkcji okien z przeznaczeniem do kuchni i łazienek. Profile aluminiowo-tworzywowe w oknach dachowych Fakro należą do klasy A (najwyższej), na podstawie normy europejskiej EN 12608.
drewniano poliuretanowe okna dachowe fakro

Drewniano-poliuretanowe okna dachowe Fakro

Wśród okien dachowych Fakro stworzonych z myślą o pomieszczeniach z podwyższonym poziomie wilgotności w powietrzu do wyboru są także okna o profilach drewniano-poliuretanowych. Rdzeń profilu wykonany jest z drewna, przy zastosowaniu technologii obróbki takich jak klejenie warstwowe i próżniowa impregnacja, zaś pełną ochronę przed wilgocią zapewnia trzykrotna, precyzyjnie nałożona warstwa lakieru poliuretanowego. Dzięki temu profile uzyskują kolor biały, są idealnie gładkie i dokładnie zabezpieczone oraz łatwo jest utrzymać je w czystości, ponieważ tworzywo poliuretanowe nie przyjmuje zabrudzeń. 

Tak przygotowane okna dachowe, poza najwyższą estetyką i parametrami w zakresie izolacji termicznej, będą przez wiele lat pełnić swoją rolę w kuchniach i łazienkach, a ich odporność na działanie wilgoci jest tak samo wysoka, jak w przypadku standardowych okien z PVC.

Parametry izolacji termicznej – okna dachowe z PVC od Fakro

lazienkowe okna dachowe fakro plastikowe pvc pcv (2)
W oknach dachowych Fakro przeznaczonych do stosowania w kuchniach i łazienkach także zadbano o zapewnienie możliwie najwyższych parametrów izolacji termicznej, głównie za sprawą specjalnej konstrukcji profili okiennych oraz zastosowaniu odpowiednio ciepłych pakietów szybowych. Konstrukcja oparta na technologii thermoPro dba o oszczędność energii cieplnej oraz podnosi trwałość okien dachowych za sprawą m.in. zastosowania powłok niskoemisyjnych oraz wkładek termoizolacyjnych w narożach dołu skrzydła, co zmniejsza przewodzenie cieplne. Z kolei trwałość okien podnosi system kanalików odwadniających, służących do odprowadzania wody powstałej w wyniku kondensacji. Podniesiona jest także szczelność okien, również z zakresie przepuszczalności powietrza – okna osiągają 3. oraz 4. czyli najwyższą klasę szczelności.
lazienkowe okna dachowe fakro plastikowe pvc pcv (1)
Na technologię thermoPro składa się także wiele rozwiązań ułatwiających montaż okien – unowocześnione kątowniki przyspieszają montaż oraz pozwalają na regulację pozycji okien podczas prac. Ułatwienie stanowi także zastosowanie wkrętów Torx.
Pakiety szybowe w dachowych oknach z PVC – w energooszczędnych oknach dachowych z PVC do wyboru są dwa rodzaje pakietów trzyszybowych, czyli U4 oraz U5. Pakiet U4 (superenergooszczędny) posiada dwie komory wypełnione argonem, zewnętrzną szybę hartowaną oraz wewnętrzną szybę z powłoką niskoemisyjną a także wewnętrzną, ciepłą ramkę dystansową TGI (czarna). Pakiet U5 (superenergooszczędny) posiada dwie komory międzyszybowe z wypełnieniem z kryptonu. Wszystkie szyby w pakiecie są hartowane, do tego szyby skrajne posiadają dodatkowo powłokę niskoemisyjną, a jedna z nich, szyba zespolona, posiada ciepłą ramkę dystansową TGI.
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!