Pozostałe kategorie

Zaobserwuj nas na FB aby być zawsze na bieżąco

gll 1061 velux okna dachowe drewniane obrotowe

OBROTOWE DREWNIANE OKNA DACHOWE VELUX GLL 1061

Trzyszybowe, termoizolacyjne okna dachowe drewniane w klasie STANDARD to najbardziej uniwersalna konstrukcja dla poddaszy mieszkalnych, wysoki komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo i trwałość w najbardziej przystępnej kategorii cenowej Velux!

Wszystkie produkty w tej kategorii:

Skorzystaj z filtrów

Sprawdź wszystkie produkty w tej kategorii lub skorzystaj z filtrów poniżej aby wybrać te najbardziej pasujące do Twoich wymagań.

Poznaliście już ceny i rozmiary drewnianych okien obrotowych VELUX GLL 1061
poniżej prezentujemy poradnik dotyczący tych okien - sprawdź i dowiedz się więcej

Najważniejsze cechy

 • Ekonomiczna klasa STANDARD

 • Konstrukcja z górnym otwieraniem

 • Naturalne drewno sosnowe

 • Filtr powietrza – chroni przed owadami i kurzem

 • Posiada dodatkową uszczelkę

 • Wyposażone z wentylację zintegrowaną z klamką

 • Bezpieczne szyby

 • Powłoka chroniąca przed promieniowaniem UV

 • Wysokie parametry termoizolacyjne

Obrotowe okno dachowe GLL 1061 z górnym otwieraniem – jakość w przystępnej cenie

velux okna dachowe gll 1061 trzyszybowe drewniane obrotowe (2)
Jakość, która dotąd dostępna była wyłącznie w produktach podwyższonej jakości, czyli w klasie STANDARD PLUS, teraz pojawia się w najbardziej przystępnej cenowo kategorii produktów Velux STANDARD – to trzyszybowe, termoizolacyjne okno o wysokich parametrach spełnia nawet wysokie wymagania i idealnie sprawdzi się na każdym poddaszu mieszkalnym. Konstrukcja z górnym otwieraniem będzie najwygodniejsza w przypadku okien zamontowanych nisko oraz gdy pod oknem umiejscowione są np. meble.
velux okna dachowe gll 1061 trzyszybowe drewniane obrotowe (1)
Okno GLL 1061 ma konstrukcję z naturalnego drewna sosnowego, opracowanego w technologii klejenia warstwowego oraz impregnacji, a powierzchnia pokryta jest akrylowym, bezbarwnym lakierem zabezpieczającym, co razem składa się na najwyższą trwałość oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Elementy drewniane przez wiele lat nie będą wymagały zabiegów konserwacyjnych.
gll 1061 okna dachowe trzyszybowe velux
Wysokie parametry izolacji termicznej dla całego okna zapewnia połączenie konstrukcji ThermoTechnology, w której wykonane są profile oraz energooszczędnego, trzyszybowego pakietu. ThermoTechnology łączy wyselekcjonowane drewno z poprawiającym izolację tworzywem EPS, co zmniejsza przewodzenie cieplne, zaś pakiet szybowy z dwiema komorami wypełnionymi argonem oraz z ciepłą ramką dystansową chronią przed stratami ciepła na powierzchni przeszklenia.
Poprawa jakości drewna umożliwiła zmniejszenie szerokości profili okiennych oraz zwiększenie powierzchni przeszklenia, dzięki czemu do pomieszczeń przedostaje się jeszcze więcej światła słonecznego.
Skrzydło okienne posiada dodatkową uszczelkę obwiedniową, co najskuteczniej chroni przed chłodem, wiatrem i deszczem, zapewniając najwyższą klasę szczelności.
Okna GLL 1061 wyposażone są w automatyczny nawiewnik wentylacyjny z filtrem powietrza, co zapewnia stałą cyrkulację nawet przy zamkniętym oknie, bez owadów, zanieczyszczeń powietrza oraz wychładzania pomieszczeń.
okna dachowe velux gll 1061 (2)
Konstrukcja obrotowa ze środkową osią obrotu, zastosowana w oknach GLL 1061 umożliwia obrót skrzydła o 180°, a zasuwka pozwala zablokować je w wybranej pozycji, co ułatwia mycie. Okno posiada także blokadę chroniącą przed otwarciem przez dzieci oraz lub np. w wyniku porywistych wiatrów.
okna dachowe velux gll 1061 (1)
Okno obrotowe GLL 1061 to wysokie bezpieczeństwo – posiada 3. klasę odporności na uderzenia, co zapewnia wysoką wytrzymałość w związku z próbami otworzenia z zewnątrz czy też w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych oraz innych czynników mechanicznych. Posiada także hartowaną szybę zewnętrzną, która chroni przed skutkami gradobicia.

Okno obrotowe GLL 1061 – dodatkowe możliwości

W ofercie Velux przewidziano bardzo duży wybór akcesoriów dodatkowych – rolet, żaluzji i markiz, które można ponadto zamontować w kilka minut dzięki zastosowanym w oknach uchwytach.
Okna GLL 1061 można dodatkowo doposażyć w elementy sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA, a silnik ukryty będzie pod klapą wentylacyjną i pozostanie niewidoczny przy zamkniętym oknie. Okno ze sterowaniem elektrycznym może być obsługiwane z użyciem klawiatury naściennej lub aplikacji na smartfonie.
Okno dostępne jest także w wariancie konstrukcji z dolnym otwieraniem (model 1061B), które może być wygodniejszym rozwiązaniem w przypadku okien zamontowanych wysoko.

Informacje techniczne

 • Klasa produktu - STANDARD

 • Okno przeznaczone jest do montażu w dachach o kącie nachylenia w przedziale 15 - 90°

 • Przenikalność cieplna Uw – 1,1 W/m2K

 • Współczynnik Ug – 0,6 W/m2K

 • Izolacja akustyczna [Rw] – 32 dB

 • Przepuszczalność energii całkowitej g – 0,55

 • Przepuszczalność światła – 74%

 • Wydajność wentylacji (różnica ciśnień 10 Pa m2/h) 18-30

 • Ciepła ramka dystansowa

 • Dwie komory międzyszybowe

 • Wentylacja z filtrem kurzu i owadów

Gwarancja – 10 lat na całe okno, 20 lat na szyby a także 15 lat na okucia stalowe. Gwarancję można także przedłużyć do 20 lat decydując się na montaż z zastosowaniem zestawu izolacyjnego BDX (oraz zarejestrowaniu przedłużenia gwarancji).
mycie okien velux

MYCIE I CZYSZCZENIE OKIEN DACHOWYCH VELUX GLL 1061

Po zakupie okien Velux GLL 1061 bardzo ważne jest, aby pamiętać o regularnym czyszczeniu, co bezpośrednio przekłada się na ich konserwację, a w następstwie na kondycję i żywotność. Klienci sklepu internetowego dachowe-okna.pl mogą się zastanawiać czy produkty Velux GLL 1061 wymagają szczególnych środków pielęgnacji lub sposobów mycia. Odpowiemy na to pytanie od razu – oczywiście nie wymagają. Należy jedynie przestrzegać pewnych ogólnych zasad, które znajdują zastosowanie w przypadku wszystkich okien dachowych oraz pamiętać o elementach konstrukcyjnych. Regularne i dokładne mycie okien Velux GLL 1061 zapewni im długotrwałe funkcjonowanie i przejrzystość.

JAK POPRAWNIE CZYŚCIĆ OKNA DACHOWE VELUX GLL 1061?

To z pewnością nie jest wielce trudne zadanie, któremu podoła każdy. Okno dachowe Velux GLL 1061 należy odblokować i obrócić o 180 stopni a następnie je zablokować, aby ułatwić sobie czyszczenie i korzystać z obu rąk w trakcie pracy. Blokadę włączamy za pomocą specjalnej zasuwki, która znajduje się w otworze w dolnej partii ościeżnicy.

 

Panel szybowy myjemy bardzo miękką i czystą szmatką. Należy pamiętać o tym, aby materiał był pozbawiony tzw. „kłaczków” oraz nie powodował zarysowań na szybie. Sam producent Velux poleca wykorzystać również czystą, niemetalową myjkę do okien.

 

Woda powinna być ciepła i najlepiej użyć tzw. „miękkiej”. W wielu domostwach woda jest „twarda” i zaleca się wówczas dolanie niewielkiej ilości detergentu zmiękczającego. Jest to ważne dla bezpieczeństwa powłoki okna. W sytuacji, gdy nie mamy takiego specyfiku i jesteśmy zmuszeni do korzystania z twardej wody, okna należy wytrzeć do sucha od razu po umyciu.

 

Pamiętajmy o tym, aby przygotować przestrzeń wokół okna zanim przejdziemy do faktycznej pracy. Należy odsunąć wszelkie meble i przedmioty, które mogą utrudnić nam zadanie. To też jest dobry moment na to, aby ściągnąć wszelkie przesłony okienne, typu firany czy zasłony, rolety lub żaluzje. Możemy je teraz umyć zgodnie z zaleceniami danego producenta.

 

Nie bez znaczenia jest pora dnia, którą wybierzemy. Mycie okien należy do czynności, którą najlepiej wykonywać w pogodny, dość jasny dzień, kiedy same szyby nie będą wystawione bezpośrednio na rażące promienie słoneczne. Dlaczego? Otóż nasze okna będą zwyczajnie zbyt szybko wysychać, pozostawiając wielce nieestetyczne zacieki – chcemy tego uniknąć. Jeżeli mycie okien wykonujemy zimą, nie powinno być na zewnątrz mrozu – wówczas niska temperatura nie będzie powodować zamarzania wody.

 

Przygotowując się do mycia okien Velux GLL 1061 zaopatrzmy się w czyste i miękkie ściereczki (zarówno do mycia na mokro, jak i do wytarcia na sucho), miskę lub wiaderko, ewentualnie delikatny detergent do szyb oraz (opcjonalnie) ściągaczkę do wody – elektryczną lub manualną. Możemy się wyposażyć w parową myjkę do okien ze specjalnym dozownikiem płynu. Jednym ze sposobów mycia jest wykorzystanie nabłyszczacza do zmywarki w proporcjach mniej więcej szklanka na trzy litry wody – środek pozbawi okna tłustych plam i sprawi, że będą lśniły wyjątkową czystością. Niektórzy wykorzystują również sodę oczyszczoną lub wodę z octem. Wybierz ten sposób, który najbardziej Ci odpowiada i przynosi według Ciebie najlepsze rezultaty.

 

Drewniane framugi i ramy w oknach Velux GLL 1061 najlepiej czyścić miękką wodą z delikatnym detergentem – wskazane jest, aby detergent był dedykowany stricte do czyszczenia drewna. W przypadku ram z tworzyw sztucznych, możesz zastosować analogiczny sposób co w przypadku okien drewnianych, natomiast detergent powinien być już dedykowany do plastiku. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie acetonu lub zmywacza do paznokci – zalecamy jednak wykonanie próby przez ostatecznym myciem w niewidocznym miejscu okna.

OKNA DACHOWE VELUX GLL 1061 – O CZYM PAMIĘTAĆ PRZY CZYSZCZENIU?

czym myć okna velux gll
Poniżej przedstawiamy kilka punktów, które zawierają najważniejsze, usystematyzowane informacje odnośnie tego, o czym należy pamiętać w trakcie mycia okien Velux GLL 1061: – wszelkie ściereczki lub gąbki, które będą wykorzystywane do mycia, nie mogą zawierać żadnych elementów / cząsteczek o właściwościach ściernych – nie chcemy porysować pięknych szyb; – powinniśmy unikać kontaktu silikonu z szybką; – jeżeli wykorzystujemy detergent do mycia okien, niech to nie będzie „agresywna chemia” – korzystajmy z delikatnych detergentów, które nie uszkodzą panelu szybowego Velux GLL 1061; – należy zdjąć z dłoni wszelką biżuterię, którą przez przypadek możemy uszkodzić okna! – zaleca się zmoczenie szyby przed właściwym / ostatecznym czyszczeniem; – jeżeli wykonujemy mycie ościeżnicy i musimy zastosować mocniejsze środki chemiczne, aby pozbyć się wyjątkowo kłopotliwych zabrudzeń, zabezpieczmy panel szybowy plastikową folią – unikniemy zachlapań i ewentualnych odbarwień;

KONDENSACJA PARY WODNEJ NA SZYBACH – CO ZROBIĆ

To zjawisko pojawia się niezależnie od rodzaju okna czy producentów. Tak samo może być w przypadku okna dachowego Velux GLL 1061. Jeżeli na szybach pojawia się para wodna, możemy być pewni, że pomieszczenie należy przewietrzyć. Niestety zaparowane szyby często skutkują bardzo brzydkimi zaciekami, które następnie należy usuwać. Aby tego uniknąć, pomieszczenia należy regularnie wietrzyć. Najlepiej nie suszyć również prania wewnątrz domu / mieszkania, chociaż oczywiście wiemy doskonale, że często jest to po prostu niemożliwe. Możemy też zwrócić uwagę na zamykanie drzwi do łazienki w trakcie kąpieli czy też do kuchni w trakcie gotowania.

 

Reasumując, najważniejszym jest, aby pomieszczenia wietrzyć nawet kilka razy w ciągu dnia (po kilka minut) oraz starajmy się utrzymywać w nich stałą temperaturę na poziomie mniej więcej 20 stopni Celsjusza.

CZYSZCZENIE FILTRU POWIETRZA W OKNACH VELUX GLL 1061?

To bardzo prosta czynność. Producent ułatwił nam zadanie do maksimum. Wystarczy taki filtr wymontować i następnie umyć dostępnymi w domu środkami. Należy obrócić okno Velux GLL 1061 o 180 stopni i zablokować je w pozycji do mycia. Filtr możemy wyjąć z prowadnicy, w której został umieszczony. Jeżeli dostrzegamy konieczność wymiany całego filtru, bez problemu można go zamówić.

CZYSZCZENIE KOŁNIERZA W OKNACH DACHOWYCH VELUX GLL 1061

Chociaż raz w roku powinniśmy również usunąć liście oraz inne zanieczyszczenia, które mogą zalegać przy kołnierzu umiejscowionym wokół okien. Jest to bardzo ważne, aby woda miała ujście i mogła swobodnie odpływać, nie gromadząc się przy oknie. Pamiętajmy, że przecież np. w trakcie zimy, spada śnieg a lód zamarza na szybie. Kiedy się topi a woda nie odpływa do rynien, kumulują się zanieczyszczenia, które będą narastać i wpływać na kondycję okien.
Cart
Your cart is currently empty.
darmowa wycena okien dachowych

Wiemy że wybór okien dachowych może być skomplikowany, dlatego skorzystaj z porady naszych specjalistów którzy z chęcią pomogą wybrać odpowiedni model okna, kołnierza a nawet dodatki do Twoich okien. Zostaw do siebie kontakt lub zadzwoń do nas a z chęcią pomożemy