okna dachowe wyłazowe do kuchni łazienki FAKRO FWU U5 5

FAKRO FWU U5 – wyłazowe okno dachowe 78×118

2 953,00 

Okno wyłazowe FAKRO FWU U5 trzyszybowe otwierane 78x118

Nowoczesne, termoizolacyjne i funkcjonalne okna dachowe Fakro zapewniają wiele różnorodnych możliwości użytkowych. Drewniano-poliuretanowe okno wyłazowe FWU U5 Fakro to niezwykle praktyczne połączenie ciepłego okna dachowego z przeznaczeniem do pomieszczeń mieszkalnych i ogrzewanych z wyłazem dachowym, czyli rozwiązaniem umożliwiającym wygodne i bezpieczne wyjście na dach skośny. Możliwość zabezpieczonego wyjścia na dach jest często wymagana w celu przeprowadzania prac konserwacyjnych lub instalacyjnych, dlatego okno wyłazowe może być przydatne w każdym domu. Z oknami wyłazowymi FWU U5 Fakro zyskujesz nie tylko bezpieczny dostęp do powierzchni dachu, ale także odpowiednią termoizolację, trwałość i estetykę, dostosowane do budownictwa mieszkalnego, z kolei drewniano-poliuretanowa konstrukcja profili okiennych umożliwia montaż także w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności w powietrzu.

wyłazowe okno dachowe FAKRO FWU 78x118
 • Klasa okna - LUX

 • Montaż na dachu o kącie nachylenia 15-55°

 • Wymiary - 78x118 [cm]

 • Drewno sosnowe w powłoce poliuretanowej

 • Okno otwierane

 • Przenikania ciepła Ug (W/m2K) - 0,5

 • Izolacja akustyczna - 33 dB

 • Supertermoizolacyjny pakiet szybowy U5 - 4HT-10-4H-10-4HT

 • Gaz szlachetny w komorach międzyszybowych (krypton)

 • Zewnętrzna szyba hartowana

 • Kolor oblachowania – grafitowy, szaro-brązowy, czarny

 • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

 • Poczwórny system uszczelnień

 • Klamka z funkcją mikrouchylenia

Okno dachowe wyłazowe Fakro FWU U5 otwierane – energooszczędne i bezpieczne

FAKRO 78x118 okna dachowe wyłazowe otwierane

Dachowe okna wyłazowe FWU U5 Fakro 78×118 to praktyczne rozwiązanie, w którym skrzydło okienne można otworzyć do boku, podobnie jak w przypadku tradycyjnych okien pionowych. Dzięki temu możliwe jest wygodne oraz znacznie bezpieczniejsze wyjście na powierzchnię dachu zawsze, gdy tylko pojawi się potrzeba przeprowadzenia na nim prac instalacyjnych czy naprawczych. Górna część skrzydła okiennego w oknie wyłazowym FWU U5 Fakro wyposażona jest w siłownik gazowy, który wspomaga otwieranie i zamykanie okna oraz stabilizuje otwarte skrzydło, aby nie zamknęło się przypadkowo, gdy ktoś przebywa na dachu. Zapewnia to większe bezpieczeństwo osoby przebywającej na dachu w danym momencie.

Wyłazowe okno FWU U5 do dachów skośnych w to najwyższa jakość Fakro, czyli klasa LUX. Profile okienne wykonane są ze specjalnie przygotowanego drewna sosnowego, które pokryte jest grubą i szczelną warstwą białego poliuretanu. Tworzywo to szczelnie domyka powierzchnię, a ponieważ jest nieprzepuszczalne dla wody, chroni drewniany rdzeń przed jej wpływem. Dlatego właśnie okno wyłazowe FWU U5 może być stosowane nie tylko w pomieszczeniach standardowego użytku, ale także w wszędzie tam, gdzie okresowo pojawia się podwyższony poziom wilgotności w powietrzu, czyli w kuchniach i łazienkach. Profile drewniano-poliuretanowe są przy tym niezwykle wytrzymałe na czynniki mechaniczne a powierzchnia okna nie odbarwia i nie wchłania zabrudzeń, jest też bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Okna wyłazowe FWU U5 Fakro z profilami drewniano-poliuretanowymi nie będą wymagały jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych przez wiele lat.
Okno wyłazowe FWU U5 Fakro ma wysokie właściwości termoizolacyjne. Zastosowano w nim m.in. supertermoizolacyjny pakiet trzyszybowy U5, zbudowany z zewnętrznej szyby hartowanej oraz wewnętrznej szyby laminowanej, o podwyższonej wytrzymałości na stłuczenie, która posiada klasę antywłamaniową P2A. Dwie komory międzyszybowe wypełnione są gazem szlachetnym – kryptonem oraz zastosowano w nich ciepłe ramki dystansowe TGI. Pakiet szybowy U5 zapewnia ograniczoną przenikalność cieplną (Ug) – 0,5 W/m2K. Perfekcyjną szczelność okna gwarantuje także poczwórny system uszczelek.

Drewniane okno Fakro FWU U5 78x118 - otwierane okno klasy premium

FAKRO 78x118 okna dachowe wyłazowe otwierane

Cała konstrukcja okienna osiąga izolacyjność cieplną na poziomie (Uw) 1,0 W/m2K i jest to wartość osiągana z zastosowaniem standardowego kołnierza uszczelniającego Fakro, może jednak zostać poprawiona z użyciem specjalnego kołnierza EHV-AT Thermo. Okno wyłazowe FWU U5 Fakro, poza wysoką izolacyjnością termiczną zapewnia także bardzo komfortową izolację akustyczną – 33 dB, dlatego świetnie sprawdzi się ono w każdego rodzaju pomieszczeniach mieszkalnych.

Do montażu okna wyłazowego FWU U5 Fakro można użyć kołnierza uszczelniającego Fakro przeznaczonego do obrotowych okien dachowych lub w przypadku, gdy okno wyłazowe ma zostać zamontowane w zespoleniu z tradycyjnymi oknami dachowymi, zastosowanie mają także kołnierze Fakro do zespoleń. Okno wyłazowe FWU U5 Fakro może zostać zamontowane w zespoleniu z oknami dachowymi o dopasowanych rozmiarach oraz zbliżonych parametrach izolacji termicznej.

Okno wyłazowe FWU U5 Fakro fabrycznie ustawione jest na otwieranie w prawą stronę, jednak jego konstrukcja umożliwia zmianę kierunku otwierania jeszcze przed zamocowaniem okna w dachu.

W nowej ofercie okien dachowych Fakro, w tym okien wyłazowych FWU U5, producent zapewnia możliwość wyboru koloru oblachowania, aby móc jeszcze lepiej dopasować do siebie wizualnie elementy pokrycia dachowego i okna. Wybór spośród trzech proponowanych kolorów nie wymaga dodatkowych opłat. Dostępna kolorystyka odpowiada najbardziej popularnym odcieniom pokryć dachowych i obejmuje takie kolory, jak:

 

– szarobrązowy (RAL 7022)
– antracyt (RAL 7016)
– czarny (RAL 9005)

 

W oknie wyłazowym FWU U5 Fakro można stosować akcesoria okienne Fakro, czyli rolety i markizy do okien dachowych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO FWU U5 – wyłazowe okno dachowe 78×118”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.