Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

okna kolankowe velux drewniane

DREWNIANE KOLANKOWE OKNA DACHOWE VELUX​

Z drewnianymi oknami kolankowymi Velux można wpuścić do pomieszczeń poddasza jeszcze więcej naturalnego światła oraz niezwykle skutecznie powiększyć przestrzeń optycznie. W połączeniu z tradycyjnymi oknami połaciowymi mogą tworzyć niezwykle efektowne układy, które nie tylko interesująco się prezentują, ale i są wyjątkowo praktyczne w użytkowaniu.

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Poznaliście już produkty w kategorii kolankowych drewnianych okien VELUX
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący tych okien - sprawdź i dowiedz się więcej

Drewniane okna kolankowe Velux – więcej możliwości na poddaszu

Kolankowe okna dachowe Velux to wyjątkowo interesujące, a zarazem proste i wygodne rozwiązanie, które pozwala „przedłużyć” okno dachowe w dolnej części i zapewnić jeszcze więcej światła, docierającego od podłogi. Okna kolankowe zapewniają wiele dodatkowych możliwości aranżacyjnych, łącząc zalety tradycyjnych okien dachowych z tym wszystkim, co oferuje pionowy typ okien. Widok staje się panoramiczny i niemal nieograniczony a klimat poddasza wyjątkowy i pełen uroku.
velux drewniane okna dachowe kolankowe (2)
Zastosowanie okien kolankowych zapewnia szereg nowych możliwości dla pomieszczeń poddasza – można je łączyć z wybranymi oknami połaciowymi i powiększyć pomieszczenie optycznie. Zastosowanie dwóch (lub więcej) zestawów to efekt niemal otwartego dachu a elementy można dodatkowo łączyć z oknami bez możliwości otwierania, które są tańsze. Wnętrza z zestawami okien dachowych to najpiękniejsza ozdoba m.in. salonu czy też wyjątkowej sypialni na poddaszu.
velux drewniane okna dachowe kolankowe (3)
Istnieje wiele rodzajów kolankowych okien Velux, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb wynikających ze specyfiki pomieszczenia. W ofercie Velux znajdą się zarówno okna kolankowe o konstrukcji uchylnej wykonane z naturalnego, lakierowanego drewna, jak i okna bez możliwości otwierania, a także okna kolankowe wykonane z drewna w powłoce poliuretanowej, które można stosować w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności.
kolankowe drewniane okna dachowe velux
Okna kolankowe pozwalają w prosty, a zarazem praktyczny sposób powiększyć powierzchnię przeszklenia wymaganą dla poddaszy mieszkalnych (czyli minimum 1:8) lub zwyczajnie zwiększyć intensywność światła. Promienie słoneczne docierające do pomieszczenia już niemal od podłogi to niezwykły urok i możliwości interesujących aranżacji.
velux drewniane okna dachowe kolankowe (4)
Okna kolankowe mogą być montowane bliźniaczo, czyli łączone ze sobą w poziomie. Rozwiązanie takie zapewnia jeszcze większą ilosć światła na poddaszu. Wszystko zależy jedynie od wysokości ścianki kolankowej.

Drewniane okna kolankowe – konstrukcja

  • Okna kolankowe Velux wytwarzane są z klejonego i impregnowanego drewna sosnowego, zabezpieczonego bezbarwnym lakierem lub z drewna w powłoce poliuretanowej, odpornej na wilgoć.

  • Okna kolankowe Velux z naturalnego drewna powstają w konstrukcji ThermoTechnology, polegającej m.in. na łączeniu drewna z wysokoizolacyjnym EPS, a także wyposażeniu w dodatkową uszczelkę, co wyraźnie poprawia parametry izolacji termicznej i w pełni współgra z właściwościami supertermoizolacyjnych okien połaciowych Velux.

  • Najwyższej jakości konstrukcja drewnianych okien kolankowych Velux zapewnia bardzo wysoką, 3. klasę wytrzymałości na uderzenia z zewnątrz, co chroni przed niepowołanym otwarciem, wykopaniem czy też uszkodzeniem w wyniku silnego wiatru, co w połączeniu z zewnętrzną szybą hartowaną zapewnia wysoki wymiar bezpieczeństwa.

  • Okna osiągają 3. klasę przepuszczalności powietrza, chronią przed nawiewaniem zimnego powietrza, świszczeniem oraz ulewnym deszczem.

  • W oknach kolankowych może być zastosowana zarówno bezpieczna, klejona szyba wewnętrzna o klasie antywłamaniowej P2A oraz zabezpieczająca przed odłamkami szkła, a także hartowana szyba zewnętrzna lub szyby o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej (w zależności od wybranego modelu).

  • Ulepszonej jakości drewno pozwoliło na ograniczenie szerokości profili okiennych a tym samym na zwiększenie powierzchni przeszklenia, co w pełni współgra z konstrukcją okien dachowych Velux – grubość profili oraz szerokość przeszklenia pozostaje taka sama dla okien tej samej szerokości.

  • Łączenie pomiędzy oknem kolankowym a połaciowym jest wąskie, co tworzy efekt jednej płaszczyzny przeszklenia.

  • Otwieranie uchylne zapewnia dodatkową możliwość wygodnego wietrzenia oraz umycia okien. Okno posiada także zabezpieczającą przed przypadkowym otwarciem blokadę, szczególnie ważną w przypadku obecności małych dzieci.

  • W standardzie okna wyposażone są w uchwyty przeznaczone do szybkiego montażu rolet i żaluzji Velux.

Drewniane okna kolankowe Velux – co warto wiedzieć

kolankowe drewniane okna dachowe (2)
Łączenie okien kolankowych z oknami połaciowymi musi zakładać przede wszystkim dopasowanie tych okien pod względem szerokości. Technicznie dostosowane są one do montażu w dachach, których kąt nachylenia mieści się w przedziale 15° – 90°, z kolei ścianka kolankowa nie może być niższa niż 85 cm. Przeznaczone są do montażu w zestawie z oknem połaciowym, co wymaga zastosowania specjalnego kołnierza uszczelniającego. Dla zachowania bezpieczeństwa zaleca się, aby montaż przeprowadzał doświadczony dekarz lub montażysta.
Jeżeli dopiero planujesz budowę domu i chcesz wcześniej zaplanować otwory pod przyszłe okna dachowe wraz z oknami kolankowymi pamiętaj, że wykonanie otworu musi zakładać ok. 2 lub 3 cm zapasu po obydwu bokach, w zależności od planowanego rozmiaru okna. Jeżeli ścianka kolankowa jest bardzo wysoka, istnieje także możliwość wybrania na przykład dwóch okien pionowych, które można złączyć ościeżnicami i zamontować jedno nad drugim.
Cart
Your cart is currently empty.
darmowa wycena okien dachowych

Wiemy że wybór okien dachowych może być skomplikowany, dlatego skorzystaj z porady naszych specjalistów którzy z chęcią pomogą wybrać odpowiedni model okna, kołnierza a nawet dodatki do Twoich okien. Zostaw do siebie kontakt lub zadzwoń do nas a z chęcią pomożemy