okno kolankowe FAKRO BXP nieotwierane 78x75

FAKRO BXP P5 78×75 okno kolankowe nieotwierane

1 868,00 

PRODUCENT: Velux

PAKIET: 2-szybowy

MATERIAŁ: drewno sosnowe

DODATKOWE INFORMACJE: okno kolankowe – do połączeń z oknem dachowym

 

Okno kolankowe FAKRO BXP P5 trzyszybowe nieotwierane 78x75

Poddasza z oknem kolankowym to wiele możliwości stworzenia ciekawej aranżacji wnętrza oraz jego oświetlenia. Poza typowymi oknami połaciowymi, przeszklenie w pomieszczeniach można zwiększyć stosując okna kolankowe Fakro, które mogą stanowić dolne przedłużenie okna dachowego. Może to być łatwa metoda na zastosowanie odpowiedniej proporcji powierzchni przeszklenia do rozmiarów pomieszczenia, jak i sposób na zapewnienie większej intensywności światła słonecznego. Okna kolankowe to także wyjątkowy urok wnętrza oraz jeszcze ciekawszy, rozleglejszy widok na zewnątrz, szczególnie gdy przeszklenie zaczyna się tuż nad podłogą. Okno kolankowe bez możliwości otwierania BXP to jedno z prostszych rozwiązań, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie okno znajdujące się u góry zapewni możliwość przewietrzenia oraz dostęp umożliwiający umycie elementu kolankowego.

okno kolankowe fakro nieotwierane
 • Klasa okna - LUX

 • Przeznaczone do montażu w ścianie kolankowej

 • Wymiary - 78x75 [cm]

 • Materiał – naturalne drewno sosnowe

 • Okno nieotwierane

 • Przenikania ciepła Ug (W/m2K) - 0,5

 • Izolacja akustyczna - 38 dB

 • Pakiet szybowy - P5 antywłamaniowy 4HS-10-4HT-8-33.2T

 • Gaz szlachetny w komorach międzyszybowych (krypton)

 • Zewnętrzna szyba hartowana; pokryta powłoką łatwozmywalną

 • Kolor oblachowania – grafitowy, szaro-brązowy, czarny

 • Gwarancja: 10 lat na całe okno, 20 lat na pakiet szybowy

Okno kolankowe Fakro BXP nieotwierane – energooszczędne i bezpieczne

okno kolankowe fakro nieotwierane

Okna kolankowe stanowią rodzaj przedłużenia okna dachowego, które montuje się w ściance kolankowej (pionowej) poddasza z dachem skośnym. Zyskuje się dzięki temu przeszklenie rozpościerające się od samej podłogi a wraz z nim znacznie skuteczniejsze oświetlenie. Okno kolankowe Fakro BXP P5 78×75 to najwyższej jakości, trwałe, wytrzymałe i bezpieczne rozwiązanie, które zapewnia także bardzo wysokie parametry izolacji termicznej, wspierając ciepłe okna połaciowe w pomieszczeniu i nie generując dodatkowych strat ciepła.

Nowa linia okien kolankowych od Fakro to ulepszona konstrukcja profili okiennych oraz poprawione okucia, w oknach z możliwością otwarcia pojawia się także nowy projekt ergonomicznej klamki. Estetyka okien kolankowych dostosowana jest zarówno do zewnętrznego, jak i wewnętrznego wykończenia okien dachowych obrotowych Fakro, dlatego ich wygląd będzie wzajemnie idealnie dopasowany.

 

Drewniane okno Fakro BXP 78x75 - nieotwierane okno klasy premium

okna dachowe fakro bxp trzyszybowe
BXP P5 jest oknem drewnianym, w którym powierzchnia profili okiennych pokryta jest bezbarwnym lakierem ochronnym. Wyposażone jest w superenergooszczędny pakiet szybowy P5 o wysokiej klasie antywłamaniowej P2A, o podwyższonej wytrzymałości na stłuczenie. W pakiecie P5 zastosowano zewnętrzną szybę hartowaną, pokrytą dodatkowo powierzchnią łatwozmywalną. Znajdą się w nim także ciepłe ramki dystansowe TGI oraz powłoka niskoemisyjna. Wewnątrz znajduje się szyba laminowana z podwójnej warstwy szkła, z wewnętrzną, podwójną warstwą folii PVB. Przestrzenie międzyszybowe w pakiecie wypełnione są kryptonem, czyli gazem szlachetnym, który dodatkowo ogranicza straty ciepła na szybie. Okna z tym pakietem szybowym polecane są wszędzie tam, gdzie szczególnie istotna jest energooszczędność oraz bezpieczeństwo mieszkańców.
okna dachowe fakro kolankowe

Okno kolankowe BXP P5 może zostać połączone z oknem połaciowym na wiele sposobów, a także z różnymi rodzajami konstrukcji okien. Zalecany dobór okna kolankowego do połaciowego powinien zakładać tę samą szerokość okien oraz, w zakresie estetycznym – okna o takich samych profilach oraz kolorze oblachowania. Do montażu okien dachowych i kolankowych wymagane jest zastosowanie odpowiedniego kołnierza uszczelniającego Fakro. W ofercie Fakro można znaleźć wiele rozwiązań dodatkowych, które będą pasować do okien kolankowych i są to m.in. markizy, rolety i żaluzje, z którymi można ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń latem oraz kontrolować intensywność światła słonecznego w pomieszczeniach od lekkiego przyciemnienia, aż po 100% zaciemnienie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FAKRO BXP P5 78×75 okno kolankowe nieotwierane”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.