Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna dachowe fakro lazienkowe uchylno obrotowe

ŁAZIENKOWE DACHOWE OKNA UCHYLNO OBROTOWE FAKRO

Wybierz który model okna Cię interesuje, lub sprawdź poniżej wszystkie plastikowe okna dachowe FAKRO. Możesz skorzystać z filtrów aby jeszcze łatwiej dotrzeć do odpowiednich dla Ciebie okien. 

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Poznaliście już produkty w kategorii plastikowych okien dachowych FAKRO
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący okien - sprawdź i dowiedz się więcej

Trwałość i bezpieczeństwo z oknami dachowymi z PVC Fakro

plastikowe okna dachowe fakro do łazienki

Fakro specjalizuje się w produkcji okien dachowych już od kilkudziesięciu lat i zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie. Okna dachowe Fakro odznaczają się najwyższą trwałością, świetnymi parametrami w zakresie izolacji termicznej i akustycznej, a także wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, wpływającymi na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Okna dachowe często muszą radzić sobie z wieloma wyzwaniami i jednym z nich jest podwyższony poziom wilgotności powietrza w kuchniach, łazienkach czy też pralniach. W związku z tym w ofercie okien dachowych Fakro znaleźć można rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w takich warunkach, czyli okna plastikowe, o konstrukcji opartej na wielokomorowym PVC ze stalowymi rdzeniami. Tworzywo, z którego wykonane są profile okienne jest odporne na wilgoć, zaś konstrukcja wzmacniana stalą zapewnia najwyższą trwałość w związku z obciążeniami, z jakimi muszą zmagać się okna dachowe. W ofercie FAKRO znaleźć możemy także drewniane okna dachowe pomalowane trzykrotnie poliuretanowym lakierem w kolorze białym który tworzy na oknie powierzchnię odporną na wilgoć.  

Uniwersalne i funkcjonalne – obrotowe okna plastikowe Fakro

plastikowe okna dachowe fakro
Najpopularniejszą konstrukcją stosowaną w przypadku okien dachowych jest konstrukcja obrotowa z zawiasem w połowie wysokości skrzydła. Okna o tej konstrukcji sprawdzają się w większości typów kuchni i łazienek, ponieważ jest ona wygodna i funkcjonalna, szczególnie w przypadku okien zamontowanych na średniej lub nieco większej wysokości. Standardowa klamka w oknach plastikowych Fakro posiada dwa stopnie mikrouchylenia, dlatego pozwala na lekkie rozszczelnienie i stopniowe wietrzenie pomieszczeń, co jest szczególnie ważne w miejscach o większej wilgotności, ponieważ zapobiega powstawaniu pleśni na ścianach. Plastikowe okna Fakro umożliwiają obrócenie skrzydła o 180° i jego zablokowanie w pozycji otwartej, co pozwala wygodnie umyć okno od zewnątrz czy np. założyć markizę zewnętrzną. W plastikowych oknach dachowych Fakro można także zamontować sterowanie elektryczne, usprawniające obsługę oraz posiadające możliwość zintegrowania w systemie zarządzania klimatem we wnętrzach. Standardem w oknach PVC Fakro jest także zastosowanie automatycznego nawiewnika V40P lub V35, które zapewniają stałą wymianę powietrza i zapobiegają osadzaniu się nadmiaru wilgoci na powierzchniach, chroniąc przy tym mikroklimat wnętrz bez ich wychładzania.
okna dachowe fakro lazienkowe plastikowe

Profile PVC w oknach dachowych Fakro

Profile tzw. plastikowych okien dachowych wykonane są z PVC (znanym potocznie jako PCV), czyli posiadają konstrukcję aluminiowo-tworzywową. Profile PVC posiadają wewnątrz wiele komór, a siła konstrukcji oparta jest na stalowych rdzeniach. Co prawda tworzywo PVC jest bazowo w kolorze białym, jednak Fakro oferuje zamówienie profili PVC pokrytych okleiną w innych odcieniach, np. złotego dębu lub sosny. PVC jest w pełni odporne na wchłanianie wilgoci, dlatego zachowuje wyjątkową trwałość oraz nie ma tendencji do korodowania, dlatego jest wręcz idealnym tworzywem do produkcji okien z przeznaczeniem do kuchni i łazienek. Profile aluminiowo-tworzywowe w oknach dachowych Fakro należą do klasy A (najwyższej), na podstawie normy europejskiej EN 12608.
Profile tzw. plastikowych okien dachowych wykonane są z PVC (znanym potocznie jako PCV), czyli posiadają konstrukcję aluminiowo-tworzywową. Profile PVC posiadają wewnątrz wiele komór, a siła konstrukcji oparta jest na stalowych rdzeniach. Co prawda tworzywo PVC jest bazowo w kolorze białym, jednak Fakro oferuje zamówienie profili PVC pokrytych okleiną w innych odcieniach, np. złotego dębu lub sosny. PVC jest w pełni odporne na wchłanianie wilgoci, dlatego zachowuje wyjątkową trwałość oraz nie ma tendencji do korodowania, dlatego jest wręcz idealnym tworzywem do produkcji okien z przeznaczeniem do kuchni i łazienek. Profile aluminiowo-tworzywowe w oknach dachowych Fakro należą do klasy A (najwyższej), na podstawie normy europejskiej EN 12608.
drewniano poliuretanowe okna dachowe fakro

Drewniano-poliuretanowe okna dachowe Fakro

Wśród okien dachowych Fakro stworzonych z myślą o pomieszczeniach z podwyższonym poziomie wilgotności w powietrzu do wyboru są także okna o profilach drewniano-poliuretanowych. Rdzeń profilu wykonany jest z drewna, przy zastosowaniu technologii obróbki takich jak klejenie warstwowe i próżniowa impregnacja, zaś pełną ochronę przed wilgocią zapewnia trzykrotna, precyzyjnie nałożona warstwa lakieru poliuretanowego. Dzięki temu profile uzyskują kolor biały, są idealnie gładkie i dokładnie zabezpieczone oraz łatwo jest utrzymać je w czystości, ponieważ tworzywo poliuretanowe nie przyjmuje zabrudzeń. 

Tak przygotowane okna dachowe, poza najwyższą estetyką i parametrami w zakresie izolacji termicznej, będą przez wiele lat pełnić swoją rolę w kuchniach i łazienkach, a ich odporność na działanie wilgoci jest tak samo wysoka, jak w przypadku standardowych okien z PVC.

Parametry izolacji termicznej – okna dachowe z PVC od Fakro

lazienkowe okna dachowe fakro plastikowe pvc pcv (2)
W oknach dachowych Fakro przeznaczonych do stosowania w kuchniach i łazienkach także zadbano o zapewnienie możliwie najwyższych parametrów izolacji termicznej, głównie za sprawą specjalnej konstrukcji profili okiennych oraz zastosowaniu odpowiednio ciepłych pakietów szybowych. Konstrukcja oparta na technologii thermoPro dba o oszczędność energii cieplnej oraz podnosi trwałość okien dachowych za sprawą m.in. zastosowania powłok niskoemisyjnych oraz wkładek termoizolacyjnych w narożach dołu skrzydła, co zmniejsza przewodzenie cieplne. Z kolei trwałość okien podnosi system kanalików odwadniających, służących do odprowadzania wody powstałej w wyniku kondensacji. Podniesiona jest także szczelność okien, również z zakresie przepuszczalności powietrza – okna osiągają 3. oraz 4. czyli najwyższą klasę szczelności.
lazienkowe okna dachowe fakro plastikowe pvc pcv (1)
Na technologię thermoPro składa się także wiele rozwiązań ułatwiających montaż okien – unowocześnione kątowniki przyspieszają montaż oraz pozwalają na regulację pozycji okien podczas prac. Ułatwienie stanowi także zastosowanie wkrętów Torx.
Pakiety szybowe w dachowych oknach z PVC – w energooszczędnych oknach dachowych z PVC do wyboru są dwa rodzaje pakietów trzyszybowych, czyli U4 oraz U5. Pakiet U4 (superenergooszczędny) posiada dwie komory wypełnione argonem, zewnętrzną szybę hartowaną oraz wewnętrzną szybę z powłoką niskoemisyjną a także wewnętrzną, ciepłą ramkę dystansową TGI (czarna). Pakiet U5 (superenergooszczędny) posiada dwie komory międzyszybowe z wypełnieniem z kryptonu. Wszystkie szyby w pakiecie są hartowane, do tego szyby skrajne posiadają dodatkowo powłokę niskoemisyjną, a jedna z nich, szyba zespolona, posiada ciepłą ramkę dystansową TGI.
Cart
Your cart is currently empty.