Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna dachowe roofart

OKNA DACHOWE ROOFART

Okna dachowe roofART to nowoczesna marka, która należy do duńskiego koncernu VKR Holding, czyli giganta światowej produkcji okien połaciowych z ponad 75-letnim doświadczeniem w branży. Również okna dachowe roofART wytwarzane są w najnowocześniejszych fabrykach Europy, słynących z zaawansowanych technologii i najwyższych standardów jakości produkcyjnej.

Wybierz poniżej do jakiego pomieszczenia poszukujesz okien.

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Okna dachowe roofART – jakość w dobrej cenie​

okna na poddasze roofart
Okna dachowe z fabryk VKR Holding trafiają do trzydziestu państw Europy, ciesząc się olbrzymim zaufaniem użytkowników i spełniając najwyższe standardy jakości w swojej dziedzinie, zawsze nadążając za wymaganiami nowoczesnego rynku. RoofART jest nieco mniej znaną gałęzią koncernu, która sukcesywnie rozwija swój asortyment o kolejne, nowoczesne i zoptymalizowane, wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach na każdą kieszeń. RoofART to ciepłe i funkcjonalne okna dachowe, wśród których znajdzie się wiele rozwiązań, odpowiadających na najróżniejsze potrzeby użytkowników. Wytwarzane z najwyższej jakości, ekologicznych komponentów oraz w oparciu o przyjazne środowisku technologie produkcji zapewniają wszystko, czego można obecnie wymagać od okien dachowych.

Ciepłe i szczelne okna dachowe roofART

okna dachowe roofart
Wysokiej jakości, ciepłe okna dachowe roofART posiadające pakiet trzyszybowy, w cenie wyposażone są w dodatkową, wysokoaktywną izolację termiczną IFC o najwyższej szczelności, wykonaną ze spienionego polietylenu. Jej sprężystość sprawia, że bardzo dokładnie dopasowuje się ona do przestrzeni pomiędzy wstawianym oknem a krokwiami dachowymi, niezwykle skutecznie chroniąc przed wilgocią, także tą nawiewaną przez porywiste wiatry, oraz przed stratami energii cieplnej z wewnątrz poddasza. Zestaw składający się z okna dachowego wraz z dołączoną izolacją wokółokienną to gwarancja osiągniecia deklarowanych przez producenta parametrów w zakresie izolacji termicznej, a otrzymując pakiet można mieć pewność najlepszego dopasowania i skuteczności.

Okna dachowe roofART – najlepsze surowce produkcyjne

Drewno sosny nordyckiej

roofart okna na dach najtaniej
Okna dachowe roofART cenione są za zrównoważone i ekologiczne podejście producenta do tego, jak zminimalizować szkodliwość produkcji i stosowanych materiałów. Drewno wykorzystywane do produkcji okien roofART to najwyższej jakości sosna nordycka, która uznawana jest za najlepszy dostępny surowiec do produkcji okien dachowych, wykazujący znacznie lepsze właściwości, cenne ze względu na wyzwania, przed którymi stają elementy wystawione na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych. Sosna nordycka odznacza się tym, że posiada drobniejsze i węższe słoje, wpływające na większą wytrzymałość i zachowanie wymiarów nawet pod wpływem zmian wilgotności powietrza. Sosna nordycka wykazuje naturalną, bardzo wysoką zawartość żywicy, dlatego drewno nie wchłania wilgoci oraz w bardzo niewielkim stopniu przewodzi temperaturę, dlatego samo jego zastosowanie znacznie wpływa na poprawę parametrów izolacji termicznej, w porównaniu do okien zbudowanych z innych gatunków sosny. Stosowane w oknach dachowych roofART drewno, w przeciwieństwie do rodzimej sosny, wyróżnia także wysoka twardość, dzięki czemu jest ona niezwykle odporna na powstawanie wgnieceń czy zadrapań.

Ekologiczny lakier Gori

roofart okna dachowe
W produkcji okien dachowych roofART, do zabezpieczania drewnianych profili okiennych stosowany jest ekologiczny lakier Gori, nakładany w podwójnej warstwie. Lakier Gori jest półmatowy, pozwala zachować naturalny kolor drewna oraz podkreśla jego strukturę. Jego zastosowanie zapewnia ochronę przed wpływem wilgoci, trwałym osadzaniem się zanieczyszczeń, a dzięki wyjątkowej trwałości, wpływa na znaczące wydłużenie żywotności okien także pod względem estetycznym. Ważnym aspektem lakierów Gori jest ich kompozycja, która opracowana została z myślą o łatwiejszym utrzymaniu profili okiennych w czystości, dlatego zabrudzenia nie wnikają w drewno, a do ich usunięcia wystarczy delikatny detergent. Lakier Gori nie złuszcza się ani nie rozwarstwia, a jedynie nieznacznie oraz równomiernie się ściera, dlatego dzięki stosowaniu dwóch warstw okna roofART nie wymagają tak częstych zabiegów konserwacyjnych – mogą być one przeprowadzane nawet po trzykrotnie dłuższym czasie niż standardowo (przy innych rodzajach preparatów stosowanych zazwyczaj w oknach dachowych).

Zalety okien dachowych roofART

Bezpieczeństwo

roofart okna dachowe
wszystkie okna dachowe roofART chroni w całości aż 25 letnia gwarancja producenta, co stanowi znacznie dłuższy okres ochronny, niż gwarancje nawet największych producentów dostępnych w Polsce.

Wyjątkowa szczelność

roofart okna dachowe
zastosowanie obwiedniowych uszczelek to pewność absolutnej szczelności okien, które stają się odporne nie tylko na intensywny i zacinający deszcz, ale również porywisty wiatr. Okna roofART nie tylko nie przeciekają, ale także nie świszczą od wiatru.

Powłoki niskoemisyjne

roofart okna dachowe
parametry izolacji termicznej podnosi dodatkowo zastosowanie zewnętrznej powłoki niskoemisyjnej o wysokiej wydajności, która ma dwie ważne właściwości – z jednej strony pozwala na zachowanie ciepła we wnętrzach w miesiącach grzewczych, z drugiej zaś w upalne dni ogranicza nagrzewanie się z zewnątrz, blokując fale podczerwone.

Izolacja IFC w zestawie

roofart okna dachowe
każde trzyszybowe okno dachowe roofART dostarczane jest wraz z bardzo skuteczną izolacją termiczną IFC, bez dodatkowych opłat. Otrzymane okno dachowe stanowi więc gotowy do montażu zestaw, bez konieczności szukania i dopasowywania odpowiedniego produktu dodatkowego. Zestaw IFC dba o zapewnienie najwyższych parametrów izolacji termicznej dla okna łączonego z dachem.

Wytrzymałość

roofart okna dachowe
wszystkie okna dachowe roofART wzbogacone są w zewnętrzną szybę hartowaną, co nawet sześciokrotnie podnosi wytrzymałość na niebezpieczne czynniki mechaniczne czy atmosferyczne, w tym gradobicie. Szyby hartowane to większe bezpieczeństwo także w wypadku stłuczenia – powstające odłamki są bardzo drobne i nieostre, dlatego nie zagrażają życiu ani zdrowiu w taki sposób, jak stłuczenia szyb tradycyjnych, szczególnie w przypadku spadania z dużej wysokości.

Akcesoria okienne

roofart okna dachowe
roofART w swojej ofercie zapewnia także szeroki zakres dodatków, z użyciem których można podnieść komfort użytkowania okien dachowych i mieszkania na poddaszu. Idealnie dopasowane i zaprojektowane dokładnie dla okien roofART rolety i markizy pozwalają kontrolować intensywność światła słonecznego we wnętrzach aż do całkowitego zaciemnienia oraz ograniczyć nagrzewanie poddasza w upalne dni. W ofercie roofART znajdą się dekoracyjne rolety przyciemniające, rolety zapewniające całkowite zaciemnienie oraz chroniące przed nagrzewaniem markizy zewnętrzne.

Ciepłe pakiety szybowe

okna dachowe roofart
okna dachowe roofART z trzyszybowym pakietem to bardzo wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej. Przestrzenie pomiędzy szybami wypełnione są argonem, co podnosi właściwości izolacyjne, zaś na obrzeżach szyb zastosowano ciepłe ramki dystansowe, szczególnie istotne dla ograniczenia przewodzenia ciepła w tych newralgicznych strefach. Wyjątkowa szczelność – zastosowanie obwiedniowych uszczelek to pewność absolutnej szczelności okien, które stają się odporne nie tylko na intensywny i zacinający deszcz, ale również porywisty wiatr. Okna roofART nie tylko nie przeciekają, ale także nie świszczą od wiatru.

Okna dachowe roofART z pakietem dwuszybowym

Wśród produktów roofART znaleźć można także okna dwuszybowe, czyli wariant jeszcze bardziej ekonomiczny. Okna z pakietem dwuszybowym zapewniają dobre parametry izolacji termicznej, wynoszące 1,3 W/m2K (Uw). Podobnie jak okna trzyszybowe roofART, powstają one z drewna sosny nordyckiej z ekologicznym lakierem Gori, zaś dwuszybowy pakiet z ciepłą ramką dystansową chroni zewnętrzna szyba hartowana oraz powłoka niskoemisyjna. Dwuszybowe okna roofART posiadają klasę wodoszczelności E1350 oraz odporność na obciążenie siłą wiatru o klasie C4. Okna wyposażone są w automatyczny nawiewnik wentylacyjny o wydajności 22 m3/h, a klamka posiada opcję mikrouchyłu. Dwuszybowe okna roofART zapewniają także dobrą izolację akustyczną, która wynosi 32 dB.

Okna dachowe roofART z pakietem trzyszybowym

Termoizolacyjne okna z pakietem trzyszybowym to przede wszystkim znacznie podwyższone parametry izolacji termicznej, będące wynikiem zarówno konstrukcji profili okiennych, jak i właściwości pakietu złożonego z trzech szyb. Komory międzyszybowe w pakiecie wypełnione są argonem, co ogranicza wymianę temperatur na szybie, zaś obrzeża szyb chronią ciepłe ramki dystansowe z materiału o wysokich właściwościach izolacyjnych. W oknach trzyszybowych zastosowano uszczelkę obwiedniową, która zapewnia całkowitą szczelność w zakresie ochrony przed wiatrem i wilgocią. Na szybkie znajdującej się od zewnętrznej strony umieszczona została powłoka niskoemisyjna, która zapobiega stratom energii grzewczej zimą, oraz chroni przed przegrzewaniem w miesiącach letnich. Okna trzyszybowe zawierają w zestawie izolację IFC.
Cart
Your cart is currently empty.