okno kolankowe fakro otwierane 94x115

FAKRO BDL P5 94×115 okno kolankowe otwierane lewe

3 340,00 

Okno kolankowe FAKRO BDL P5 trzyszybowe otwierane 94x115 lewe

Poznaj okna kolankowe Fakro, czyli linię rozwiązań, z którymi można skomponować wyjątkowe i niepowtarzalne aranżacje poddasza ze ścianką kolankową. To nietuzinkowy, prosty i niezwykle skuteczny sposób na zyskanie intensywnego oświetlenia we wnętrzach, które pozwoli oświetlić nawet niżej położone przestrzenie każdego pokoju. Okna kolankowe Fakro stanowią dolne przedłużenie okien połaciowych, dzięki czemu przeszklenie będzie rozpoczynało się tuż nad podłogą. To również wygodny sposób na zastosowanie zalecanej proporcji przeszklenia względem powierzchni podłogi dla danego pomieszczenia, które nie wymaga stosowania większej liczby okien obrotowych. Okno kolankowe FAKRO BDL P5 94×115 ma konstrukcję z otwieraniem uchylnym oraz rozwiernym, dzięki czemu umożliwia przewietrzenie i wygodne mycie zewnętrznej powierzchni.

 

okno dachowe FAKRO otwierane
 • Klasa okna - LUX

 • Montaż w ściance kolankowej przy dachu o kącie nachylenia 15-55°

 • Wymiary - 94x115 [cm]

 • Materiał – naturalne drewno sosnowe

 • Okno otwierane LEWE

 • Przenikania ciepła Ug (W/m2K) - 0,5

 • Izolacja akustyczna - 38 dB

 • Pakiet szybowy - P5 antywłamaniowy 4HS-10-4HT-8-33.2T

 • Gaz szlachetny w komorach międzyszybowych (krypton)

 • Zewnętrzna szyba hartowana

 • Kolor oblachowania – grafitowy, szaro-brązowy, czarny

 • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

Okno kolankowe Fakro BDL otwierane – energooszczędne i bezpieczne

okna kolankowe fakro otwierane

Z oknem kolankowym Fakro w prosty sposób uzyskasz efekt dolnego przedłużenia okna dachowego, które będzie dzięki temu zaczynało się już nad podłogą. Okna kolankowe montowane są w pionowej ściance pod skośnym dachem, czyli tzw. ściance kolankowej. Takie połączenie okna pionowego z połaciowym zapewnia bardzo intensywne doświetlenie wnętrza światłem naturalnym, docierającym w niedostępne wcześniej zakamarki pomieszczenia na poddaszu. Okno kolankowe BDL/BDR P5 należy do klasy LUX, co oznacza, że jest to produkt najwyższej jakości, trwały i wytrzymały a także zapewniający wysokie parametry termoizolacyjne. Dzięki temu dachowe okna kolankowe mogą być łączone z supertermoizolacyjnymi oknami połaciowymi Fakro, zapewniając najwyższą ochronę ciepła w pomieszczeniach pod dachem.

BDL P5 94×115 jest oknem, które można otworzyć zarówno uchylnie, jak i rozwiernie. Otwarcie w funkcji uchylnej to ok. 11 cm a standardowe rozwarcie (takie, jak w przypadku okien pionowych) otwiera skrzydło okienne do 90. Oba mechanizmy obsługiwane są jedną klamką umieszczoną po boku. Klamka wyposażona jest w kluczyk, który zapewnia zabezpieczenie przed niepowołanym otwarciem z wewnątrz, na przykład przez dzieci (kluczyk dołączony jest do zestawu). Okno dostępne jest w dwóch wariantach – otwieranym na prawą stronę (BDR) lub na stronę lewą (BDL).

Drewniane okno Fakro BDL 94x115 - otwierane okno klasy premium

fakro okna kolankowe dachowe

Nowoczesne, zaawansowane okna kolankowe Fakro BDL/BDR P5 mają jeszcze lepszą konstrukcję profili drewnianych oraz zmodyfikowane okucia, zastosowano w nich także nowoczesną klamkę, która zamontowana jest z boku konstrukcji. Wygląd okien kolankowych BDL/BDR P5 zaprojektowany został w taki sposób, aby były one całkowicie dopasowane wizualnie do okien dachowych Fakro, zarówno pod względem okuć, jak i profili widzianych od wewnątrz.

Okno wykonane jest z drewna sosnowego, wykończonego dwukrotną warstwą bezbarwnego lakieru ochronnego. Posiada superenergooszczędny pakiet trzyszybowy P5, w którym zastosowano m.in. szybę hartowaną z powłoką łatwozmywalną od zewnątrz, ciepłe ramki dystansowe TGI, powłokę niskoemisyjną oraz gaz szlachetny – krypton w przestrzeniach międzyszybowych. Dodatkowo, od wewnątrz pojawia się szyba bezpieczna klejona i laminowana (podwójne szkło) z folią PVB. Jest to pakiet o podwyższonej odporności antywłamaniowej, o klasie bezpieczeństwa P2A.

Istnieje wiele sposobów łączenia okien kolankowych z oknami dachowymi, zawsze wymaga to jednak zastosowania odpowiedniego, przeznaczonego do tego celu kołnierza uszczelniającego Fakro. Okno kolankowe BDL/BDR będzie także odpowiednie dla wielu rodzajów konstrukcji okien połaciowych, oba okna trzeba jednak dopasować pod względem szerokości oraz wykończenia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO BDL P5 94×115 okno kolankowe otwierane lewe”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.