okno kolankowe velux VFA VFB 3070 MK38 78x137

VFA VFB 3070 MK38 78×137 okno kolankowe VELUX – dwuszybowe drewniane

2 947,06 

PRODUCENT: Velux
PAKIET: 2-szybowy
MATERIAŁ: drewno sosnowe
DODATKOWE INFORMACJE: okno kolankowe – do połączeń z oknem dachowym

 

Okno kolankowe VELUX VFA/VFB 3070 MK38 78x137

Okna kolankowe Velux to prosta i wygodna metoda na zapewnienie wnętrzom poddasza jeszcze większej intensywności światła słonecznego. Jeżeli na poddaszu ze skosami znajduje się też ścianka kolankowa, to jest to idealna możliwość na połączenie tradycyjnego okna połaciowego z oknem kolankowym. Dzięki temu powstaje jeszcze większe przeszklenie, zaczynające się tuż nad podłogą, pozwalając cieszyć się wyjątkowym widokiem na zewnątrz. Okna kolankowe VFA/VFB 3070 wykonane z najwyższej jakości drewna oraz o konstrukcji otwieranej do boku, stanowią bardzo wygodną możliwość połączenia zalet okien połaciowych, na przykład otwieranych obrotowo, z korzyściami wynikającymi z montażu okien pionowych.

VELUX okno dachowe kolankowe VFA VFB otwieranie prawe lub lewe 3070 dwuszybowe
okno kolankowe velux VFA VFB 3070 MK38 78x137 (2)

VELUX VFE 3070

 • Okno do montażu w ściance kolankowej
 • Do łączenia z oknami połaciowymi
 • Otwieranie do boku
 • Energooszczędna konstrukcja
 • Drewniane profile okienne ThermoTechnology
 • Dwuszybowy pakiet energooszczędny

Dwuszybowe okno kolankowe VFA VFB 3070 w rozmiarze 78×137 przeznaczone jest wyłącznie do montażu w zestawie z oknem dachowym i nie może być stosowane oddzielnie. Stanowi dolne przedłużenie okna dachowego, montowane w ściance kolankowej, dlatego zapewnia poszerzony kąt padania światła słonecznego oraz większą widoczność, co w połączeniu z oknem skośnym tworzy wyjątkowy efekt wizualny oraz optyczne powiększenie pomieszczenia. To także idealne rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie powierzchni przeszklenia okien dachowych w stosunku do wymagań względem wielkości pomieszczenia, co ma ogromne znaczenie pod względem zapewnienia zdrowej i komfortowej ilości naturalnego oświetlenia we wnętrzach. Za sprawą zestawów okien dachowych z oknami kolankowymi można tworzyć niezwykle efektowne układy i kreować nietuzinkowy charakter poddasza na niemal nieograniczoną ilość sposobów. Drewniane profile okien kolankowych VFA/VFB 3070 w rozmiarze 78×137 to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń standardowego użytku, czyli do pokoi dziennych, salonów czy sypialni na poddaszu.

Okna kolankowe VFA VFB 3070 – budowa i właściwości

okna kolankowe velux otwieranie prawe i lewe VFA VFB 3070 MK38 78x137

Okna kolankowe VFA/VFB 3070 mają profile z klejonego warstwowo i impregnowanego drewna sosnowego, zabezpieczonego lakierem bezbarwnym, dzięki czemu są trwałe i przez wiele lat nie będą wymagały konserwacji. Drewno łączone jest ponadto z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS w systemie ThermoTechnology. Ościeżnica wyposażona w dodatkowe uszczelki zapewnia najwyższą, czwartą klasę szczelności, skutecznie chroniąc przed przenikaniem wiatru oraz zimna. Konstrukcja okien zapewnia obsługę podobną, jak w przypadku tradycyjnych okien pionowych, ponieważ skrzydło otwiera się do boku – w przypadku okien VFA skrzydło otwiera się w lewo, w przypadku okien VFB skrzydło otwiera się w prawo.

Okna kolankowe velux otwieranie prawe i lewe VFA VFB 3070 MK38 78x137

Drewniana konstrukcja okien kolankowych VFA/VFB 3070 to także trzecia klasa odporności na uderzenia, co stanowi wysokie zabezpieczenie przed próbami otwarcia okna z zewnątrz. Okno kolankowe VFA/VFB 3070 o rozmiarze 78×137 posiada energooszczędny pakiet dwuszybowy –70, składający się z zewnętrznej szyby hartowanej oraz laminowanej, antywłamaniowej szyby o klasie P2A, w komorą międzyszybową wypełnioną argonem. Jest to pakiet, który poza izolacją termiczną zapewnia także wysoki stopień pozyskiwania energii cieplnej ze słońca. Parametry pakietu szybowego w zakresie izolacji termicznej wynoszą Uw = 1,3 zaś w zakresie izolacji akustycznej – 35 dB, co przekłada się na bardzo wysoki komfort użytkowania.

Okno kolankowe Velux VFE 3070 w rozm. 78x137 – parametry techniczne

 • Dolne przedłużenie okna dachowego Velux

 • Do montażu w ściance kolankowej

 • Wymiary - MK38 78x137

 • Materiał – drewno sosnowe

 • Dwuszybowy pakiet termoizolacyjny

 • Otwieranie – do boku, klamka z boku skrzydła

 • okno VFA - skrzydło otwiera się w lewo

 • okno VFB - skrzydło otwiera się w prawo

 • Współczynnik przenikania ciepła Uw (W/m2K) – 1,3

 • Współczynnik przenikania ciepła Ug (W/m2K) – 1,0

 • Komory międzyszybowe – 1

 • Kolor oblachowania – RAL 7043

 • Gwarancja Velux: 10 lat na całe okno, 15 lat na okucia stalowe, 20 lat na szyby

VELUX okno dachowe do połaczenia kolankowego VFA VFB otwierane

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VFA VFB 3070 MK38 78×137 okno kolankowe VELUX – dwuszybowe drewniane”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart
Your cart is currently empty.