Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna dachowe klapowo obrotowe drewniane velux

OKNA DACHOWE VELUX DREWNIANE O KONSTRUKCJI KLAPOWO-OBROTOWEJ

Drewniane okna dachowe Velux to najlepszy wybór do poddaszy mieszkalnych, dzięki któremu wnętrza nabierają światła, uroku i niepowtarzalnego klimatu. Z drewnianymi oknami o konstrukcji klapowo-obrotowej pomieszczenia pod dachem zyskują nowy wymiar komfortu dzięki nowym możliwościom.

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Poznaliście już produkty w kategorii okien uchylno-obrotowych drewnianych VELUX
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący tych okien - sprawdź i dowiedz się więcej

Wygoda i funkcjonalność z drewnianymi oknami klapowo-obrotowymi Velux

Okna o konstrukcji klapowo-obrotowej zapewniają podwójny komfort użytkowania – w zależności od potrzeb mogą być otwierane jak standardowe okna obrotowe ze środkową osią obrotu, jak i poprzez uniesienie całego skrzydła na wysokość 45°, co zapewnia panoramiczny widok oraz możliwość swobodnego podejścia do otwartego okna. Okna klapowo-obrotowe wyposażone są w dwa, niezależnie działające mechanizmy, z których jeden to górne zawiasy a drugi – oś obrotowa. Do obsługi służą aluminiowa klamka u dołu konstrukcji oraz górny uchwyt.
klapowo obrotowe drewniane okna dachowe velux (1)
Velux do produkcji okien o drewnianych profilach, w tym także tych do okien o konstrukcji klapowo-obrotowej wykorzystuje najwyższej jakości, selekcjonowane drewno sosnowe, kontrolowane zarówno przed zakupem, jak i w fabrykach Velux, także pod kątem wewnętrznych wad, do czego wykorzystuje się promienie X-RAY. Jakość materiału pod kątem użytkowym podnoszą między innymi technologia klejenia warstwowego wraz z impregnacją próżniową, następnie zaś powierzchnia drewna pokrywana jest ekologicznym, wodnym lakierem zabezpieczającym. Metoda klejenia warstwowego to jedna z najlepszych metod obróbki drewna, które będzie musiało zmagać się z wieloma obciążeniami – technologia krzyżowego sklejania lameli gwarantuje maksymalizację wytrzymałości oraz pełną stabilność wymiarową, pozwala też pozbyć się większości naturalnych wad materiału – staje się on odporny na odkształcenia wynikające ze skrajnych temperatur oraz podwyższonej wilgotności, uzyskuje też sztywną strukturę, która wytrzymuje nawet bardzo duże obciążenia.
klapowo obrotowe drewniane okna dachowe velux (2)
Metoda impregnacji próżniowej drewna to z kolei skuteczniejsze, dogłębne wypełnianie drewna impregnatem, który działa ochronnie także pod powierzchnią. Drewno sosnowe jest ponadto opracowywane w systemie ThermoTechnology, dzięki któremu uzyskuje jeszcze lepsze parametry w zakresie izolacji termicznej. Drewno jest w tej technologii łączone z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS, o właściwościach blokujących przewodzenie ciepła. W dodatku zastosowano także zamki o wzmocnionej konstrukcji oraz samosmarowne zawiasy, co w całości zapewnia oknom klapowo-obrotowym Velux bardzo wysoką, trzecią klasę odporności na uderzenia.

Drewniane okna dachowe Velux – zalety okien klapowo-obrotowych

Okna klapowo – obrotowe Velux to produkt klast PREMIUM, dlatego gwarantuje najwyższą jakość wykonania oraz materiałów, a też wiele dodatkowych rozwiązań dążących do podniesienia komfortu i wygody użytkowania.
Podwójny system otwierania, czyli obrotowy oraz unoszący skrzydło do kąta 45° – zapewnia wybór metody otwarcia oraz panoramiczny widok na okolicę, konstrukcja pozwala podejść do krawędzi nawet bardzo wysokim osobom.
Posiadają zarówno uchwyt otwierający u góry, jak i aluminiową klamkę na dole, a każde odpowiada za inny sposób otwarcia. Rama okna zachowuje przy tym nowoczesny i estetyczny wygląd z zachowaną spójnością.
Zintegrowana wentylacja wyposażona w filtr zapewnia stałą wymianę powietrza we wnętrzach, bez owadów i kurzu oraz bez konieczności otwierania okna i wychładzania – dzięki temu wnętrze zachowuje zdrowy mikroklimat a wietrzenie może odbywać się rzadziej.
klapowo obrotowe drewniane okna velux (2)
klapowo obrotowe drewniane okna velux (1)
Konstrukcja chroniąca ciepło – system ThermoTechnology, który poprawia parametry termoizolacyjne oraz ogólną wytrzymałość profili. Obejmuje wiele rozwiązań, które razem składają się na jeszcze lepszą izolację.
Technologie udoskonalające drewno pozwoliły na wysmuklenie profili oraz tym samym – zwiększenie powierzchni przeszklenia o 10%, w porównaniu do konkurencyjnych okien o takich samych rozmiarach.
Dodatkowa uszczelka zapewniająca najwyższą klasę szczelności, zarówno w zakresie porywistych wiatrów, jak i ulewnych, zacinających deszczy, niezależnie od kąta nachylenia dachu.
Wyposażone w energooszczędny pakiet trzyszybowy, zapewniają izolację termiczną na poziomie Uw = 1,1 W/m2K (z pakietem szybowym –68), która może być dodatkowo podniesiona z użyciem montażowego zestawu izolacyjnego.
drewniane okna dachowe velux uchylno obrotowe (2)
drewniane okna dachowe velux uchylno obrotowe (1)
Zapewniają panoramiczny widok oraz komfort użytkowania, szczególnie w porównaniu do klasycznych okien ze środkową osią obrotu.
Okna Velux posiadają gotowy system przeznaczony do szybkiego montażu rolet i markiz do okien dachowych, dzięki czemu na ich instalację wystarczy zaledwie kilka minut.
Bardzo dobra izolacyjność akustyczna – przynajmniej 35 dB, dzięki czemu okna klapowo-obrotowe Velux sprawdzą się znakomicie także w pomieszczeniach przeznaczonych do spania.
Okna zostaną objęte nawet 20-letnią gwarancją producenta, jeżeli zostaną zamontowane razem z zestawem izolacyjnym BDX oraz po wypełnieniu kwestionariusza przedłużającego gwarancję.
Cart
Your cart is currently empty.

Tylko do końca października lub do wyczerpania zapasów! Rabat 50% od cen katalogowych na trzy najpopularniejsze dachówki Creaton – płaska Simpla, falista Titania oraz nowoczesna Koda. Do tego jak zawsze darmowa wycena całego dachu!