VELUX GDL 3066 94x252 trzyszybowe

VELUX GDL CABRIO PK19 94×252 3066 – Trzyszybowy balkon dachowy

Balkon dachowy VELUX GDL CABRIO 3066 o wym. 94x252

Balkony dachowe Velux GDL CABRIO to innowacyjne i ultranowoczesne rozwiązanie, które odmieni każde poddasze! Za ich sprawą możesz stworzyć niepowtarzalny charakter w swoich wnętrzach, zapewniając im nie tylko wyjątkowo skuteczne doświetlenie i izolacyjność cieplną, ale także unikalny design i komfort użytkowania, jakiego nie zapewni żadne inne okno dachowe – stwórz w swoim dachu balkon, bez konieczności przebudowy dachu i ciesz się nieograniczoną przestrzenią!
velux okna dachowe zamieniające się w balkon dachowy
VELUX GDL 3066 94x252 trzyszybowe (2)

VELUX GDL 3066 94x252

 • Okno-balkon o komfortowej obsłudze
 • Klasa PREMIUM
 • Innowacyjna konstrukcja
 • Klapowo-obrotowa część górna
 • Wysuwana część dolna
 • Bardzo wysoka izolacyjność termiczna
 • Profile z drewna sosnowego
 • Trzyszybowy pakiet superenergooszczędny
 • Wzmocniona konstrukcja
 • Wysoka izolacja akustyczna

Velux: balkon dachowy GDL CABRIO o wym. 94x252 – więcej niż tylko okno

Balkon dachowy Velux GDL CABRIO możesz już w kilka sekund przemienić z dwuskrzydłowego okna w dachu w funkcjonalny balkon. To więc nie tylko niezwykle skuteczne doświetlenie pomieszczenia na poddaszu naturalnym światłem, ale także możliwość dosłownego otwarcia dachu i cieszenia się pogodą i świeżym powietrzem z wnętrza pomieszczenia. Balkon dachowy GDL CABRIO w pozycji zamkniętej to wyrównana z powierzchnią dachu płaszczyzna, która po otwarciu dzieli się na klapowo-obrotową górę tworzącą rodzaj daszku, oraz wysuwany dół w roli barierki ochronnej. Z balkonu dachowego GDL możesz korzystać także jak z tradycyjnego okna dachowego, ponieważ można otworzyć również tylko jego górną część, gdy zajdzie taka potrzeba. Balkon dachowy GDL 3066 to przy tym superenergooszczędna konstrukcja z ciepłym i bezpiecznym pakietem trzyszybowym o podwyższonej wytrzymałości i z bezpieczną, klejoną szybą wewnętrzną.
velux balkon dachowy CARBRIO GDL

Velux: balkon dachowy GDL CABRIO 94x252 - budowa i właściwości

velux okno dachowe balkon dachowy GDL drewniany 3066 PK19 94x252 (1)
Balkon dachowy GDL 3066 składa się z części okiennej, czyli zamocowanego na górnych zawiasach górnego elementu, podnoszonego bezstopniowo ku górze do zewnątrz, do kąta 45°, co pozwala podejść swobodne do krawędzi i cieszyć się panoramicznym widokiem. Element dolny wysuwa się z kolei do przodu, tworząc zabezpieczenie-barierkę. Balkon GDL 3066 posiada profile wykonane z naturalnego drewna sosnowego, wspieranego technologią klejenia warstwowego i impregnacji, o parametrach izolacyjnych podnoszonych przez systemem ThermoTechnology. Powierzchnia drewna zabezpieczona jest bezbarwnym lakierem akrylowym, dzięki któremu nie będzie wymagała konserwacji przez lata. Konstrukcja wyposażona jest także w system wentylacji grawitacyjnej, zapewniający nieustanną wymianę powietrza przy otwartej klapie. Wentylacja wyposażona jest w filtr, chroniący przed zanieczyszczeniami i dostępem owadów. Całość jest niezwykle łatwa do utrzymania w czystości – szyby po zewnętrznej stronie umyjesz obracając skrzydło o 180°, a jego pozycję zablokujesz zasuwką. Filtr powietrza także można łatwo wyjąć i wyczyścić zwykłymi środkami myjącymi. Dodatkowo, w balkonie dachowym GDL można zastosować wiele akcesoriów podnoszących komfort użytkowania, jak rolety i żaluzje Velux, które można zamontować w kilka chwil dzięki specjalnym uchwytom.

Velux: Balkon dachowy GDL Cabrio – pakiet szybowy i parametry izolacyjne

velux okno dachowe balkon dachowy GDL drewniany 3066 PK19 94x252 (2)

Innowacyjny pakiet trzyszybowy –66 to zaawansowane rozwiązanie, łączące w sobie bezpieczeństwo, trwałość i izolację termiczną na najwyższym poziomie. Na pakiet składa się bezpieczna, laminowana szyba wewnętrzna, która posiada klasę wytrzymałości antywłamaniowej P2A, ma właściwości superenergooszczędne oraz chroni przed odłamkami szkła w przypadku stłuczenia. Z kolei po stronie zewnętrznej zastosowano szybę hartowaną, odporną na gwałtowne zjawiska atmosferyczne, pokrytą powłoką łatwozmywalną i antyroszeniową, dzięki której mycie powierzchni jest jeszcze łatwiejsze.
Balkon GDL o wymiarach 94×252 wyposażony jest w system uszczelek na skrzydle, dzięki czemu odznacza się najwyższą klasą szczelności. Posiada także bardzo wysoką, 3. klasę wytrzymałości na uderzenia, co oznacza wysoką ochronę przed próbami siłowego otwarcia z zewnątrz.
Konstrukcja balkonu dachowego GDL to bardzo skuteczna ochrona przed utratą ciepła z wnętrz – wykazuje przenikalność cieplną Uw w okolicach 1,2 W/m2K, Ug = 0,5 oraz współczynnik pozyskiwania energii cieplnej g = 0,51. To także bardzo wysokie parametry izolacji akustycznej Rw = 37 dB, co zapewnia najwyższy komfort we wnętrzach.

Balkon dachowy Velux GDL CABRIO 3066 – parametry techniczne

 • Dwuskrzydłowe okno dachowe

 • Funkcja balkonu dachowego

 • Wymiary - PK19 94x252

 • Otwieranie – górna część klapowo-obrotowa, dolny element wysuwany

 • Przenikanie ciepła Uw (W/m2K) – 1,2

 • Przenikanie ciepła Ug (W/m2K) – 0,5

 • Komory międzyszybowe – 2

 • Izolacja akustyczna – 37 dB

 • Kolor oblachowania – RAL 7043

 • Do dachów o nachyleniu w przedziale 35° - 53°

 • Gwarancja Velux: 10 lat na całe okno, 15 lat na okucia stalowe, 15 lat gwarancji profili drewniano-poliuretanowych, 20 lat na szyby

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VELUX GDL CABRIO PK19 94×252 3066 – Trzyszybowy balkon dachowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!