okno dachowe velux kolankowe otwierane trzyszybowe VFA VFB 78x115

Okno kolankowe VELUX VFA/VFB 3068 MK36 78×115 – trzyszybowe

3 539,34 

PRODUCENT: Velux

PAKIET: 2-szybowy

MATERIAŁ: drewno sosnowe

DODATKOWE INFORMACJE: okno kolankowe – do połączeń z oknem dachowym

 

Okno kolankowe VELUX VFA/VFB 3070 MK36 78x115

Poznaj najciekawsze możliwości z oknami kolankowymi Velux – dzięki nim w łatwy sposób rozbudujesz swoje okno dachowe i zapewnisz wnętrzom poddasza jeszcze więcej światła dziennego. Okna VFA/VFB 3068 przeznaczone są do montażu pionowego w ściance kolankowej, dlatego w połączeniu z oknami połaciowymi Velux tworzą praktyczne i interesujące połączenie wszystkich korzyści wynikających z montażu obu rodzajów okien – dachowych oraz tradycyjnych, pionowych. Zestawy składające się z okna dachowego Velux w połączeniu z oknem kolankowym to rozległe przeszklenie, zapewniające zarówno więcej światła w pomieszczeniach, jak i panoramiczny, obejmujący szerszy kąt widok na zewnątrz. Okna kolankowe VFA/VFB 3068 mają drewniane profile oraz znaną z okien pionowych konstrukcję ze skrzydłem otwieranym do boku, dlatego właśnie w zestawie z oknem kolankowym zapewniają najwyższy komfort użytkowania i więcej możliwości.
okno kolankowe velux otwierane

Velux: okna kolankowe VFA/VFB 3068 rozm. 78x115 – specyfika

 • Montaż w ściance kolankowej
 • Łączenie z oknem dachowym
 • Skrzydło otwierane do boku
 • Energooszczędna konstrukcja ThermoTechnology
 • Trzyszybowy, supertermoizolacyjny pakiet
Trzyszybowe, supertermoizolacyjne okno kolankowe VFA/VFB 3068 w rozmiarze 78×115 to produkt przeznaczony wyłącznie do tworzenia zestawu z oknem połaciowym i nie może być montowane jako samodzielne okno. Do jego montażu wymagana jest także ścianka kolankowa. Okno VFA/VFB stanowi przedłużenie okna dachowego w dolnej części, może być przy tym montowane tuż nad podłogą. Dzięki połączeniu okna dachowego z oknem kolankowym zapewniony jest szerszy kat padania światła słonecznego, co skuteczniej doświetla poddasze, poszerzony jest także zakres widoczności na zewnątrz, obejmując także elementy znajdujące się naprzeciw. Zestaw składający się z okna VFA/VFB oraz okna montowanego pod skosem to także optyczne powiększenie poddasza i wyjątkowy charakter wnętrza. Z pomocą okien kolankowych stosowanych jako dodatek do okna dachowego można ponadto w prosty sposób zwiększyć powierzchnię przeszklenia, tak aby była ona odpowiednia do wielkości pomieszczenia i zapewniała wymaganą intensywność naturalnego oświetlenia. Okna kolankowe VFA/VFB 3068 mają profile wykonane z naturalnego drewna sosnowego, dlatego najlepiej sprawdzą się w standardowych pomieszczeniach codziennego użytku, takich jak pokoje dzienne, salony czy sypialnie zlokalizowane na poddaszach.

Okno kolankowe VFA/VFB 3068 w rozmiarze 78x115 – konstrukcja i zalety

Okna kolankowe VELUX VFA/VFB 3068 zbudowane są z najwyższej jakości, klejonego warstwowo i impregnowanego drewna sosnowego, pokrytego bezbarwnym lakierem ochronnym, który zapewnia powierzchni długoletnią trwałość, bez konieczności przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych. Profile wspiera dodatkowo system ThermoTechnology, w którym drewno wzbogacane jest o wysokoizolacyjne tworzywo EPS, co dodatkowo podnosi parametry izolacji termicznej, a wyposażenie w dodatkowe uszczelki obwiedniowe zapewnia najwyższą, czwartą klasę szczelności, chroniąc przed chłodem i silnym wiatrem. Okna VFA/VFB 3068 mają konstrukcję przypominającą tradycyjne okna pionowe, czyli ze skrzydłem okiennym otwieranym do boku – okno VFA otwiera się w lewo a okno VFB otwiera się w prawo. Konstrukcja okien jest wzmocniona i zapewnia bardzo wysoką, trzecią klasę odporności na uderzenia i chroni przed próbami siłowego wyważenia z zewnątrz. Parametry izolacji termicznej wspiera supertermoizolacyjny pakiet trzyszybowy –68, z bezpieczną, laminowaną szybą od wewnątrz (klasa antywłamaniowa P2A) i wytrzymałą, hartowana szybą zewnętrzną, którą pokryto powłoką antyroszeniową. Pakiet zapewnia bardzo wysoką ochronę przed utratą ciepła, na poziomie Uw = 1,1 W/m2K oraz bardzo wysoką izolację akustyczną Rw = 35 dB, co stanowi gwarancję najwyższego komfortu we wnętrzach.
velux okno dachowe kolankowe otwierane (2)

Okno kolankowe VFA/VFB 3068 Velux – detale produktu

 • Dolne uzupełnienie okna dachowego Velux

 • Przeznaczone do montażu w ściance kolankowej

 • Wymiary - 78x115

 • Materiał – naturalne drewno sosnowe

 • Supertermoizolacyjny pakiet trzyszybowy

 • Przenikania ciepła Uw (W/m2K) – 1,1

 • Komory międzyszybowe – 2

 • okno VFA - skrzydło otwiera się w lewo

 • okno VFB - skrzydło otwiera się w prawo

 • Izolacja akustyczna – 35 dB

 • Kolor oblachowania – RAL 7043

 • Gwarancja Velux: 10 lat na całe okno, 15 lat na okucia stalowe, 20 lat na szyby

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okno kolankowe VELUX VFA/VFB 3068 MK36 78×115 – trzyszybowe”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.